Rojhan Beken

Amma reklam yapmışsınız 4 sayfa var başlıkta hep aynı kişiler ne kadar iyi albüm yaptığından bahsediyor...

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından düzeltilmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

İyi olmuş o zaman silindiği ne diyeyim :!:

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından düzeltilmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

UG_ShadoWFaX demiş ki:
Amma reklam yapmışsınız 4 sayfa var başlıkta hep aynı kişiler ne kadar iyi albüm yaptığından bahsediyor...
iki saattir bu forumdayim.sevdigim sanatçinin da sayfasina yazmadan gitmeyim dedim..
Ne yapalim ;adam Kürtce rock yapiyor diye pek bilinmiyor burada galiba.Çunku Kürtce klipler üzerindeki baski ve yasaklar hala devam ediyor ve Kürt sanatçilarimizin kliplerini esit sartlarda Tvlerde goremiyoruz.Yoksa Rojhan Bekenin Kürtce soylemesini degil onun muzigini konusurduk.

Rojhan Bekenin yaptigi muzik kürt MÜZİGİNDE BİR ÇOK YENİLİK GETİRİYOR.LAWO cdsini ilk dinledigimdenasil heyecanladigimi anlatamam.
Rock dinleyen bir Kürt genci olarak bu albumu bir deger olarak görüyorum.

Bugüne kadar hep görüyordum bu başlığı ve şahsı tanımamama rağmen neler yazıldığını az çok tahmin ediyordum.bu gün yazılanlara şöyle bir göz attım da tahminlerimde hiç yanılmadığımı fark ettim.bir “kürt” rock şarkıcısı.konuşulan; adamın albümü, canlı performansı, sözleri yada soundu değil ne yazık ki “etnik kimliği” ydi.örneğin athena’yı birbirimize anlatırken “Türk Grubu” yada Demir Demirkan’ı eşimize, dostumuza anlatırken “Türk Gitaristi” vurgusunu yapıyor muyuz? yorumsuz kalmayı tercih ediyordum bugüne kadar ama artık yeter! bu topraklarda birlikte yaşıyor olmamıza rağmen birbirimize kenetleneceğimiz ve her platformda birlikte hareket edeceğimiz yerde ayrılıkçılık yaparak Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü azaltıyoruz.bunun tek nedeni de bu “ayrılıkçılık”…
İlk önce şu noktada mutabakata varmamız gerekiyor: Türkiye Cumhuriyeti sınırları içersinde yaşayan bütün herkes etnik farklılık gözetilmeksizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır.bu inkar edilmesi imkansız bir gerçektir.ama yine de bunu -bilhassa 80’lerinden ortasından 90’ların ortasına kadar- inkar etme küstahlığını gösterenler oldu, ülkemde gereksiz yere kan döküldü, 30.000 küsur insanım katledildi, ekonomimin beli büküldü de ne oldu? her şeye rağmen devletim Ulu Önder’imizin kurduğu Türkiye Cumhuriyeti gereken cevabı faillerine fazlasıyla verdi.verdi de ne değişti? bunlar yaşanmadan önce de hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıydık, bunlar -ne yazık ki- yaşandıktan sonra da hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kaldık.
biz hepimiz Türkiyeliyiz ve bütün vatanın birbiriyle anlaşabildiği tek dil de Türkçe’dir. hatta bu portalın adı da TurkRock’tır.şimdi kalkıp da ısrarla, üstüne basa basa kürtçe rock propagandası yapmanın ne anlamı var? kürtçe de bizim topraklarımızda konuşulmuş ve hala konuşulan bir dildir.bu dilin de bir edebiyatın, bir kültürün, dahası bir etniğin sonucu olduğunun hepimiz farkındayız.peki bu ısrar niye? hala Türk kürt* ayrımı yapılacaksa bu başlık “dış kaynaklı rock” bölümüne taşınsın !!!
Rojhan Beken de bir rock müzik icracısıdır.değişik bir renktir ülkemiz rock müzik piyasası için keza rahmetli Kazım Koyuncu da öyleydi.ama bu renklerin hepsi bizim kültür mozaiğimizin birer parçası durumda.bu mozaiği parçalamaya çalışmak hiçbirimizin faydasına olmayacaktır!
ülkemin bütün renklerime seviyorum ve hangi etnikten olursa olsun ülkemin bütün müzisyenlerini dünya piyasasında “Made in Turkey” etiketiyle görebilmeyi arzu ediyorum.

*: selma isimli kullanıcının imzasındaki “Kürt rockerımızın Sitesi” ibaresine cevap olarak.

Borknager
Ben de aynen uzun zamandir bu basligi görüyordum ve senden farkli olarak okuyordum.
Şimdi sen okumadigin için bilmezsin.Bu basliga ilk saldirilar niye oldu biliyor musun?Sanatçi Kürt diye..bu basliktan simdiye kadar en az 50 mesaj silinmistir.ve tamamina yakini Kürtlere ve Kürt karakterine yapilan küfürlerdi.Şimdi biz bu haldeyken 'CAnim ne gerek var Kürt olmasina ve bunu belirtmesine' diyemeyiz.Yok edilmeye calisilan her zaman daha da keskinlesir.Bu konu da öyle.
Bu baslikta Kürt yoktur yazanlar bile çikti..Herkes senin gibi akil irfan sahibi olsa neyse,ama hali nazi kafasiyla Kürtlere hakaret edenler var ve buraya yazan Kürt arkadaslar bunlara cevap vermekten hala müzige vakit bulamadilar..Ayrica bir Kürtün Ben Kürtüm demesi de ayricalik degil.böyle düşünülüyorsa düşünen ayrimcidir.

( silinen mesajinda hitaptaki DOSTUM kelimesinden rahatsiz olmuştun, o kelimeyi sildim.tabi herkesle dost olunmaz,haklisin)

'Kürt' olmak zaten zor bu ülkede bir de 'Kürtçe Rock' yapmak daha zor.Kitlesi olmayan bir muzik yapmak zor bir tercih olmali.Ama ben tebrik ediyorum.
Albümü çok dinledim ve çok haz aldım. Jana Dile min klibini de hala tvlerde izliyorum.İzlemek isteyenler için bu linke yükledim.Bu linkten klibi indirip izleyebilirsiniz : http://www.rapidshare.de/files/8532175/Jana.Dile.Min.mpeg.html veya kendi web sitesi olan http://www.rojhanbeken.com da tüm şarkılarını dinleyip klibi izleyebilkirsiniz.O zaman sadece Kürt olmayı tartişmak zorunda da kalmayız.

smt_smt demiş ki:
'Kürt' olmak zaten zor bu ülkede bir de 'Kürtçe Rock' yapmak daha zor.Kitlesi olmayan bir muzik yapmak zor bir tercih olmali.Ama ben tebrik ediyorum.
Albümü çok dinledim ve çok haz aldım. Jana Dile min klibini de hala tvlerde izliyorum.İzlemek isteyenler için bu linke yükledim.Bu linkten klibi indirip izleyebilirsiniz : http://www.rapidshare.de/files/8532175/Jana.Dile.Min.mpeg.html veya kendi web sitesi olan http://www.rojhanbeken.com da tüm şarkılarını dinleyip klibi izleyebilkirsiniz.O zaman sadece Kürt olmayı tartişmak zorunda da kalmayız.

nickler değişiyor -belki de aynı kişi bilemiyorum- ama yine aynı oyunlar oynanmaya başlanıyor. birincisi; kürt olmanın neresi zor,ikincisi kürtçe rock yapmanın neresi zor? bu ezilmişlik, dışlanmışlık edebiyatını rafa kaldırmanın zamanı gelmedi mi hala? müdahillerinden biri olarak konuşuyorum: bundan 3-4 ay önce de tartışmıştık bu konuyu, en ateşlisinden hem de ve belki bir-iki hafta gündem yaratıldı ama sonuç değişmedi. ısrarla aynı şeyler ısıtılıp ısıtılıp önümüze niçin sunuluyor, niçin buna izin veriliyor? ısrarla "kürtçe rock" kavramına vurgu yapılıyorsa bunun yeri niçin "turk rock" başlığı? ayrıca şarkıcının taraftarları -belki de hep aynı kişi- bu forumda; rocker olmayı aşıyor, kürtçe rock müzik yapmayı aşıyor ve işi her fırsatta kürt olmaya, kürt olmanın -bu topraklarda- zorluğuna (!) getirip dayatıyor. nedir amaç? :!:
müzik dinleyicisi olarak bizi sanatçının etnik kimliği ilgilendirmiyor. müzikalitesi, soundu ilgilendiriyor. şarkıcının başlığını üst sıralara taşımaksa amaç; lütfen artık bu gibi şeylerle gündeme getirin.

ayrıca forumda herhangi bir müzik eseri için link vermek forum kurallarına (6. maddeye) muhalefet olmuyor mu?

tsunami demiş ki:
boş ver dostum sen fazla yorma kendini nasıl olsa anlamayacaklar ama cideden kürtçe rocksa ne işi var türkrockta

nasıl ne işi var kürtlerde bu vatanın bir parcası değilmi? değilse ben nie
askerlik yapıyorum ozaman söylermisin
ilkel millityeçi kardeş

turkrock a olmıyacakta nerde olacak yabancı rock formunda mı olsun
işte ozaman olmaz oo dediğin
artık kabulenın kurt rock u kürtleriii
işi siyasete dökmeyın
müzik evrenseldir

17.01.2006 tarihinde roj tv de saat 20.45 te başlıyacak Çarneva shov Programında ROJHAN BEKEN konuk sanaç i OLACAKTIR program sırasında rojhan bekene ve çarneva ya [email protected] e-posta adresine yazarak duygularınızı ifade edebilirsiniz vesorularınızı düşüncelerinizi paylaşa bilirsiniz....

Rock müzik çıkış noktası olarak müzikal altyapı bakımından değil, anlattığı şeyler veya koyduğu tavırlar bağlamında daha önemlidir. Popüler kültürlerin "yeni rock" müziğe yüklediği misyonsa bunun tam tersidir. Öyle ki 80 lerdeki rock müzik ile 90 lardaki rock müzik arasındaki bariz fark, içindeki aşk şarkılarının çoğalmış olmasıdır.Yapıldığı dilden dolayı tehdit, aşağılama ve saldırılara maruz kalan bir grup eğer paşa paşa inandığı değerleri barbar barğımayı bırakırsa esas o zaman rock yapmış olmaz.
Şövenist zihniyet ne kadar bitaraflarını yırtarak bağırsalarda, forumlardan başlıklarını silip onları dinleyen insanları aşağılayıp onlara küfretselerde rojhan beken ve onun gibiler her zaman varolacaktır ve her zaman onları dinleyen insanlar olacaktır. Biz boşunamı diyoruz Rock'n Roll asla ölmez..

HalukOzgur demiş ki:
Rock müzik çıkış noktası olarak müzikal altyapı bakımından değil, anlattığı şeyler veya koyduğu tavırlar bağlamında daha önemlidir. Popüler kültürlerin "yeni rock" müziğe yüklediği misyonsa bunun tam tersidir. Öyle ki 80 lerdeki rock müzik ile 90 lardaki rock müzik arasındaki bariz fark, içindeki aşk şarkılarının çoğalmış olmasıdır.Yapıldığı dilden dolayı tehdit, aşağılama ve saldırılara maruz kalan bir grup eğer paşa paşa inandığı değerleri barbar barğımayı bırakırsa esas o zaman rock yapmış olmaz.

Şövenist zihniyet ne kadar bitaraflarını yırtarak bağırsalarda, forumlardan başlıklarını silip onları dinleyen insanları aşağılayıp onlara küfretselerde rojhan beken ve onun gibiler her zaman varolacaktır ve her zaman onları dinleyen insanlar olacaktır. Biz boşunamı diyoruz Rock'n Roll asla ölmez..

forumda yazan her kişi ilk önce terbiye ve adap öğrenmeli ne demek yırtınmak? bu ne biçim uslup :?: cevabını vereyim "entellektüel" maskesinin altından sırıtan düşkün, lumpen tavır:!:

gerçekleri yansıtmayan ve bir önceki paragrafıyla çelişen, çifte standart, çelişki ve bir şuursuzluk örneğidir bu :!: sovenistliğin ayrıcalığı kimseye tanınamaz. ne kürtler'e ne de türkler'e :!:

iste gerçek "sovenist zihniyet" sahnede :!: niçin "türkiyeli rock" değil de ayrılıkçılık yaparak "kürt rock" :?: ister türk olsun ister kürt olsun bütün türkiyeliler bölücü ve provakatörlere gereken cevabı her platformda vermistir, verecektir. bölücülük propagandasına ve provakasyona asla taviz yok, temiz forum :!:

Müziğini hiç dinlemedim ama sitesindeki bazı haberlerden dolayı "insan" gibi insan olduğunu düşünüyorum. Etnik kimliğin veya dilin hiçbir önemi yok. Umarım insanlığı, müziğine de yansımıştır.

Geri