Overdrive Almak Isteyenler Için Tavsiye

cash kendi gitarınla denediysen hasta olursun tabi ;) musicianfriend.com'da demolardan pek bişi anlaşılmıyodu ama öğrenmiş olduk güzel olduğu :) sağolasın bizleri düşünüp test ettiğin için :)

Ben de denemiştim beyoğlundaki pera müzikte doğal olmasına rağmen tonun rengine ısınamadım bi türlü,ne bileyim anlatamadım:),biraz kuru geldi işte.Zevk meselesi

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıl kuru :?: kurudan kastın :?:
oldukça dolgun bir drive'ı var :)(deluxe stratocaster ile denedim special texas manyetik vardı üstünde)
üstteki linkte özel tasarım zakk-wylde emg manyetiklerle doldurulmuş bir klip var dinleyin bi :!:

cash Türkiye fiyatı ne kadar ve nerde denedin ?
ayrıca linkte dinlediğimiz tonun benzerini alabildin mi ? yani zakk ın emglerle ve bu pedalla bu ton alınabilcekse hiç durmam adamın tona hastayım zaten süper

Turkiyede nerde satıldığını bilmiyorum ben cream müzikte denedim 90 euro fiyatı deluxe strat ile oldukça iyiydi sonuç amplidende biraz oynama yapınca çok tatlı oluyor !
zakk'ın sound'unu yakalamak için zakk-wylde emg pickup ,overdrive ve equlizer 'i iyi model bir marshall'a girmen yeterli zaten o da bu şekilde kullanıyor ;)

Bide şu var sen istersen aynı setup'ı kur yinede aynı sesi elde edemezsin çünkü çalan zakk... tellere vuruşundan pena yaklaşımına kadar özel bir tekniği var
ekipmanın iyi oluşunun yanında müzisyenin yaklaşımıda çok önemlidir
ekipman karakteri %40 etkiliyorsa müzisyende %60 etkiliyor bilmem anlatabildimmi ;)

yaw nerden verdin şu pedalın linkini yaa. ne güzel vazgeçmiştim emglerden falan. insanın gidip bi zakk wylde emg setle overdrive alası geliyor valla. saat 04:50 ama nöbetçi müzik mağzası var mıdır acep :p

hehe hehe o işin piçliği,haylazlığı,kandırmacası ;) adam oraya tatmin ettirici ve zevk aldırıcı bir numara çekmiş edevatları çekici yapıyor bu da tabii :D
benimde içimden neler geçiyo ama aynı netice çıkmıyor :?

gremlin demiş ki:
cakewalker demiş ki:
Ya nasıl desem midleri yüksek o yönden güzel, hard rock sololarına gidiyo ama ritim tonları bana dolgun gelmedi be abi,dediğim gibi zevk meselesi ya:)

adam demoda ritim atmış hemde manyak bayaada iyi bir ton bence :roll:

iyi de adamın demoda kullandığı ekipmanı bilmiyoruz ki,kaldı ki o demo da benim pek hoşuma gitti.Ben pera müzikte 2humbuckerli gitar,johnson amfi ile denedim,ama aynı ekipmanla boss'un superoverdrive'ını kullanmayı tercih ederdim.Ya arkadaşlar dediğim gibi zevk meselesi :)

Ya sonuçta tondan bahsediyoruz burdan melodik açıdan falan değil karekteristik olarak gereken tonu herkez alabilir yani Zakk gibi penayı şöyle böyle tutmakla alakasını sezemedim ben adam sonuçta çok da farklı tutmuyor penayı. Tekniği iyi harmınikleri vb çok iyi kullanıyo süper ritm gitar kullanıyo

Adam zaten bu ton için kendi custom zakk wylde gibson gitarını + marshall jcm800 head-kabin + pedalı kullanıyor. Yani sonuçta bi pod V2 yi British Gaine getirip üstünde zakk wylde emg seti olan(81-85) olan orta kalite bi gitar artı pedalla bu ton alınabilir diye düşünüyorum.(emgler gitarın ağacından falan çok etkilenmeyen manyetikler) Tamamen aynısı olmaz heralde ama çok yakıno lur eminimki

eski pedalı sd1 zaten adamın sd1 den baz alınarak yapılması doğal

Tabiiki olmaz...zakk'in ekipmanı fazla alengirli değil ama bayaa bi kalite takılıyor bir kaç bin dolar gözden çıkarılırsa problem yok
zaten niye aynı sound'u yakalamak istiyosunuzki o zakk'ın sound'u sizde kendininkini yapın yüzlerce variasyon var ;)

Prelektro dostum;
penayı farklı bir şekilde tutmadığı doğru !! ama farklı şekilde vurduğu bizi ilgilendiren tarafı ben zakk'ın harmoniklerini her türlü variasyon içinde tanırım çok özel bir rtym tarzı var :)

biliyorum zor farklı bi ritm tarzı var adamın videosunda falan görülüyo zaten. değişik akort edip sürekli değişik ritmler falan tutturuyo. en sevdiğim gitarist zaten adam ritm tonuda çok kulak dolduruyo o yüzden böyle bi ton isterim şahsen yada benzer evet onun tonuda yani en azından kendi tonumu yaratıcak seviyeye gelene kadar.

Geri