Zıkkım (Rock) - Bursa

ZIKKIM 2004’ün Şubat ayında Özgür Şengül (Vokal),Barış Kayhan ( Gitar) Mustafa Pogos (Bass) ve Mamıt Talha Doğruyol (Davul) tarafından kuruldu. Grup, bilinen arabesk şarkıları yorumlarayarak işe başladı hatta Coverma adıyla bir demo hazırladı ama dinleyicilere sunulmadı bu grubun gelişme sürecine olumlu etki etmekle kaldı
Bir süre sonraki adım beste çalışması Cigara idi bir gece ansızın gelen bu beste bursada barda olgunlaştı ve beklenmedik bir başarı sağladı...Bir süre bar performansları devam ettikten sonra davulcumuzun ingiltereye gitmesi 3 aylık bir ara vermemize sebep olsada 3 ekimde cigaranın içinde olduğu KÖK demomuzu yayınladık fakat dağıtımda sorunlar yaşadık ve bu birazda bizim ilgisizliğimizden kaynaklandı ve roxy yarışmasını beklemeye başladık alınan sonuç olumsuz olunca grupta kopma baş gösterdi ve basçımız Mustafa gruptan ayrıldı...
Sonuçta bir şekilde devam etmeliydik ve 2005 yılının haziran ayında resmi web sitemizi açtık bu olumlu bir gelişmeydi bizim tanınmamızı sağlayan önemli bir hamle oldu ve KÖK demomuzu burdan yayınlamaya başladık ve iyide sonuçlar alındı 2005 yazı boyunca hiç bir çalışmada bulunmayan grup kadrosunu tamamlamak zorundaydı ve 2005'in ekim ayında bass gitara Hüseyin babaloğlu dahil edildi Ve yeni bestelerin kayıt altına alınması için hızla çalışmalar başladı 6 ay süren çalışmalar sonunda 11 mart 2006'da Lugat-ı ZIKKIM demomuzu kaydettik ve yayınladık
Bu yeni demo ZIKKIM'I dahada perçinledi ve ardından gelen konserlerle çalışmalar devam etti... fakat grupta yine bir ayrılık söz konusu oldu bu süreç içersinde davulcumuz Mahmıt okul durumu ve basçımız hüseyin işi nedeniyle isteksiz bir şekilde gruptan ayrılmak zorunda kaldı fakat kısa süre içersinde yelerine Emrah Kolaylı ve Kıvılcım Şaşmas getirildiü

Grup 2006 yazı boyunca çalışmalarına yeni kadrosuyla devam edicektir...

Özgür Şengül (Vokal)
Barış Kayhan (Gitar)
Emrah Kolaylı (Bass)
Kıvılcım Şaşmas (Davul)

ZIKKIM-DİRİLİŞ DEMOSU ÇIKTI

Download linkleri aşağıda

BİR
http://rapidshare.com/files/90424886/Bir.mp3.html
DEMOKRASİ
http://rapidshare.com/files/90425777/Demokrasi.mp3.html
KALBİM DURDU
http://rapidshare.com/files/90427419/Kalbim_durdu.mp3.html
KEŞLİK GÜNLERİ
http://rapidshare.com/files/90428577/Ke__351_lik_guenleri.mp3.html[/url]

ha bu aradaa solist herifiii sahneden hangi ara atlıo hangi ara geri çıkıo anlamıorum ama bigün yakalarım eraldeee :?:

kök demonuz elime deja-vu konserinde geçti.bir hatun verdi. güzel grup bence canlı dinleme fırsatıda yakalarız umarım.basarılar
(grupla ilgili zaten topic vardı...çöpe gitmesi muhtemel...)

grubun canlı performansını göremedim henüz fakat elimdeki demo ile zihnimde güzel hisler oluştu.dediğiniz gibi müzik değerini bilenlere müziktir eger insanlara dogruyu göstermekse amacınız bunun da yanlış bir düşünce oldugunu söylemek istiyorum.dogrular evrensel değildir. fakat müziğinizin güzel olduguna inanıyorsanız ki bence güzel, siz calmaya,konser vermeye yılmadan devam edin.degeriniz anlaşılacaktır...
saygılar...

hayır anlamadığın şu güzel müzik yapmakla bvaşkalarının parçalarıyla sefa süren gruplara saygı duymak ayrı eee nekadar sürecek bu abi adamlar çalıyoo deyip geçmekmi lazım beste yapmayalım ozaman herkez evde rahatça orijinalini dinlediği parçaların bide saçma sapan formatlarda dinlemekmi evrensel olan müzikse böyle concon gruplarda yaratmalılar aama doğru yapamıyorlar bu bir gerçek çünkü dinleyici ne halt olduklarıunı anlıcaktır dinleyici daha bi ayrı tartışılmalı tütk insanı olarak hazır yemeyi severiz gruplar hazır parçaları çalarkan dinleyici napsın

Baska gruplar kimdir ve onlarin sürdügü ama senin süremedigin sefa nasi biseydir...ciddi cevaplar alirsam sevinirim...ayrica agresif tavirlar bizi "unity" den uzaklasmaktan baska bir yere goturmez, bu bir "unity" cagrisidir...

slm tasma dostum hangisisn bilmiyorum ama başkalarını parçalarını doğru dürüs yapamayanları kast ediyoruz yazının içeriğini iyi okuresan bunu anlarsın saymama gerek varmı sence

sizi izlemek bi nasip olmadı ya.burdan ilknura sevgilisine ve müzik yapmak için müzik yapan bu gruba(kaliteli müzik)saygılarımı sunuyorum.dinçer akdag

Geri