Home Studio Için Yardım Lütfenn !! :/

Merhaba Öncelikle...
Ben bu agustos sonunda yada eylül sonunda home studio kurmak için kollarımı sıvadım. :)
Ve siz değerli turkrock üyelerinin bilgili abilerimizin veya kardeşlerimizin güzel deneyim ve ekipmanlar hakkında bilgisi olan herkese basvurmak istedim...
Herşeyiyle birlikte güzel bir home studio kurmak hayalim var.
Limit En fazla 4500-5000 tl arası sizden önerilerinizi bekliyorum .
Saygılar şimdiden değerli bilgilerinizden dolayı :)

Merhabalar, öncelikle home studio derken, kayıt ekipmanlarınımı soruyosun(mixer,rack sistem vs), yoksa stüdyo ekipmanlarınımı soruyosun(bateri,amfi vs)? her ikiside diyorsan bu senin bütçeni biraz aşıcaktır. Kayıt için birşeyler yapmak istiyorsan ki, mix olayına kafa yormak istiyorsan, mastering değil :) bir tane macbook almanı öneririm, ardından logic softwareı hakkında biraz araştırma yapmalısın. Stüdyo için referans monitorlerine ihtiyacın olucaktır. Behringerın vardı hatırladığım kadarıyla ucuz birşeyi. Kaliteli bir mixer ve mikrofon bu unsurlar içinde. Tek bir gitarım var, tek tabancayım diyorsan. Sana analog sistemle değilde software yani dijital sistemle çalışmanı öneriyorum. Bir tane Midi-hub bulup Midi pluglinleriyle gitardan keman sesi bile çıkarabilirsin. Tabi benim önerim bunu macbook'ta yapman, çünkü logic sistemi çok aşmış bir sistem. Cubase, ableton live, reason falan bunlar alt etmiş yani. Bende windows 7 kullanıyorum ama madem yeni bi studio kuruyosun kaliteli kur şöyle. Ve bütçeni biraz zorlıycak gibi duruyo. Tabi bu yukarıda söylediğim azda olsa ufak ayrıntılar. Biraz pahalı gelebilir. Ama dediğim gibi Midi arayüzünü kullanmanı tavsiye ediyorum. Kayıtlardada bu şekilde yapıp onu düzenleyebilirsin. Soruların olursa mesaj atarsın cevaplayabilirim. İyi forumlar..

Geri