Sağ Akustik Gitarı Sola Çevirmek

İlginç bir yaklaşım, yani ben ilk defa duyuyorum böyle birşey. Hani gidip solak gitar alırım ama Türkiye'deyiz ve şartlar biraz ekonomik davranmamızı gerektiriyor, o yüzden yaklaşım güzelmiş :) Soruna gelirsek, çevirmende bir problem olmayacaktır ama eşikle ilgili bir sıkıntın olabilir. Gitarın parçalarını iyi bilen biriyle bunu yapman daha sağlıklı olucaktır. Ayrıca telleri değiştirmeyi unutma ve gitar burgularının paslanmamış olmasına dikkat et, bu senin zor bi ihtimalde olsa yeni takıcağın telin burguları kırmasına neden olabilir ki bu çok pahalı bi gitarsa yapmamanı öneririm orjinalliğini bozmamak adına.. İyi forumlar

1- Üst eşiği değiştirmen gerekir, çünkü eşiğin eğimi bas tellerden tizlere doğru azalmalı ve tellerin geçtiği boşluklar bas tellerde daha geniştir.
2- Alt eşik çıkartılıp boşluğu doldurulmalı ve uygun açıda yeni eşik boşluğu açılmalı.

ben aldığım camps klasik gitar için bazı işlemler uygulattım. gitar değerli olduğu için tünelde rifat ustaya yaptırdım. kemikten bir alt eşik ve üst eşik yaptı çok da güzel oldu

Geri