Yaptığın besteyi unutmak

Başlık boş kalmış benimde buna benzer bir derdim var gülmeyin ama :D

Ben tuvalette otururken harika riffler geliyor aklıma. Çok ciddiyim yalnız. Çok sağlam hardrock riffleri buluyorum, armonisini falan bir güzel düzenliyorum böyle ufak bi kayıt cihazı koyucam tuvalete. 8)

Zaten Türkün aklı ya kaçarken ya da ...ken çalışırmış derler... :D

Perfectionist demiş ki:
Ben tuvalette otururken harika riffler geliyor aklıma. Çok ciddiyim yalnız. Çok sağlam hardrock riffleri buluyorum, armonisini falan bir güzel düzenliyorum böyle ufak bi kayıt cihazı koyucam tuvalete. 8)

Zaten Türkün aklı ya kaçarken ya da ...ken çalışırmış derler... :D
Ehehe cidden arada banada oluyo o şey. Türküz sonuçta doğaldır. :LOL:

Başıma sıksık gelen çok daha ilginç bir durum da var benim.

Çok karmaşık partisyonlar yazıp üzerinde 5-6 saat durduktan sonra yatıp kalktığımda bir anda yazdığım şeye yabancılaşıyorum yahu. Sonra iki-üç gün alıyor tekrar alışmam. Kafayı mı yedim acaba?

melikduyar.jpg

şu abiden yardım alın :D
eskiden tv de cıkardı :D mega hafıza seti :D

Ben de genelde unuturum. Hatta bazen bildiğim günlerce çalıştığım şarkının melodisini bile unuturum. Çalmaya başladığımda aklıma gelir.

Bir keresinde de aklıma bir riff fikri gelmişti. Oturup bir saat kadar üstünde çalışmıştım ama istediğim gibi olmamıştı. Sonra nasıl oldu bilmiyorum ama gece rüyamda daha iyisi gelmişti aklıma, sabah kalkıp çalmıştım süper oldu demiştim hatta.

offff bu bende de oluyor maalesef :(
çok güzel bir beste yapıyorum gece yatmadan önce.sonra yataktan kalkıp yazmaya üşendiğim için çook güzel bestelerim yitti :( :(

melih kibarın o müthis hababm sınıfı bestesi;ustanın aklına gece tam yatarken gelmis. ama o sarkıyı sabah kalkıp notolara dikte etmis. bu hafızaya sasan bir gazeteci de :
" hocam nasıl olur da unutmadınız" diye sorunca
usta da :
"eger besten gercekten kalbinin kösesinden bir yerlerden fiskiriyorsa 40 yıl gecse de unutmazsın"der.

yani eger sabah kalktıgınızda bestenizi hatırlamıyorsanız o beste zaten rüzgar gibi olacaktır ...
MEKANIN CENNET OLSUN HOCAM
saygilar serdar secme

serdar_secme demiş ki:
melih kibarın o müthis hababm sınıfı bestesi;ustanın aklına gece tam yatarken gelmis. ama o sarkıyı sabah kalkıp notolara dikte etmis. bu hafızaya sasan bir gazeteci de :
" hocam nasıl olur da unutmadınız" diye sorunca
usta da :
"eger besten gercekten kalbinin kösesinden bir yerlerden fiskiriyorsa 40 yıl gecse de unutmazsın"der.

yani eger sabah kalktıgınızda bestenizi hatırlamıyorsanız o beste zaten rüzgar gibi olacaktır ...
MEKANIN CENNET OLSUN HOCAM
saygilar serdar secme

Kesinlikle katılıyorum kardes...Bu söylediğin diyaloğu hatırlıyorum sanki...bikeresindede üstad zagaya ciktiğinda bu konu acilmisti sanırım...Toprağı bol olsun...

Geri