Rojhan Beken

xece demiş ki:
bu ülkede sansür kalkmaz janajan.
Dogru mu bilmiyorum,bi arkadas telefon açti söyledi:Rojhan Beken için tutuklanma karari çikmis.
(herhalde cine5teki açiklamalarindan dolayidir)
...............ROJHAN BEKEN'i destekliyorum ve anadilim için özgürlük istiyorum.
Avukata sordum :Tutuklama hemen çikmaz dedi.Önce soruşturma açılıyormuş.
Rojhan Bekenin klibini az önce izledim.Gerçekten güzel olmuş.istanbulda yakın tarihte konseri var mı acaba?

geçen gün müzik markete girip bir cd alıyim dedim.ben bu aralar uzakdoğu müziğine sardım iyice... baktım şöyle raflara, rojhan beken diye bir cd gördüm...ben adamı hintli bir gitarist falan sandım adı rojhan olunca tabii ne biliyim...aldım cd'yi aradaşıma gösterdim ...adam dedi ki olm bu hintli değil kürtçe :LOL: ..bir baktım ki içeride türkçe söler yazıyo falan ...nerdeyse ağlıyodum.....yazsınlar abi o zaman üstüne kürt rock falan diye..10 milyonum boşa gitti yavv....bi kere dinledim ..anadolu rock sadece söler anlamadığımız bir dilden...

Rojhan Bekenin albümü çok farkli.bilindik bir tarz degil.ee bir de dilini anlamayinca ...
Ezgiler anadolurock gibi görünse de düzenlemelere ve gitar riflerine bak:anadolurock düzeni degil..Beni en çok bu havasi sarmisti.o çok sert müzigi sanki türkü dinliyorsunuz gibi hissediyorsunuz.

selma demiş ki:
Rojhan Bekenin albümü çok farkli.bilindik bir tarz degil.ee bir de dilini anlamayinca ...
Ezgiler anadolurock gibi görünse de düzenlemelere ve gitar riflerine bak:anadolurock düzeni degil..Beni en çok bu havasi sarmisti.o çok sert müzigi sanki türkü dinliyorsunuz gibi hissediyorsunuz.
Ben de ayni fikirdeyim.Bir kaç sarkida anadolurock softlugu var ama genelde sert bir albüm.
XWESiKE sarkisi çok iyi.bütün gün dinliyorum.kafam iyi degilse ' te ji min heznekir' çok hosuma gidiyor.Yeni klip te bu sarkiya çekilmis.Merakla bekliyorum.

Ropörtaji halukwebde okudum.çok iyi bir yazi olmuş.
20 mart pazar zeytinburnu kazliçeşme meydaninda Newruz konserinde Rojhan Beken ve Kardeş Türküler konseri var.

xece demiş ki:
http://www.halukweb.com/modules/wfsection/article.php?articleid=155

bu sayfada Rojhan Bekenle yapilmis çok güzel bir ropörtaj var.sizinle paylasmak istedim.
bana sürekli Rojhan Beken soruluyor.verilen linkten onunla yapilan ropörtaji okuyarak bilgi alabilirsiniz.
Ben de bu hafta içinde ayrica bir ropörtaj yapacagim msnden.

Dun Rojhan Beken konserinde hayal kirikligina ugradim.En az 50 bin kisi vardi ve izdihamdan berbat bir organizasyon olustu.Arkadakiler hiç bir sey duyamadi.Organizeyi protesto ediyorum.Zevkim kursagimda kaldi.
Adam sahnede oyle karizmatik görunuyor ki..yazik oldu ..en kisa zamanda telaffisini isteriz.

janajan demiş ki:
Dun Rojhan Beken konserinde hayal kirikligina ugradim.En az 50 bin kisi vardi ve izdihamdan berbat bir organizasyon olustu.Arkadakiler hiç bir sey duyamadi.Organizeyi protesto ediyorum.Zevkim kursagimda kaldi.
Adam sahnede oyle karizmatik görunuyor ki..yazik oldu ..en kisa zamanda telaffisini isteriz.
benim kadar sinirlenmemissindir yine de..ben arkadaslarla birlikte deli oldum .insaf ya:eek:rda degil 40 bin 100 bine yakin insan var ve müzik seti kolonu gibi anfilerle konser verilmeye çalisiliyor.Olmaz tabi ki.
Yani bunda Rojhan Bekenin elbette bir kabahati yok ama onu dinlemeye gelenlere yazik degil mi?Günlerce 'rojhan beken' konseri diye kiyameti kopartin ,sonra berbat bir sahne düzeniyle 100 bin insana müzik dinletmeye çalisin..bu delilerin aklina nasil uyulur,bilmem ki..

janajan demiş ki:
xece demiş ki:
janajan demiş ki:
benim kadar sinirlenmemissindir yine de..ben arkadaslarla birlikte deli oldum .insaf ya:eek:rda degil 40 bin 100 bine yakin insan var ve müzik seti kolonu gibi anfilerle konser verilmeye çalisiliyor.Olmaz tabi ki.
Yani bunda Rojhan Bekenin elbette bir kabahati yok ama onu dinlemeye gelenlere yazik degil mi?Günlerce 'rojhan beken' konseri diye kiyameti kopartin ,sonra berbat bir sahne düzeniyle 100 bin insana müzik dinletmeye çalisin..bu delilerin aklina nasil uyulur,bilmem ki..
aynen katılıyorum.yazık oldu konsere
biz ikimiz farkli rakamlar vermisiz.Gazetelerde 150 bin kisiden bahsediliyor.ondandir hala ayak parmagimin acisi..Ama neye yarar ki?Organizatorler en kisa zamanda özür dilemeliler dinleyicilerden.Söyle bir kulak tadiyla dinletmediler Rojhan Bekenimizi..

Eski tartışmaların tekrar yaşanmaması dileği ile başlık tekrardan açılmıştır. Bu başlıkta konuşulması gereken Rojhan Beken ve yapmış olduğu müziktir. Lütfen olayı politik boyutlara taşımadan, müzik hakkında bilgiler çerçevesinde konuya devam edin.

eagles demiş ki:
selma demiş ki:
kesinlikle su ana kadar en sevdigim albüm Rojhan Beken - Lawo oldu.Kürtlerin cagdas müzigi icin önemli bir caba..Ben Kürtüm ve anadilimi konusamiyorum.cunku sistem kurbaniyim.Ama Rojhan bana anadilimin ne kadar önemli oldugunu hatirlatti.iste sanatin gücü.
arkadasım senin gibi bir suru arkadas şımız sistem kurbanı olmus sistem bizi bir bir yokediyor ve biz hala sistemle iç içe yaşıyoruz ister istemez ana dilimize sahip çıkmalıyız yoksa oda elden giser ben kürdüm diyemeyizz sonra bugun laz diye bir sey kalmamış karadenizli yiz< diyorlar laz dili yok edildi ama kürtçe kolay kolay yokedilecek bir dil değil ama çook asimile edilyor .....

sistem kurbanı olmuş diyorsunuz bunu anlıyamıyorum... Türkiyede yaşadığınızı kabullenemiyorsunuz asıl sorun bu bence ayrımcılığa karşıyım ben Türk Kürt Laz Çeçen ayırt etmiyorum Amerikada kim gerçek Amerikalı ki Kızılderelilerden başka ama italyanıda ingilizide fransızıda ben Amerikalıyım diyor sistem de değilde bence bunu bir türlü kabullenmek istemeyenlerde problem var bence bu tarz söylemler çok kötü ben mesela karadenizliyim ama laz değilim ve bir çok laz arkadaşım var ve kendi kimliklerinden ve laz oldukları kadar Türk olduklarından da çok eminler mesela Kazım Koyuncu yıllardır bu ülkede özgürce müziğini yaptı ilk laz rock müziği yapanda kendisi keza Fuat Saka da yani sistem kurbanı olmak diye bir şeye inanmıyorum ama sizler içinde yaşadığınız toplumu kabullenmedikçe sitem kurbanı söylemi hep devam edecektir
Bence Rojhan Beken çok başarılı tarz bakımından Haluk Levent le çok benzeşiyor yolu açık olsun

Rojhan Beken,son zamanlarda en cok bahsedilen ve sevilen bir Kürt rock sanatçisidir.Ne yazik ki kliplerini televizyon kanallarinda izleyemiyoruz(dilden dolayi).Ama ülkemizde artik ayrimciligin olmadigini rahatlikla soyleyebiliriz.ismi turkrock olan bir sitede Kürt rocker sayfasi varsa bu bir kanittir zaten.
pitoya katiliyorum..yorumlarin politika dişi olmasi için önce Rojhan BEKENİ dinlemek lazim. www.rojhanbeken.com da bu konuda yeterli muzik,klip ve bilgi var.

Rojhan Beken gercekten guzel bir rock albumu yapmis.Kürt muziginde herkes eline sazini alip muzik yaparken Rojhan,buyuk bir cesaretle albumunde hiç anadolu sazi kullanmadan radikal bir baslangiç yapmistir Kürt muziginde.
Zaten Hurriyet Gazetesinde de Rojhanla ilgi:'' İlerleyici ve saygin bir album LAWO.Kürtlerin Kürtcülük duygusunu sömurmeden yapilan ilk Kürtce album ayni zamanda'' anlaminda yazilmisti bir kose yazisinda.

rojhan beken albüğmü gercektende çook gesel rock-the-boyl arkadasım paran boşa giti dıyorsan gitmemiştir karşılığını almısındır muhakak

Geri