gitar yapımı

gitar yapımıyla ilgili amazon.com da yada çeşitli yerlerde bazı kitapalr görüyorum ve bildiğim kadarıyla bu kitaplardan faydalanarak kendi başına gitar yapan insanlar var.bu konuda daha fazla bilgi almak ve bu kitapları türkiye sınırları içerisinde nerelerden bulabilirim bunu öğrenmek istiyorum.

biriniz yardımcı olabilirse çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Yok canım o kadarda değil kitaptan öğrenerek gitar yapmak bayaa zor bir olaydır belki özel yeteneklere sahip bir kaç kişi yapmış olabilir ama örneksiz ve deneyimsiz olarak sap ayarı bile imkansız :roll: ben hayatta yapamam şahsen :roll:
o kitaplardan senkop müziğe bi sor istersen özel kitaplar var getittiredebilirsin belki

Cem Öcek in "ELEKTROGITAR" isimli bir kitabı vardı onu önerebilirim benim şahsen çok işime yaramıştı.

Hatta kitap arkasında gitar yapımında kullanılacak malzemelerin nerelerden temin edilebileceğini bile yazıyor ..

Biraz reklam olmuş ama neyse idare edin :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkür ederim. ha ayrıca ben süperim yaparım falan demek itemiyorum.tabii ki yetenek isteyen bir iş ve buna sahip olan kişilere saygım var.sadece öğrenip bir bakmak,yapıp yapamayacağımı öğrenmek istiyorum.neyse o dediğin kitaba bir bakacağım blues01

Heryerde bulamazsın ama kitap Pan Yayınları'nın birçok kitapçıdan getirtebilirsin.Bir de Elektrogitar efektleri ve amfilikatörler diye bir kitabı daha var Cem Öcek'in.Yararlı!İkisinin de fiyatı beş'er milyon.
Reklam gibi oldu be :)

skatheist demiş ki:
Gitar gövdesi yapmak çok zor bir olay değil. Ama uygun ağaç bulmak zor. Ağaç ararsan birkaç depo önerebilirim.

Bahsini ettiğim Kitapta:uygun ağaçları ,bu ağaçların özellikleri ayrıca nerelerden temin edilebileceği bile yazıyor.

yani o adreslere ağacın cinsini rengini (tabi istediğin köprüye ve sapa uygun) bildireceksin adamlar sana gönderecek.Lazımsa o adresleri verebilirim baya bir adres var.Köprü imal edenler ,gövde imal ednler ,sap imal edenler yani anlayacağın dolu :D

Ayrıca tai bahsini ettiğimiz o kitap heryerde satılır..

ya kitap alacağına internetten araştırsana daha iyi olmazmı kitaptan çok daha iyi bi konuyla ilgili bir çok yorum bulursun bi çok resim görürsün kitaba göre.zamanında bende baya ilgilenmiştim bu konuyla baya.biraz araştırırsan baya zor bişey olduğunu göreceksin :)

valla ben bir gitar yapmaya karar verdim ama hala plan proje aşamasındayım.bu iş hemen olmaz.bin bilsen bir bilene danışacaksın.iki sene olur üç sene olur uğraşcam.babalar gibi ibanez rg2570 var ben de ama emin olun kendi gitarınızı yapabilirseniz tadından yenmez.bi kere kendi tasarımınızı yapma olanağınız var.sap en zor bölüm olacaktır.ama sapı satın alıp devam edebilirsiniz.veya ikinci el bişey alın parçalarını kullanın.eliniz yatarsa bu işe orjinal parçalarla bi tane daha yaparsınız.beim elimden bu işler gelir diye soyunuyorum bu işe böyle yetenekleriniz yoksa olmayacak duaya amin demektir.

Biraz alakasız olacak ama yanılmıyorsam Cem Köksal yapmış bir tane...Bayağı zor bir iş diyordu :)

Geri