Boss Gt-8

GT-8

Boss' un GT-8 ile diğer pedallardan bir adım öne geçtiği doğru. Ancak yeni bir modeli piyasaya sürmek için yeterli eklentilere sahip değil. Ama inanıyorum ki GT-7 modeli çıkınca piyasayı kasıp kavuracak. Ben onu bekleyeceğim. :LOL: Devamlı bir Bug olayından bahsediyoruz. GT-6 da böyle bir sorun mu vardi ki? Ben hiç böyle birşey yaşamadım.

Re: GT-8

MarTI_Jonathan demiş ki:
Boss' un GT-8 ile diğer pedallardan bir adım öne geçtiği doğru. Ancak yeni bir modeli piyasaya sürmek için yeterli eklentilere sahip değil. Ama inanıyorum ki GT-7 modeli çıkınca piyasayı kasıp kavuracak. Ben onu bekleyeceğim. :LOL: Devamlı bir Bug olayından bahsediyoruz. GT-6 da böyle bir sorun mu vardi ki? Ben hiç böyle birşey yaşamadım.

bence yeteri kadar bilgin yok gt8 hakkında sadece gorunusune gore yorum yapıosun cok buyuk degisiklikler var. bide gt7 die bisi yok oole bi modelin adı bile yok nerden cıkarıosun gt7yi?

Re: GT-8

batuj demiş ki:
MarTI_Jonathan demiş ki:

bence yeteri kadar bilgin yok gt8 hakkında sadece gorunusune gore yorum yapıosun cok buyuk degisiklikler var. bide gt7 die bisi yok oole bi modelin adı bile yok nerden cıkarıosun gt7yi?

Tüm özelliklerini inceledim ve karşılaştırdım. Yeni bir model olacak kadar büyük bir özellik yok GT8 de. Daha kapsamlı bir alet üretip biraz daha geç piyasaya sürebilirlerdi. Pazarlama zamanı yerinde olduğundan iyi para kazanırlar. Amaçları bu zaten. GT7' yi yazdıktan sonra güldüm zaten, sadece bir şakaydı. Böyle bir modelin piyasada olduğunu söylemedim zaten.

8226.jpg

______488$

Boss GT-8 www.gitarpedal.com adresinde satışa çıkmıştır.

GT8

Kim ne derse desin güzel yapmışlar aleti. Yapısının GT6 nın aynısı olması kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Ancak GT6 mı satıp GT8 almam doğrusu. En iyisi bi dahaki sürümü beklemek. Bence bundan 1-2 sene sonra Boss, tıpkı zamanının GT5' i gibi efsane bir processor yapacak. Alacak olanlara hayırlı olsun ;)

Caner gözün doysun, yanına 15 rack system iki de amfi koy, ortaya da alevli 7 gitar alalım sana sen hepsini birbirine bağla :D Bu ne iştahtır kardeşim..

Dual processoru n'apıcan? Hyper-threading mi yapıcaksın? :) Hatırlatıyım, 64 bit çıktı. Mesele aynı anda farklı simülasyonlarsa aynı anda iki farklı soundu (amfiyi) simüle edebiliyomuş. Merakla beklemekteyim.

Ama GT6 ile arasındaki bu modeller arasında beklediğinizden daha az olan fark, Yeni model olan GT8 in fazla extra özelliğe sahip olmamasından değil, GT6 nın üzerine eklenecek fazla bir özelliğe ihtiyaç duymamasından kaynaklanıyor bence.

Walla öyle söyledim ama demo videosunu izledim de, dynamic mode (tuşe hassasiyetine göre efekt seçme) özelliğiyle gerçekten kopartmışlar ortalığı. Anologcular iyice kıskanacak şimdi :)

Valla arka arkaya 3. oluyo, kusura bakmayın ama belirtmeden geçemiyeceğim; Aletin rengini de çok sexi yapmışlar. :) Ne yalan söyliyim iyi processor ama GT6 nın rengine pek ısınamamıştım bi türlü.

GT8 farkı..

Hımm, Demo gerçekten etkileyici. Malı nasıl pazarlayacaklarını öğrenmişler artık. :LOL:

Anladığım kadarıyla GT8 Çift kanal olayını bitiriyor bu modelde. Aslında aletin farkını anlamak için 2. bir amfi almak gerekecek :cry: Yoksa pek bir anlamı yok gerçekten.

Tuşe ile efektlerin değişmesi güzel gerçekten. Özellikle canlı performanslarda oldukça yararlı olabilir. Çok fazla efekt ile çalışan bir insan olarak aslında GT6 fazlasıyla işimi görüyordu. GT8 oldukça zamandan kazandıracak bir alet. Artık adamlar o kadar kullanıcı dostu yapmışlar ki efekt değiştirmen için alete dokunman bile gerekmiyor. :)

Yine de ikna olmuş değilim. Türkiye de çok pahalı satılacağını biliyorum. Zaten canlı performanslarımızda GT-3 bile fazlasıyla işimizi görürdü. Şöyle bir düşündüğümde bu kadar çok efektin canlı performansta, yüksek watt-ajlı sistemlerde kontrol edilmesi gerçekten bir işkence olabiliyor. Kayıtlarda ise zaten software'ler bu eklentileri başarı ile gerçekleştirebiliyor. İçinde sınırsız efekt kapasitesi olan bir pedal alıyoruz ve bunu gerçekten tam performans olarak kullanacak mıyız? Kendimize bu parayı yatırırken bu soruyu sormamız gerek.

"Benim GT6' ım var çatlayın" diye gezinen birçok insan gördüm. Adamlar barda çalarken sadece distortion ve compressor özelliklerini kullanıyorlardı. Alete müdahale etmemek için kendimi zor tutuyordum:

"Buraya da şu efekt eklenmez mi ya!"
"Allah belanı... O drive öyle kuru kuru kullanılır mı?"
"İnsan bi şuna amfi sim koyar!"
"Keşke şu clean tonun arkasında şöyle yumuşak bi Phaser olsa.."
"Ben gidiyorum valla bu barda 5 dk bile kalamam..." :LOL:

Şuna eminim ki, yine birşeyler ters gidecek ve Boss firması 1-2 yıl sonra yeni bir processor ile karşımıza gelecek. Ne diyeyim, şimdi GT6 yı GT8 ile değiştirirsin, sonra GT7 sonra GT9 olur.. :) Bu işin sonu yok. Umarım pedal dünyasına yeni bir anlayış katacak başka bir model ile karşımıza gelir de, ben de ikna olurum. Ama GT8 gerçekten en profesyonel compact pedal olarak gözüküyor şu an için.

Öncelikle GT8'i clean için kullanicam ama suda bir gercek ki POD XT Live'in drive lari kadar olamaz gt8... en azindan benim zevkime hitap etmez... BOSS un drive larini hazetmedim ben DS2 hariç..... O nedenle pod xt live + gt8 + digitech whammy+ ibanez weeping demon QUADROsunu olusturmak niyetindeyim...

GT8' e gelince Dynamics MODE u çok etkin yani yukarida bir arkadasin anlattigi gibi; tushe ye göre effekt degisiyor hatta drive dan cleane de geciliyor bun yanisira dual amp system var... 2 cikisa 2 farkli amp modelling var.... Bir de sanirim Benim icin en iyi özelligi LOOP özelligi olacak... gt6 ya cok alismistim umarim gt8 aratmaz yavruyu birde sanirim ne olursa olsun gt3'ün ap ayri bir yeri var tartismasiz.....

Forum yöneticisi tarafından düzeltilmiştirç Mesajlarınızda ı-i yerine 1 kullanmayın.

Surgun, kurduğun setup güzel ama multi processor' ün mantığından çıkmış oluyorsun. Ayrıca GT8' nın önüne başka bir processor koyarak GT8 i dijital bir sinyal ile beslemiş oluyorsun. GT8 bunu başka bit dijital sinyala çevireceğinden faz kayması dediğimiz olay yaşanır. Dolayısıyla sesin kalitesi düşer. Ayrıca canlı konserlerde yaklaşık 1 - 1.5 metre tutacak bu sistemi nasıl verimli kullanabilirsin. Çünkü 2 processor birbiriyle anlaşmalı çalışmıyor bildiğim kadarıyla. Tabi yine de zevk meselesi.

Bu arada bunu forumda 3. anlatışım olacak ama bir kere daha söylüyorum: GT serisinin drive tonları kendi başına kötüdür. Çünkü bu tonlar bir simülatöre gönderilmek üzere yaygın frekans aralığından yayın yaparlar. Dolayısıyla kafası çalışan, biraz deneyimi ve kulağı olan bir insanın GT processorler üzerinde yaratamayacağı ton yoktur. Doğru kullanıldığında çok kaliteli drivelar olduğu görülecektir zaten. Ama belki tarzı gerçekten sana uymuyordur (Ortada bi tarz yok ama :LOL:). O ayrı bir zevk meselesi tabi. :)

birde jcm 2000 dsl siparisi verdim 1 hafta sonra elime geçicek lambali anfi ile besliycem bu sistemi pod xt live 'i externalden taniticam GT8'e daha önce gt6 ile pod v2.0'i kullanmistim yine ayni mantik yani... seri baglamiycam :) POD daha analog drive lara sahip gt6 ya nazaran Fakat gt8 icin birsey söylemem mümkün degil henüz gelmedi..... Ama gelir gelmez ilk izlenimleri aktaracagim :) :)

martı, kesinlikle katılıyorum, Sadece drive tonları kötü değil, hamdır diyorum. Ayarlaman için sana ayar yapabileceğin boş bi alan bırakmışlar. Çok akılcı yaklaşıyorsun. Püf noktasını yakalamışın. O noktayı yakaladıktan sonra gerçekten de altından kalkamayacağın ton yok. Aletin muazzam bi tweaking özelliği var,nereye çekmek istersen oraya geliyor tıpış tıpış :) biraz kulak ve biraz da ilgi yeterli. Ama bunlar olmadan da olmuyor gerçekten.

Eğer kendini daha iyi hissedeceksen, GT6 dan GT8 e transfer olabilirsin. Ama menülere erişimden başka çok da fazla bi değişiklik yok gerçekten. Biraz daha kullanıcı dostu bi tasarım yapmışlar ama zaten GT6 da da tek pedala basarak bütün bunları gerçekleştirebiliyordun.

Sound kalitesi bakımından GT serisinin ne kadar kaliteli olduğu, yeni çıkan modellerde sound kalitesi bakımından fazla bişey yapılmamasından da anlaşılıyor. Yani yeni alacak olan varsa GT8 i bekleyebilir ama bence de GT6 dan GT8 e geçmek gereksiz. GT6 da şahane bi alet.

Bence GT8 Boss un Kaybettiği pazarı tekrar kazanmak için yaptığı bir atılımdır çünkü line6 xt live ile büyük bir satış yakaladı boss buna seyirci kalamazdı ve alel acele GT8 piyasaya sürüldü bunu nerdenmi çıkarıyorum boss japonya sitesinde GT8 in bir prototip olduğu ve piyasaya sürülmeyeceği söyleniyordu ama ticari kaygılar bunu engelledi sanırım, ama şu bir gerçekki GT8 den sonra çıkacak alet bir devrim niteliğinde olacaktır

Geri