Futbolda şike iddiası

'Forum Meydanı' forumunda HalimBaykus tarafından 17 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

1. Gündemdeki "Futbolda Şike" konusu çeşitli takım başlıklarında yer aldığı için, konu dağılmakta, konuyu takip etmek oldukça zorlaşmakta.

Her gün yeni bir şey olmakta, ve bu süreçin uzun süre devam edeceği de çok açık.

Örneğin Radikal Gazetesi kaynaklı bir haberde, Şike soruşturmasında 3üncü dalga için pazartesi düğmeye basılacağı iddia ediliyor.
    Yeni dalgada da çok ünlü isimlerin ifadesinin alınacağı kaydediliyor.

Şikede üçüncü dalga kapıda - Radikal Gazetesi

2. Valla onu bunu bilmem de eğer bu olayları buralara kimler getirdi, kimler şike yaptı ise hepsinin Allah belasını versin diyorum buradan.

Ligin ağzına sıçtılar sağolsunlar. Bakalım hangi ağız tadı ile izleyeceğiz ligi bu sene. Neymiş tarihi başarılarla dolu kulüplerimizmiş, yazık, yazık, hepsi rezil bunların. bir tanesi değil. bazen baktıkça midem bulanıyor...!!!

HalimBaykus bunu beğendi.
  3. İtalya'da Şikeyi 10 Günde Çözmüşlerdi
    Çözen de İtalyan Federasyonu!
    Bunu yaparken de kendi disiplin yargılamasını kullandı.

4. Şekip Mosturoğlu'nun Etkin Pişmanlık Yasası'ndan faydalanacak olması, bir şeyleri değil bir çok şeyi itiraf edeceği anlamına geliyor. Ortalık fena karışacağa benziyor...

5. Arkadaş şerefsiz medyanın satılmış kalemlerine itibar edeceğinize açın araştırın, 6222 numaralı meşhur kanunda pişmanlık yasasından yararlanılamıyor. Şekip Mosturoğlu da itirafçı falan değil. Aynı İbrahim Akın gibi onun da avukatı açıklama yaptı. Bizzat yalanlıyor haberleri. Gerçi verilen linklerin bir çoğu habertürk olunca, haliyle insan şaşırmıyor, cümleye ne kadar doğru kelimelerle başlamışım meğer.

Medya manipüle ediyor diyoruz, al işte manipüle olmuşsunuz buralarda kanunları yasaları yalan dolan tartışıyorsunuz.

6. Hocam sen bazı şeylere kendini hazırla,gerçi bu federasyonun elinde hertürlü kanıtta olsa bi bok yapamayacığını bildiğim ve hazır olduğum için rahatım ama sizde artık bazı şeylere alıştırın ne olur ne olmaz...

semizotu25 ve HalimBaykus bunu beğendi.
  7. Yahu biz en başından beri hazırız. Diyoruz ya ortadaki iddialardan herhangi biri suç olarak sabitlenirse sorumlusu çeksin cezasını, düşürsünler artık hangi lige oluyorsa. Burada konuşulan itiraflar, pişmanlık yasasından yararlanmalar hep yalan haber. Ben ona tepki gösteriyorum. Yok amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekse saygı duyarım ama. Araya girmem bir daha.

8. Umarım tersi çıkar, ancak; şike suçuna karıştığı sabit olan kişiler, keşke Pişmanlık Yasası da olsaydı diyecekler!!!

6222 numaralı kanun, 14.04.2011 tarihinde yürürlüğe giren ve Türk Hukukunda ilk defa şikeyi suç olarak tanımlayan kanun.. Bu kanundan önce şike yapılmıyor muydu? Tabi ki yapılıyordu ancak şike suç olarak kabul edilmediği için soruşturma yapılmıyordu.

6222 numaralı kanundan bir alıntı:
    Yargı kararını verene kadar, tutuklanan kişilere suçlu denemez.
    Ancak, o kişilerin neden tutuklandığını da duygusallığı bir kenara bırakıp objektif olarak sorgulamak gerekir.
    Tutuklanan kişiler Papatya topladıkları için mi tutuklandılar yoksa?

9. Sevgili ve değerli kuşkardeş. Tekrar hatırlatmışsın ama kanundan haberim var çok şükür. Ne yazık ki belirttiğim hususta yorum yapmak yerine yersiz bir tekrara girmişsin. "Olsaydı, etseydi" diyecekleri raddeye gelirse bir gün bu iş, cezalarını çeksinler zaten. Hak da veriyorum ama sana şu tepkinde. Bir dönemin mottosu "Top Hakan'a gelseydi, vurabilseydi" olan bir camiada insan alışıyor tabi bunlara. Yazdıklarımın duygusallık ile alakası olmadığı hemen üstünüzdeki yazımda belli aslında.

Israrla anlaşılmayan, anlaşılmak da istenmeyen bir konu var; tutuklanan kişilerin şahsına değil, temsil ettikleri makama odaklı düşünen, hareket eden Fenerbahçe taraftarından bahsediyoruz. Şekip'in, Aziz'in değil, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün başkanlık ve yöneticilik makamlarına yapılan saygısızlığa tepki gösteriyor insanlar. Hala anlayamayanlar için tekrarlıyorum, yarın bir gün suçları sabitlenirse bu adamları ilk dışlayanlar gene bizler olacağız. Sizler değil. Fakat olur ya, yarın federasyon peşin hükümle geri dönüşü zor bir karar alır da sürecin sonunda Fenerbahçe aklanırsa, kulüpler birliğiymiş, basınmış, yedi sülalelerini satsalar içinden çıkamazlar, altından kalkamazlar.

Saygılar.

10. Yandaş medya mı? Boşverin Ercan Saatçi' yi unutmadık. ;)

illnino ve HalimBaykus bunu beğendi.
  11. "Yandaş" kelimesini kullandın diyenin alnını karışlarım. "Şerefsiz medyanın satılmış kalemi" diyoruz. Ercan Saatçi denen su katılmamış hıyar köşe yazıları yazıyor, onun haricinde kapladığı mevki nedir bilmem. Ben şahsen okumuyorum. Siz takip ediyorsanız bilemem. Fatih Altaylı'nın Habertürk'ü (ki en baştaki iltifatların boy hedefidir), Demirören'in Milliyet gazetesi var. Liste yaparsak uzar gider, sonu gelmez aslında. Gönül isterdi ki konunun geneline dair sağlıklı yorumlarla, düzgün düzgün tartışalım ama görüyorum ki bozacılarla şıracılar toplanmış. Daha da gelmem Davos'a olm :D

12. BirGün okuyun, ne yandaş ne candaş ne başka birşey, sadece ve sadece emekten ve halktan yana. 10 numaralı, çok kaliteli spor yazarları da vardır ;)

Halkın Gazetesi BirGün

13. Lan olm, halkın yarısı yandaş, kalanı da candaş, e bu nası halkın gaztesi emuagoym? :D
    Angola halkının olmasın?

rainbow, semizotu25 ve illnino bunu beğendi.
  14. "Yandaş medya" kavramını kullandınız demedim. Vakt-i zamanında neler gördük yani. :)

Davos kapısı :) (Takılıyorum)

15. halk ne yandaş ne candaş aslında, burda kullandığım "candaş" da Aleviler için değil chp'ye yakın duran veya onların türevi beyaz türk/elitist burjuva basın içindir. "candaş" kelimesini, kendilerinin kalemşörlüğünü yapan medyaya "yandaş" denmesinden son derece rahatsız olan sevgili başbakanımız bir nefret suçu daha işleyerek Alevileri hedef alarak, "siz bunlara yandaş diyorsanız siz de candaşsınız" demişti. onun üslubundan yola çıkarak bu yandaş-candaş ikilemi oluştu.
    halk her zaman halktır, sokakta 5 parasız gezen, karnını zar zor doyuran, çoluğunu çocuğunu okula göndermek için boğazından sıkan işçidir, memurdur, emeklidir, öğrencidir. "Halkın gazetesi" BirGün'ün kullandığı bir slogandır gerçi, bir gün alıp ta okursanız görürsünüz zaten sloganı, hani bazı gazetelerin "Türkiye Türklerindir" damgasının olduğu yerde BirGün kendine böyle bir motto kullanmayı layık görmüştür.
    halkın tanımını yapmaya gerek yok, mücadele kendinden olmayanlar için dahi verilir, bazı kimseler bu şiarı edinmişlerdir, halk nesnel olarak sermaye sınıfının kullandığı, üzerinden sermaye biriktirdiği işçi-emekçi-memur-öğrenci-emekli-yoksul kesimdir.
    daha da fazla budaklandırmaya gerek yok, bu kadar açıklama yeter, babalamayalım burayı da, başka başlıklarda denk gelirsek konuşuruz. ;)

16. Aynen, işin sosyolojik yanı daha vahim mnaki. Yaşını başını almış, işinde gücünde binlerce, milyonlarca insan tutturmuş futbol futbol diye, onu anlarım, seviyoruz. Peki ulan şerefini, haysiyetini, gururunu futbol üzerinden, tuttuğu takım üzerinden tanımlamak nedir? Dahası karşıt görüşteki herife sırf tuttuğu takım üzerinden diğerinde bu değerlerin olmadığını iddia etme, genelleme hakkını kim vermiş? Çok kafam bozuk aslında bu konulara, gelmeyin üstüme keserim kendimi.

17. Adama suçu kabul edersen sorun yok demişler. Adamları o zaman günahsız yere yakacaksın, anasınıfı terk misin İbo?

Bu Sayfayı Paylaş