Gitar'a Relic Işlem Uygulayan Luthierler (istanbul'da Usta Ismi Arıyorum )

'Elektro Gitarlar' forumunda helalmustafaabi tarafından 8 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,
    Benzer bir başlık daha önce açıldı mı göremedim o yüzden açıyorum.
    Elime geçecek maple tuşe bir fender strata relic işlem uygulatmak istiyorum.
    Sunburst renk-maple tuşe birlikteliğiyle relic işlemi çok güzel kaldırabilecek bir kombinasyonda zaten.Biraz eski bir gitar olduğu için gövdenin alt kısmında ufak ezikler boya kalkmaları da mevcut.
    Sap'a olmasa da gövdeye relic işlem uyugulatabileceğim,elinden daha önce de bu şekilde gitarlar geçmiş,işin erbabı ustalar var mıdır istanbul'da..
    Kendim bulaşmak istemiyorum,çünkü relic yapılmak gayesiyle mahvedilmiş ve tamamen yapay duran epeyce strat gördüm.

1 hafta sürem var.Bu süre içerisinde halletmem gerekli.
    İsim verenlere şimdiden teşekkür ederim.

2. Tünel'de Fatih Yılmaz yardımcı olucaktır. Yapmışlığı vardır.

3. Evet tek kişidir fender konusunda Fatih Yılmaz , kendisi türkiye fender sorumlusu gibi bir şey her şeyinden anlıyor.Nette telefon numaraları var direk onunla irtibata geç hiç başka kimseye uğrama tabi Fatih abi bu kişiye git derse farklı :D...

4. selamlar gitarın tremolo kolunu nasıl eskitebilirim bu vintage olayıyla alakalı oldugu ıcın burda sorıyım dedım.fender strat tremolosu

5. Prof bir işlem istiyorsan bu konudaki ustalara götürebilirsin ama şöyle bir durum da var soundu etkileyen bir parça değil gitar için o yüzden kendin işlemler yapabilirsin sprey boyalar ve kazıma cilalama gibi...

6. yok prof bi iş istemiyorum kendim yapıcam ama nasıl paslı goruntu verebilir?

Bu Sayfayı Paylaş