En Çok Etkilendiğiniz Kitap ve Yorumlarınız....

-Goethe-Genç Werther'in acıları,Mektuplarla umutsuz bir aşkı anlatıyor.
-Attila İlhan-Hangi serisi, Politika ile ilgileniyorsanız okunmalı bence.
-Turan Dursun-Din bu serisi ve Kuran ansiklopedisi,eğer önyargılı değilseniz okunmalı,dine tanrıya bir de bu açıdan bakılmalı.ve tabii müslümanlığa.
-Nutuk- sanırım listenin en başında olması gerekir.Konusunu biliyorsunuz nasıl olsa,ama okuyan gerçekten çok az.
-Sunay Akın-Bütün kitaplarını zevkle okudum,bence çok iyi bir araştırmacı.
-Nazım Hikmet-bütün eserleri özellikle Kuvayi Milliye Destanı
-Bütün kutsal kitaplar da okunmalı.İnançlıysanız inancınız artar,ateistseniz daha ateist olursunuz.:)Tabii farklı kombinasyonlarda mevcut.Ne biliyim, kuran okuyup ateist de olabilirsiniz, incil okurken deist de.Komplike yani :)

Orkun Uçar ve Burak Turna'nın yazdığı Metal Fırtına'yı okudum en son ve çok etkilendim. Gerçekleşmesi bana göre gayet olası bir öykü. Her Türk evladının bu kitabı okuması gerektiğini düşünüyorum. :LOL:

alfred bester:Kaplan! Kaplan!

eğer bilimkurgu seviyorsanız okumanız gereken ilk 5 kitaptan biridir bence bu.

herşeyiyle mükemmel.

C. couldwell

yanılsama ve gerceklık benı en cok etkıleyen kıtaplardan bırıdır.

Arkasından J.london W.benjamın G. Orwell A.Timuçin Nietzcthe U. le guin N.Hikmet
tolstoy turgenyev ve daha bır cok yazar etkılemıstır.
Yazarları seversen kıtapları ayrıma gıremıyor acıkcası..

Nasuh Mahruki - Bir Dağcının Güncesi
Clive Cussler - Valhalla'nın Yükselişi
Neal Burger - Yok Oldu
Sir Eugen Millington-Drake - Graf Spee'nin Sonu
Ahmet Erhan - Ölüm Nedeni Bilinmiyor
Sunay Akın'ın neredeyse tüm kitapları
H.P.Lovecraft - Call Of Cthulhu
Ahmet Ümit - Patasana,Beyoğlu Rapsodisi

C.Couldwell -yanılsama ve gerçeklik-
Ilya ehrenburg-13 pipo tröst
Jack london-demır Okce
Emıle zola-germinal
turganyev-babalar ve ogullar
Tolstoy-savas ve barıs
Ihsan oktay anar--Puslu kıtalar atlası

Frank McCourt - Angela'nın Külleri (1)
Frank McCourt - Angela'nın Külleri Umuda Doğru (2)

Dave Pelzer - Adsız Çocuk (1)
Dave Pelzer - Yitik Çocuk (2)

Okurken ağladığım dört kitap. İki kitabın konusuda sizleri başka ülkelerde başka hayatları yaşamaya yöneltiyor. Ufacık birşeye çok sevinip karakterlerin çektiği acıları okudukça da acı duyuyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim.

arkadaşlar leutreamont - maldororun şarkıları- mutlaka edinip okuyun.Sembolist edebiyatın duatenidir kendileri.. Ve önceden bir uyarı bu kitap baştan aşağı şiirdir... Ben 2. okuyuşumda fark etmiştim de..

bir kaç düzeltme yapayım.
yazarın adı :Comte de Lautreamont ( İssidore Ducasse olacaktı özür. Ayrıca sembolist değil Sürrealist yazının atası.
Francis Ponge der ki " Lautreamont'u açın!Bütün edebiyat şemsiye gibi tersine döner"
22 yaşında yazdığı bu kitapla edebiyat dünyasını sarsan yazar 24 yaşında da öldü... biografisi hakkında çok az bilgi var.. edinin mutlaka bu kitabı

okurken en çok keyif aldığım kitap kesinlikle Honore De Balzac ın yazdığı bütün eğlenceli ve ilginç öykülerinin toplandığı "TUHAF ÖYKÜLER" adlı eserdi kesinlikle tavsiye ediyorum çok keyifli....birde Roald Dahl ın "Çarli'nin Çikolata Fabrikası" adlı kitabı süperdi çocuk kitabı ama sizlerde okurken çok eğleneceksiniz mutlaka edinin :D

S.King tepki. Çok ama çok iyi kurgusu olan bir kitap. S. King 'in romanlarından en iyisi diyebilirim. olayların akış yönü, bağlamalar çok iyi yapılmış. Israrla önerilir...

hermann hesse-narziss ve goldmund...bence iki farklı dünyayı bir kitaba sokmak bu kadar anlamlı olabilirdi...kendimi bulabildiğim kitapları seviyorum...herkes içinde yaşadıklarından parçalar bulabilir bence bu kitapta....farklılıkları arayan arkadaşlarım için....özellikle thermopylai için...

..bat dünya bat..

''kelime ve yalnızlık hayatının tadı tuzu
kucaklamak isterdi ölümü ve sonsuzu''

TUTUNA-
MAYANLAR

OÐUZ ATAY

daha ötesi var mı?.. bence yok.. :)

Geri