flu

G

groove

yeni keşfettiğim (biraz geç oldu sanırım) bu sitede ankaralı grup flu hakkında bişey yazılmadığını farkettim. yorumlarınızı bekliyorum.

flu yu dinleyemedim hiç ama ankara nın tartışmasız en iyi grubu diyen müzisyen arkadaşlarımın sayısı azımsanacak gibi değil.. en kısa zamanda dinlemek isterim..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bi üyesi olaraktan "ankara'nın en iyi grubu" yakıştırması pek de hoşuma gitmedi aslında. spor mu bu? :) "neye göre?" herşeyden önce. :) ama bunu söyleyen arkadaşlar "bana göre" demişse saygı duyarım nacizane. :)

cumartesi-manhattan
pazar-gölge
çarşamba-if

ee anlamadınmı dostum gizlicene insanların fikirlerini alacak klasik ve iyi bir yöntemdir ön yargılı konuşmayalım diye
grubunuzu dinlemek isterim parçalarınızı bu platformda yayınlaya bilirsiniz ;)

groove demiş ki:
bi üyesi olaraktan "ankara'nın en iyi grubu" yakıştırması pek de hoşuma gitmedi aslında. spor mu bu? :) "neye göre?" herşeyden önce. :) ama bunu söyleyen arkadaşlar "bana göre" demişse saygı duyarım nacizane. :)

cumartesi-manhattan
pazar-gölge
çarşamba-if

ilginç bi yorum tabi.. bir müzisyen olarak bir grupla ilgili yorum yaparken tabi ki kendi müzisyenlik anlayisimla kurarim cümlelerimi.. herkes böyle yapar zaten.. müzik otoritelerinin ankaranin bar gruplariyla ilgilenme firsati olsaydi keske ama yok, bu yüzden bu sayfay1 da bireysel yorumlar için açmis olmalisiniz..
her müzisyenin enstrümanina ne derece hakim oldugu, grubun isini ne kadar temiz yaptigi, bunu yaparken kendinden neleri nasil bir performansla islerine kattigi kistaslar arasindadir bence çogu müzisyen için.. postmodernizmin hakim oldugu alanlarin disindaki tüm alanlarda böyledir bu:)).. yani bireysel yorumlarin ortada bulusup genel kistaslar yarattigi bir durum bu bana göre..bu steve vai --satriani tartismasi gibi göreceli deil bence (yine de vai..) anlatmaya calistigim hakkinizda yorum yapan arkadaslar müzisyen daha önemlisi saygi duydugum müzisyenler.. (erkek arkadasim örnegin , 10senelik bir gitarist ve güzel bir müzik egitim almis , bu yorumun sahiplerinden biri de o mesela)dolayisiyla demin bahsetgim kistaslarla sizi "en" sifatiyla aniyorlar.. hiçbiri sahnede nasil durdugunuzdan, seyirciyi nasil gaza getirdiginizden ya da nasil giyindiginizden bahsetmedi..hiçbiri çiktiginiz barla da ilgilenmiyor.. oyuzden bahsettigim insanlarin yine bahsettigim yorumlarini dinleseydin yerimde olup ,aslinda bu yorumlarin seni memnun etmekten uzak olmadiklarini farkederdin gibi bir his var içimde:) yaniliyorum belki de..

cash demiş ki:
ee anlamadınmı dostum gizlicene insanların fikirlerini alacak klasik ve iyi bir yöntemdir ön yargılı konuşmayalım diye
grubunuzu dinlemek isterim parçalarınızı bu platformda yayınlaya bilirsiniz ;)
daha önyargısız bi yorum alma yöntemi olabilir. ama öyle sinsi bi plan yapmadım. yapsaydım "flu'yu tanıyan var mı? napıyo bu adamlar? nasıl çalıyorlar? nerde çalıyorlar?" şeklinde girerdim mevzuya. (başka bi nickle de olabilir bu). üyesi olduğumu yazma gereği duymadım sadece. kaldı ki "yorumlarınızı bekliyorum" demişim. bi tahmin de yürütülebilirmiş çok kasılırsa. :) beste çalmadığımız için henüz bi kayıt yapma gereği duymadık.

pazar günü gölgede dinledim.
saksafona hayran kaldım resmen.
grupta 7 kişi var (yanlış saymadıysam :D ) ve o kadar iyi uyum sağlamışlar, o kadar iyi oturmuşlar ki, hiçbiri sırıtmıyor.
tüm içtemliğimle alkışladım pazar gecesi. bayram bayram iyi geldi. :)

bu arada groove en iyi grup sözü için düşündüklerinden dolayı seni taktir ederim. bana göre bi müzisyenin kendini begendiği nokta bittiği noktadır. tekrar tekrar başarılar

psychopogo demiş ki:
pazar günü gölgede dinledim.
saksafona hayran kaldım resmen.
grupta 7 kişi var (yanlış saymadıysam :D ) ve o kadar iyi uyum sağlamışlar, o kadar iyi oturmuşlar ki, hiçbiri sırıtmıyor.
tüm içtemliğimle alkışladım pazar gecesi. bayram bayram iyi geldi. :)
sağolunuz. evet 7 kişiyiz. bir nevi karınca sürüsü.. :) bazı sahnelere sığmakta zorluk çekiyo olsak da şarkıların büyük bi çoğunluğu bu enstrümanlarla iyi tınlıyo. ilk aşamada müziği düşündüğümüz için paranın bölünmesi falan gibi bi derdimiz de yok.

jaglar demiş ki:
bu arada groove en iyi grup sözü için düşündüklerinden dolayı seni taktir ederim. bana göre bi müzisyenin kendini begendiği nokta bittiği noktadır. tekrar tekrar başarılar
teşekkür ederim jaglar. katılıyorum sana ama keşke taktir yerine takdir etseydin. :D