Setup Ile Alakası Ve Bilgisi Olanlar

Sabit başlıkta sormalısın , ilgili arkadaşlardan daha detaylı bilgi alabilirsin , ama sitelerde 10 üzerinden 8 almış fiyatıda 1500euro gibi bir rakam

Göründüğü kadarıyla çoğumuzun alım gücü oldukça düşük en azından ben öyle seziyorum , ömrüm boyunca öyle bir set e sahip olacağımı sanmıyorum , eğerki bir sponsor karşılamazsa :)
zaten onları alacak gücüm olsa setupın yanına soğuması için değil klima , havuz bie yaptırırım serin serin görsün işini kerata...

secks demiş ki:
bunun yanında mustain'inkiler de gariban kalıyor.

http://www.montyjay.com/jamesamps.html

cash, zaten kimsenin pratikte işine yarayacak diye göndermiyorum, sadece fetiş amaçlı olarak düşünebilirsin. :) hoşlanmıyorsanız silerim, sorun değil.

senin gönderdiğin site de bayağı zenginmiş, teşekkürler
Bu link canımı yaktı geçenlerde bi tarafımı kaldırıp jazz chorus-120 almaya gitmemek gibi bir salaklık ettim.En efsanevi solid amfisini kaçırdım...yeni fırsatlara serzeniyorum...

Benimde içimde kalmıştı kaçırdığım bir fırsat
İtiraf ediyorum ,çok uzun bir süre önce marshall g15 rcd amplimi aldığım sırada aynı müzik markette randall bad dog 30 vardı aynı fiyata sırf marshall'ı ünlü simalar kullandığı için denemeden langırt diye almıştım aldıktan sonra ihtiyaçlarımı karşılamadığını anladığımda cinnet geçirmiştim uzun bir süre...
haala zamanında aldığım g15rcd mi kullanıyorum çünkü satmak istesemde satamıyorum :x bok gibi bir şey
neyse bu hikayeden alınacak ders özendirik olmayın sakın (bide her gördüğünüze atlamayın alırken yanınızda bilen biri olsun , kendi cebiniz ve ruh sağlığınız için)

harbi "tüplü" sistemler :idea: demek böyle güzel ton elde ediliyo

jamesrigangle.jpg

Ahahaha süpeer :D yukardaki metallica linkinde vardı bu resim bak hiç dikkat etmemişim gece gece sıfır olan moralim yükseldi...
yukarda bide megadethde vardı çayhane gibi demiştim içinde kaç tane tüp vardı öyle ? açık söyleyim hiç anlamam neden öyle 8-10 tane lambayı basmışlar içine :?: tamam tüp olayını biliyoruzda neden öyle abartıyolar bazı ürünlerde , sırf o lambalar bi ufak 15 watt marshall bütçesine gelir neyse...alın bi gt8 yada gt6 çekemeyeceğiniz ton yok missler gibi fiyatlarıda ucuzladı ne gürültü ne kalabalık ne kablolar nede başka birşey analogun kahrını çekmek çok zor , çok masraflı vede sonu yok...

Parayı kim basarsa o firmanın aletleri kullanılır bu kadar basit :)
O ilk başta lars la kirk ün resminde kaç yaşındalar ya ? yanında kill em all yazıyor ama taş çatlasa 16-17 yaşında gözüküyorlar mahallede görsem tokatlarım naber lan sığır diye adamların şansa bak veletlikten veriyolar ellerine mesa boogie leri , babamda çalar o imkanlarda neyse kapatalım ünlü simaların setuplarını burdan takip edebilirsiniz hepsi mevcut www.guitargeek.com görüpde bilgi almak istediğiniz olursa sabit pedal başlığına yazarsınız...

line6 nin distortion blogunu kullandınızmı bence kullanmayın kafayı yersiniz uzerinde 4 foot swich var ve dunyalarca distortion tonu elde ediliyor fiyatını hatırlamıyorum ama mesadan sonra dinledigim en iyi distortion

Bu konuda live / studio ayrımı çok önemli bence; yani mesela ben ağırlıklı olarak jazz, jazz-rock/fusion ve rock'n'roll çalıyorum, ve sahnede kullandığım temel setup şöyle :

mxr m-108 eq.
jim dunlop uni-vibe (chorus vs)
boss rv-3 reverb/delay
boss cs-3 *
boss ns-2
ve bir laney tfx3 amfi ile ciddi tonlar elde ettiğimi söyleyebilirim (inadına driveları amfiden alıyorum!).
* param olduğu zaman bir carl martin comp. alcam ama dile kolay $330 :(

bu verdiğim liste oldukça sade ve temel yapıtaşları denilecek bir liste. yoksa buna graphic phase ler, fuzzlar, pitch shifter lar, midi convertor&synth module ler vs vs ekliyorum ve ekleyeceğim ama bu daha "sıyırmış" tarafı mevzuunun :D

Ama olay studio ya döndümü çıkarıp podpro rack imi kullanıyorum çoğunlukla ki zaten olayın aslı ve erbabı rackmount aletlerdir bence herzaman ama işte rack setup için hem satın alacak hem de taşıyacak rodi için para para para para.... :(

(tünelden karaköye inerken bir cengiz usta var legend adlı pedalların falan da yaratıcısıdır kendisi, ona 40milyona 10pedala güç dağıtabilen reg.li vsli bir adaptör yaptırdım ve çok memnunum)

valla bende var jtm622
full lambalı 2 kanal bir amfi
bendeki 2*12" hoparlörlü versiyonu
temiz kanalı gayet güzel
crunch kanalı çok sert metal tonlar vermiyor (sert tonlar veren bir gitarla daha sert tonlar çıkabilir)
yada booster veya ayrı bir drive pedalı kullanarak ta sağlayabilirsin
reverb gayet güzel
series ve paralel fx loop var
emulated di output var

ben gayet memnunum tonlarından bir dönem başka birşey kullanmadan bar programı yapmıştım

yalnız şöyle birşey var bunlar bayağı bir zamandı üretilmiyor 5-6 sene falan
ve bazılarında sorunlar oluyormuş bende burda öğrendim bunu
alırken dikkatli ol sorunsuz bulabilirsen tavsiye ederim
sorunda şöyle sesi açınca çok yükselmiyormuş belli bir seviyeden sonra çatlayıp kayboluyormuş ses

Geri