Processorleri pre-amp katından (input girişinden) kullanmak

YA aklımda bir soru var çözemiyorum olurmu olmazmı bi bilgisi yada deneyimi olan biri söyleyebilirmi??
multi efect prosesorunden sansamp trı-ac'ye çıkış yapsam sesi dışarı vermek için ne kullanacağım normal bir gitar amplisimi yoksa kabin falanmı??bide böyle bir sistem neye bağlanıyor herhangi bir üründen örnek resim gibi birşey varsa çok mutlu olurum??
bide prosesor sansamp bağlandığında herhangi bir problem olurmu
şimdiden saolun :p

Sansamp'tan sonra direk bir power amp'a girebilirsin. Herhangi bir ampliye yani. Müzik seti olur, araba teybi olur, televizyon olur (scart'agirilebilir)... Her şey olur...

İkiside olur farketmez varsa elinde amplin kullanabilirsin ama paran varsa o ayrı ;)
prosesor sansampla kullanılırsa ne olur biliyomusun;
alıcağın kalite ona göre düşüş gösterir digital olur biraz ama prosesor dediğin kaliteli bi şey ise pod yada gt6 falan yine iyi bir kalitede bi şey elde edebilirsin analog daha iyi tabi ama zevke ve uğraşa göre değişir
bak jeff setup tabloları koymuş incele onları bi güzel biraz fikir edin setup'ında prosesor kullanan bile var :!: tabi kimbilir ne düşündü adamın ses mühendisi yada kendisi ki ondan ekledi o parçayı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman şu sistem rahatlıkla kullanılabilir değilmi yani kalitesi çok düşmez olayın;

gitarım==sansamp trı-ac===prosesor==marshall 15 watt gitar anfim

:p

Ehh uyar çal sen onla güsel...efectörün markasını yazmamışsın ama herhalde zoom 505 falan deildir.
ilerde yaparsın kendine bi setup öğrenirsin neyin neyle kullanıldığını o zaman sağlıklı sesini kendin yaratırsın ;)

gremlin demiş ki:
O zaman şu sistem rahatlıkla kullanılabilir değilmi yani kalitesi çok düşmez olayın;

gitarım==sansamp trı-ac===prosesor==marshall 15 watt gitar anfim

:p

Sansamp in arada ne isi var?

Özel bir tercihse bilemiycem ama bir prosesörün varsa 15 watta tak cal.

Elinde varsa bos durmasin tabi ama almadiysan yazilanlara kanma git mutlaka dene hatta imkanin varsa kendi ekipmaninla dene.

illa en başta olmak zorunda değil, Sansamp'ın öncesine noise gate, compressor, wah vs koyulabilir. Hatta tercihen buraya koyulur bunlar, preamp ve gitar arasına .

8O sketheist ilk başta compressor konulmalı eğer compresor 'ün önüne başka bir fx konulursa sinyali yanlış değerlendirip düşük frekansda verilen yanlış bir hayalet sesi compress ederek sıkıştırmaya çalışabilir ve düzeyi yanlış yere çekebilir.
gitardan sonra sansamp trı-ac yi bağlayacak burda tona sıcaklık ve karekter verilecek daha sonra compresore çıkılacak compresorde bu karekterdeki düşük yada yüksek verilen sinyalleri terbiye edecek
noise up en sona takılmalıdır diğer fx lerin tümü zevke, duruma ,müziğe göre değişiklik gösterir yani kişiseldir ;)

Şöyle bir setup kuyruğu gerçektende sorunsuz işlev görebilir;

gitar=compressor=fuzz=wahwah=equelizer=flanger= noise gate=delay=ampli

noise gate'den sonra kullanılacak bir delay daha doğal ve dolgun olacaktır.
equelizeri dip gürültüsü yapan fx lerin arkasına koyalımki istenmeyen frekanstaki sesleri aradan çekelim.
flangerin ardına noise gate'i ekliyelimki dip gürültüsünün en üst seviyeye geldiği yerde olaya el atalım.
diğerleri kaznc'a ve müziğe göre değişir özneldir ;)

Cash, sansamptan drive alacaksan, ondan sonraya compressor koymak yanlıştır, drive edilmiş ses zaten doğası gereği compress edilmiştir, ondan sonra tekrar compressor koymanın yapacağı tek şey gürültüyü arttırmak olacaktır. Bu yüzden ses drive a girdikten sonra compressor kullanılmaz. Tabi önce kullanılır sustaini falan arttırmak için.

hayır sansampdan drıve almak yoktu yukardaki fikrimde,
fuzz distord işlemini tamamlayacaktı,yani sansamp'i olmayanlara bir öneriydi
sasampdan drive alıp compressore vermek aptallık olur çünkü burada hissedilecek küçük bir frekans compressor tarafından eşitleme yapmak için büyültülecek ve işin içine sıçacaktır dediğin gibi yanlış compressor önünden drive almak
ama,drive'ı sansampden alsaydım compressoru en öne koyacaktın ilk kuyruk olarak ;)

Eğer elimizde bir tane sansamp bir tane noise gate bir tanede compressor varsa şu şekilde;

compressor=sansamp==noise gate

ben şu olayı düşündüm sıcaklığı sasampden sağlamak ve parlak clean'imize ulaştıktan sonra herhangi bir distortion ile drive'ı halletmek
bu fikir trash ve heavy'cilere yaramaz o ayrı fikir
dedim yaa kişisel bir durum ben çok sert değilim tonumda dolgun ve keskin hatlı distortion ve parlak ve bass'lı clean'im var
sweep'lerde extra kazanç sağlıyor tap yaparkende parlaklığın önemi çok büyük benim için :)

drive ayrı bir fx den elde edilecekse sansamp en öne koyulabilir :idea: :)

Ya bide şu benim aklımda ya bir açıklarmısınız prosesorü bu yüzden seviyorum :(

diğelimki cash'in dediği gibi bir setup kurdum ve yapacağım müziğime göre bağladım

istediğim bir adet yüksek gain'li
bir adet tertemiz clean
bir adette blues tarzı distortion tonum olacak

bunları nasıl değiştireceğim takır takır :?: :?: :?:
mesela sahnedeyim bu üçüde lazım nasıl olacak bu iş ben kafayı ona kastım :roll:

skatheist demiş ki:
illa en başta olmak zorunda değil, Sansamp'ın öncesine noise gate, compressor, wah vs koyulabilir. Hatta tercihen buraya koyulur bunlar, preamp ve gitar arasına .

Söylediklerine katılmıyorum,nedeni ise noise gate herzaman,en azından mantıken enson takılır.ilk çıkışlar preamplar dan olması gerektiğinden bir setupta en başta takılması gereken alettir.

ben kendi setupumdan örnek vereyim:

ts9-turbo :arrow: compressor sustaıner :arrow: chorus ensemble :arrow: amlifikaör

çaldığım tarz gereği fazla bir şeye ihtiyaç kalmıyor ve gayette memnunum..

Blues, gürültüyü büyütmeden kesmek daha mantıklı. Sana katılamayacağım.

Cash, söylediğini yanlış anlamışım sanırım, drive verdikten sonra compressor bağlamaktan bahsettiğini sandım. Anlaştık. :)

noise gate yi başa bağlayıp sesi büyütmeden keseriz diyorsun ama başta zaten nısegate var yani olmayan bir sesi kesmiş olacak ensonda ise en azından var olan bir gürültüyü yok edecektir yanlışmı düşünüyorum?

o başta olmayan ses dediğinin ses aslında drive a girince duyulabilir seviyeye geliyor, yani başta ses yok diyorsun, var aslında ama büyümediği için biz duyamıyoruz. Sona takınca noisegate in tresholdunu yükseltmek gerekecek falan filan. Noise gate sesteki gürültüyü temizlemiyor(öyle bir teknoloji olsa keşke adam gibi), sadece sessiz yerlerde(gitarını çalmıyorken) devreyi kesiyor, ses daha ileri gitmiyor, çalmaya başladığında hop ses belirlenen eşiğin üstüne çıkıyor ve devra açılıyor, bunu ne kadar başta yaparsan o kadar iyi.

Geri