Chameleon2000 Patchi Bulamıyorum.

arkadaşlar bende bu rig olaylarına falan yeni daldım.bi kaç ay önce rocktron chameleon2000 aldım,fakat alete rocktronun oficial sitesindekiler(6 tane)dışında patch bulamadım,bana bazı adresler bildirirseniz çok sevinirim,setupımda jackson performer ps2,prodrive diye bi anfi,bi de chameleon2000 ve cry baby wah var.sizce power amp almalımıyım,daha doğrusu eklemem gereken cihaz var mı?ayrıca ada mp1 nasıl bulabilirim,chameleon2000 le iyi sonuç verir mi?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Elindeki para kisitliysa yani power alinca bir baska birsey alamiyorsan tabiiki alma ama powerda önemi,elindeki preampi ancak bir power vasitasiyla seslendirebilirsin evdeyken prodrive belki götürüyodur ama o kadar...

Eklemen gereken cihaz olarak ben efektör görüyorum, madem rack diziyorsun TC Electronic G-Force a bak süper ve pahali bir sey, yine TC Electronic in G-major u ben yakinda alicam daha ucuz ama yine iyi bir efektör yada behringerin Virtualizer Pro -sanirim- rack efektörü var 150-200$ civarina bulabilirsin cok iyi degil ama tatmin edicegini düsünüyorum.

Ada Mp-1 süper bir preamp bundan 7-8 sene önce neredeyse bütün ünlü rock gitaristlerinin ekipman listesinde gecen bir cihaz, internet üzerinden bulabilirsin (ebay.com) ama dikkatli ol cihazin üretimi yok ve genelde hepsi ciddi manada kullanilmis (yipranmis) iyi bir diyalog gerekiyor satin almadan önce.

Chameleonla beraber kullanmak deneysel manada sonuclar verebilir :) yoksa yararsiz ayni anda ikiside preamp.

Kolay gelsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgilerin için teşekkür ederim,fakat niye efektör önerdiğini anlayamadım bence chameleon2000 deki efektler gayet tatmin edici.ada mp1 aramamın sebebi ise tube preamp olması.80 lerin soundunu onunla yakalamayı düşünüyorum,diğer durumlarda ise chameleon2000 kullanacağım.bi de bana power amp olayının tam olarak anlatırsan sevinirim,yani evde çalarken bi manası yok mu,stüdyoda veya sahnede mi gerekli?tekrar teşekkürler.

canoe demiş ki:
bilgilerin için teşekkür ederim,fakat niye efektör önerdiğini anlayamadım bence chameleon2000 deki efektler gayet tatmin edici.ada mp1 aramamın sebebi ise tube preamp olması.80 lerin soundunu onunla yakalamayı düşünüyorum,diğer durumlarda ise chameleon2000 kullanacağım.bi de bana power amp olayının tam olarak anlatırsan sevinirim,yani evde çalarken bi manası yok mu,stüdyoda veya sahnede mi gerekli?tekrar teşekkürler.

Chameleon un sadece preamp oldugunu zannediyordum, yanilmisim :)
Madem icindeki efektler sana yeterli geliyor, devam et bence kullanmaya...

Mp-1 güzel bir alet ama elindekinden tam anlamiyla verim alamadigini düsünüyorum, ilk önce hakim ol elindeki alete sonra eksiklikleri gidermeye calis.
Patch cok afaki bir sey, yani mesela benim ekipmanimla(gitarim,amplim vs.) benim odamda, bana falanca gitaristin tonu gibi gelen ses senin sisteminde bambaska gelir.Kendin begendigin tonlari olusturmaya calis bence yapilacak en iyi is o.

Power amp'in teknik detayina girmeden yüzeysel olarak bahsedicek olursak, rocktron bir preamp yani ampli degil o cihazdan amplisiz ses alamazsin.Sen evde combo bir amplinin power girisinden girerek amplinin power amp+hoparlöründen yararlaniyorsun( eger input tan girersen preamp+power amp+hoparlöründen yararlanirsin) Combo ampliler preamp+power amp+hoparlörden meydana gelir. Rack sistemde bunu parça parça yaptigini düsün.
Eger idare ediyorsa su anlik power amp e ihtiyacin yok. Konser vs. icin sistemi büyütmeyi düsünüyorsan power amp gerekli.Mesela rocktronu direkt olarak bir 4x12" kabinden ses alamazsin ancak rocktron+power amp kombinasyonuyla ses alabilirsin.

Ayrica forum kurallarina dikkat et, cok benzer iki tane baslik acmissin.
Bu hem senin isini zorlastirir hem de cevap vericek olani bezdirir.Konu bir baslik altindan gitse daha derli toplu olurdu.

Kolay gelsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğin gibi ada mp1 'dan şuan için ben de vazgeçtim zaten chameleon2000 yanına iyi bir power amp eklersem beni uçuracağına inanıyorum.patch olayına gelince;Aslında çok doğru söylemişsin bu olay birazda göreceli bi olay,fakat ben daha aleti yeni aldım ve baya profosyonel bi alet.Yani daha efekt mantığını yeni kavramaya başladım,hadi kendi anfimden yaratıyodum kendi istediğim soundu da bu preampten hemen olmuyo işte,onun için bazı yeni patch arayışlarına giriştim,bana bi de power amp önerirsen memnun olurum.Ayrıca kural konusunda da bundan sonra dikkat ederim uyardığın için saol.

Geri