Müzikaller

bu film ya da tiyatro turu dunyada cogu erkek tarafindan sevilmeyen bi tur ama benim dramadan sonra en cok sevdigim turdur :D burda baska sevenler varmi diye actim bu basligi.Kendim de ilerde bi muzikal de oynamak isterim :)

Benim tavsiye edebilecegim filmler Moulin Rouge,Chicago,Blues Brothers,West Side Story,The Sound Of Music ve daha da bulabildigim kadar izlemeye calisiyorum :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
meaow demiş ki:
bende cok sevıyorum muzıkal ızlemeyı ve umuyorum kı bır gun oynayabılırım...
cats , the phantom of the opera,evıta

bak Evita da var ve phantom of the opera sinemalara cikmak uzere simdi ama cats gercekte oynanilan bir muzikal oldugu icin izleme sansi olmadi daha...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Daeron demiş ki:
Klasik bir erkek olarak ben de nefret ediyorum izlemekten.
zaten bende belirtmistim ama neden hep erkeklerin cogu nefret eder anlayamadim bi turlu.Bende erkegim ama ben baya seviyorum bu film turunu.Gereksiz aksiyon izleyecegime muzik söyleyen insanlar izlerim...

CedriX demiş ki:
meaow demiş ki:
bende cok sevıyorum muzıkal ızlemeyı ve umuyorum kı bır gun oynayabılırım...
cats , the phantom of the opera,evıta

bak Evita da var ve phantom of the opera sinemalara cikmak uzere simdi ama cats gercekte oynanilan bir muzikal oldugu icin izleme sansi olmadi daha...

evet! hepsını sınemaya uyguluyorlar, belkıde hos olabılır ama bence orjınal halındekı tadı veremez.. ayrı bır sınema fılımı olabılır.... :?: :!:

Bol oscar ödüllü chicago filmi mesela kime sorduysam beğenmemişti oysa ben çok beğendim dansları şarkıları çok güzeldi ben müzikal izlemekden zevk alıyorum tiyatrolardada sinemalardada .Moulin Rouge da iyiydi baya hele blues brothers üstüne tanımam film sıkıldıkça takıp izliyorum hatta dans ediyorum aynı şekilde o derce ezberledim :)
Yalnız hala cats i izleyemedim :(

Cornflakegirl demiş ki:
Bol oscar ödüllü chicago filmi mesela kime sorduysam beğenmemişti oysa ben çok beğendim dansları şarkıları çok güzeldi ben müzikal izlemekden zevk alıyorum tiyatrolardada sinemalardada .Moulin Rouge da iyiydi baya hele blues brothers üstüne tanımam film sıkıldıkça takıp izliyorum hatta dans ediyorum aynı şekilde o derce ezberledim :)
Yalnız hala cats i izleyemedim :(

bende chicago filmini cok begenmıstım.. elbette muzıkal ızlemek ve bundan zevk almak bır tarz bır begenı ..
cats ı bıran once ızlemenı tavsıye ederım ...

Moulin Rouge'a hayran kalmıştım izlediğimde. Bu kadar basit ve bilindik bir hikaye nasıl böyle güzel anlatılır diye. Filmin senaryosunun bildiğimiz Türk filmlerinden hiç bir farkı yoktu ama görselliğin doruğuna vurmuştu film. Tabii bir de Ewan McGregor vardı:) Blues Brothers'ı da çok severim. Bir de All that jazz var...

Cornflakegirl demiş ki:
Nasıl olurda grease filmini unuturum ;) çok büyük zevkle izlemiştim onu hala şarkılarını dinler dans ederim çok iyiydi oda ;)

bak o da var ama pek sevmedim onu o kadar ve Grease diyince John Travolta nin Saturday Night Fever filmi aklima geldi muzikal degil ama muzik konulu bi filmdi :D

aranizda hic Cabaret i izleyen var mi Liza Minelli nin oynadigi film cok iyi bi muzikaldir...

moulen rouge ve chicago izlediğim müzikaller.ve bunlar bana müzikali sevdirdi.özellikle chicagonun caz alt yapısı mükemmel ve tabiki zeta jonesi de unutmmak lazım.moulen rouge da bilindik hpoş parçalar içeriyo ve aşk konu.izlemek lazım.

dün akm'de "bir tenor aranıyor" adlı müzikale gittim, çok güzeldi.herkese gidip,görmesini tavsiye ederim, haftaya cuma akşamı 19.30 da oynayacaklar.

Broadway şovlarından The Lion King'i izleme şansını yakalamış biriyim. Zaten Aslan Kral'a karşı filmini izlediğimden bu yana büyük bir ilgim vardı,annemler 5. sınıftaykene bana kasetini almışlardı, tüm şarkılarını Türkçe sözleriyle ezbere biliyordum filan... Müzikalde de İngilizce söylenen şarkılara Türkçe eşlik etmek ilginç bir deneyimdi .)
Aslında yazdıklarım boş ya kısaca çok çok çok güzeldi Aslan Kral...
Umarım ilerde yeniden oralara gitme şansım olur da bu sefer, nikimden de anlaşılacağı üzere, The Phantom of the Opera'yı izleyebilirim.
Moulin Rouge ve Chicago arasında seçim yapmak gerekirse Moulin Rouge derim duraksamadan. Bana göre fazla başarılı...
Son olarak da, bildiğim kadarıyla Cats artık gösterimde değil. Üzücü...

ilk izledigim müzikal Cats di ve gercektende cok güzeldi..begendigim müzikaller Hair,Grease, Moulin Rouge vs..
Ama ben sahsen Opera lari daha cok seviyorum:)..Mozartin le nozze de figaro veya Die Zauberflöte yi tek gecerim...(neyse konu bu degil:)

erkeklerin neden sevmedikleri konusuna gelirsek heralde biz kadinlar dans konusunda kendimizi daha cok kaptirabiliyoruz..hemen bizde öyle dans edip sarki söylemek istiyoruz..Grease i izledigimde bende dans kursuna gidicem demistim:D

hair!!!!hayatimda izledigim en güzel müzikal!!! ne zamandir cd sini ariyordum..sonunda buldum!!:) let the sunshine in.......

müzikal deyince önce west side story gelir tabi.sevenlere duyrulur akm de gayet güzel müzikaller sahnelenir.fantastik mesela bir tenor aranıyor vs....

Geri