Rojhan Beken

selma demiş ki:
Diğer rock sitelerinde de Rojhan Beken'in albümü tartışılıyor ve ben artık Türklerin büyük bir bölümünün ruh hastası olduğuna inanmaya başladım.Çünkü okumuşları bile dar görüşlü ve aptal.inanmak zor,niye Kürtlere düşmansınız kardeşim?bizim bir dilimiz var,niye kabul etmiyorsunuz....sizde hiç mi akıl yok ya.Valla Rojhan haberleri sayesinde anladım ki,biz asla kardeş olamayacağız.herkes kendi yoluna o zaman.

efet selma türkler dargörüşlüler efet hep biz derler baska bişey demeslar
biz kardeşiz deriz yok siz terörist siniz derler acıları biz cektik siz değil bu ülkeyi türkler tek başına kumadılar biz de bu vatanın ortagıyızz bızi azınlıktan sayamazlar biz azınlık değiliz kürt nufusu 20 milyonu asıyor bu azınlıkmı oluyur TRT haftada yarım saat kürtce yayın yapıyor bu şimdi demoratik cumhuriyete sıgarmı artık bu tabuların yıkılması lazım bu ulkenın tek sahibi türkler değil bizde ortğızz hata bazı kesimler kürtler aslen türk tü diyorlaröle sacmalıkmı olurmu kürtlerin nerden geldiği beli türkler orta asyadan gelmişler buraya biz tarif boyunca hep bu topraklarda yasadık bunu kımse ınkaredmez çin sedi niçin yapıldı çünkü türk haklı barbardı tum dunya bunu böyle biliyor ama şimdi türkler birasda olsa geliştiler ama şidide inkar ve imha yöntemleriy le kürtlerin üzerine gidyorlar

bu ülke gercek demokrasi yı bulmadan bu sorunlar çözülmezz

tek bir isteğim war biz kardşizzz bu ülke bölünmek istemiyoruzz

===========türk====kardeşliği========================

öncelikle bir Kürt kızı olarak Rojhan Bekeni sevdiğimi ve dinlediğimi belirteyim.Neden Kürt müziğini illa da siyesetle ele alıyoruz ki.Rojhanın albümü tamamen aşk,hasret ve memleket sevdası ile örülü.o aşk sızısını kendi anadilinde söyledi.hepsi bu..bence bu albümü önyargısız dinleyin.

xece evet bencede haklısın siyasi içerek karış tırılmaması lasım ama bazende siyasi karıştıranlara cvp vermek gerekiyor rojhan bekenin
albümünü bir türlü bulamadım spariş bile vermeme ragmen bir türlü gelmedi 1 ayoldu ve daha dinliyemedim ama ilk album ckardığında tv de seyretmiştim ordan bıtas dınlmiştim

aslında rojhanla bir röpörtaj yapılsa super olur
nedersiniz arkadaslar bukonuda__???___

rojhan beken

Rojhanın albümü her yerde var eagles.Nerde yaşıyorsun,hangi şehirde?bulamazsan yaz,sana göndereyim albümü.inan bana,süper.Bir Kürt müzisyenin böyle bir albüm yapması ne hoş.bu arada Rojhan'ın mail adresi cd kapağında var. : [email protected] ropörtaj teklifi de iyi.

selma demiş ki:
Diğer rock sitelerinde de Rojhan Beken'in albümü tartışılıyor ve ben artık Türklerin büyük bir bölümünün ruh hastası olduğuna inanmaya başladım.

Ciddi bir savaştan ve politik, medyatik saldırıdan çıkıldı, hatta henüz çıkılamadı bile. Bazı şeylerin zamanla oturacağını düşünüyorum. Bende bu saldırıya maruz kalmış biri olarak kürtçe albümlerin çoğalmasını temenni ediyorum (bi tane heavy albümü olsun ya :) ).

Geçen elimde ahmet kayanın DİÐER SANATÇILARLA söylediği albümü vardı eve giderken jandarma çevirdi "bunu dinlemek yasak dedi bende dedim madem yasak" dedi
Bende "o zaman gidip bu albümdeki herkesi toplayın dedim"apışıp kaldı öküz

Aslında çok zeki bi toplumuz ama nedense aklımız hep ŞEYTANLIÐA çalışır
Çok pis bi ülkeyiz her türlü pislik var ne sistem var nede insanlık kendi ülkesini dolandıran bi tolumdan ne hayır beklersinizki!

Neyse çok sinirlendim konu dağılmasın devam edelim...

evet konuyu dağıtmadan devam edelim
xece ben ist yasıyorum ama bulunduğum semtin dışına fazla cıkma imkanım yok buaralar işlerim yogun bayram tatilinde gidip bulup alcam ilk fırsata

adres güneşli/istanbul mailim [email protected]

revolte neden olmasın heavy album neden olmasın hemde kürtçe

aslında rojhan buluınduğu semt bana yakın bir ara onu ziyaret etmek lasım ama röpörtaj yapalım derim evet arkadaslar nediyorsunuz bu işe

sana verdiğim mail adresinden Rojhana ulaşabilirsin.ben bir kaç kere mail attım.cevap yazıyor.hem de hepsine.Bir ara Güneşli civarında görmüştüm albümünü.yoksa da siparişle gelir canım ,kolay şey.albümü aldığımdan beri başka şey dinlemiyorum...Türk arkadaşlarım da dinliyor.bazıları Kürtçe diye kızıyor ama beğeniyorlar..Rolldaki ropörtajı okudum.alıntılarla siteye göndereceğim

_Unforgiven__ demiş ki:
Geçen elimde ahmet kayanın DİÐER SANATÇILARLA söylediği albümü vardı eve giderken jandarma çevirdi "bunu dinlemek yasak dedi bende dedim madem yasak" dedi
Bende "o zaman gidip bu albümdeki herkesi toplayın dedim"apışıp kaldı öküz

Aslında çok zeki bi toplumuz ama nedense aklımız hep ŞEYTANLIÐA çalışır
Çok pis bi ülkeyiz her türlü pislik var ne sistem var nede insanlık kendi ülkesini dolandıran bi tolumdan ne hayır beklersinizki!

Neyse çok sinirlendim konu dağılmasın devam edelim...
bizim okuldaki ülkücüler de Rojhan Bekenin afişlerini görmüşler.aldığım habere göre :'bu tipler Kürtçenin yaygınlaşmasına sebep olduğu için fırsat vermeyeceklermiş ve Rojhan BEKEN E HADDİNİ BİLDİRECEKLERMİŞ' öyle diyorlar yani...ne demeli şimdi...

bunlar hiç bişey yapamazlar
rojhan aydın kesimin desteğini alırsa
hiç kimse ona birsey yapamaz
ülkücülerin gücü yetmezz
bizim bulunduğumuz semte ülkücüler bizim öğrencilere bulastı ve savas cıktı 1 ayiçinde ülkü ocagını kapatıldı dayanamadılar bize hemde güç olarak bizden ustun oldukları halde geri cekilmek zorunda kaldılar basedemediler sol birles ti okulda
hata milli gençlik vakfına uye genlerde bize destek werdiler ve temizledik 3 yıl surdu ocagın kapalı kalması bizim okuldaki ögrenciler mevzun olunca kimse kalmadı kimi ist dısına tasında 5 6 kkişi kaldık ve yeniden ocagı actılar şimdiye kadar bir sorun olmadı ama olursa gereken cvp werilecek tir

kimsenin rojhanı tehdit etmek hiç bir yere varamazlar bişeyde yapamazlar onlarda biliyor tepki alcaklarını

bu dil uğruna çok can yandı. Rojhan da gerekirse bundan kaçmayacak bir sanatçı.bir şey gizlediği yok zaten.haklısın ona kimse bir şey yapamaz....aaaa.bunları yazarken Roj tv de klibi çıktı.dur izleyim.

xece nazaman cıktı roj tv de klibi ben sadece aksamları roj tv izliye biliyom bide aksam 6 tıda klipler veri o sıradamı seyretin sen xece

Rojhanın klibi ve yılbaşı konseri görüntüleri ROJTVde sürekli çıkıyor.hala almadın mı kaseti ya?albümü dinle,bağımlılık yapıyor .

beğendiğine sevindim eagles..Bu arada Rojhandan bana dün mail geldi.Cd 2. şarkısı 'jana dilemin'e iyi bir klip yapmış.Pazartesi Roj tvde konuk olacağı LORİN programında klip ilk defa gösterilecekmiş. ROJ TV lorin programı saat:13-15 arası ama ROJ TV saatleri ile farklı oluyor.sanırım Türkiye saati ile 14-16 arası oluyor.

rohan ço başarılı

benim son günlered dinlediğim tek album 5.parça benin te ji min heznekir(sen beni sevmedin)çok etkili albüm gerçekten çok güzel

eagles,Rojhanı ben de çok izledim bu ara.Bu hafta roj tvde çok programda konuk oldu.Te ji min heznekir şarkısına klip çekmesini isterdim ama Jana Dile min de çok güzel olmuş.
Rojhanın klibi çıkacak diye işi gücü aksatıp habire ROJ tvyi bekliyorum.
Rojhanla yazışıyormuşsun msnde.senden konuştuk biraz.

evet xece msn de konus tuk saol beni ona anlatığın için
roj tv de lorinin programını seyretim ama delilin programını seyredemedim ogun sabaha kadar calıstım
pito rojhan beken butun sarkıları gercektende bir birinden gusel

rojhan beken le bir bulusma yaplım xece nasıl olurr

Geri