ibanez js series

merhaba dostlar aramadan baktım ama doyurucu bişeyler bulamadım bunun hakkında ...
ibanez joe satriani serisi gitar kullananlar varsa yorumları ilaç gibi gelir , zira ben de düşünüyorum da almayı ...
js1000 almayı düşünüyorum fikirleri bekliyorum sağolun

Norton_Antor demiş ki:
nienturi demiş ki:
Aynı fikirdeyim. Çok tatlı gitarlar...Sadece JS100 ve JS600 çaldım ama harikaydılar...Sadece 22 perde olması beni şaşırtmıştı :)
22 perde genelde bir "solo gitar" formatını yaratmış olan şeydir o yüzden 22 perde seçmiş olabilir satriani.

Sanırım söylemek istediğin şeyi anlamadım...

Starianini yapmaya istediği şey "modern vintage" kavramıydı ki ibanez de bunu fazlası ile geri verdi sadriabiye...
Dikkat edin diğer ibanezler gibi eğimli bir başa sahip değildir JSler, ayrıca "eski" klasik gitarlar baz alındığı için (ki baz alınan gitar modeli de radiciousdu) 22 perde...Ayrıca sadriabi halen bir çok gitarnda "edge" tipi köprüyü tercih eder...

Herneyse bu JS 1200'ü bende çok sevdim laf aramızda...Mücevher gibi :)

Beyaz JS1000 hayalimdeki gitarlardan :)
Signature gitar olmasina ragmen kazik atilmayan ender aletlerden,...Satriani babamizin bir kiyagi diyelim, ;)

1500$ hic fena bir rakkam deil bence tr icin,...gitar zaten abd de de 1200-1300 lere satiliyor, daha ne %10-15 fark

Tabi canim, jemlerin yuksek seri rg lerden ne farki var ki,...fiyati 2 kati ama,...

halbuki js ler es ozelliklerdeki S serileriyle yaklasik ayni fiyat,...

EL-Turco demiş ki:
Bence Jemlerden çok daha iyi olup onlar kadar pahalı olmayan bir gitar serisidir JS serisi.Satriani ve Ibanez'e teşekkür ederiz :)

Katılıyorum.JS serisi çok daha güzel.

Lord_Et sen de haklısın.JS serisi yüksek seri prestige RG ler ile aynı fiyatlarda.Oysa Jemler iki katı fiyata sahip.Hem Jemin sapı da çok rahatsız bence.

afedersiniz ama oha!!! ne demek yüksek model rg den ne farkı var ya? yuh! ne desem fikriniz değişmeyecek tabi, siz alın bir rg takın evo ları alın size jem zaten...

Jem sevmemenize kimse bir şey diyemez yada Js'i daha fazla sevmenize. Tamamen kişisel zevk meselesidir. Karışmam da ama Jemlerin kendilerine has bazı karakteristikleri var ve tipik bir RG'nin çok ötesindeler. Sap, gövde, denge, rahatlık, ses, jack girişleri, görünüş gibi bir çok konuda tonla rg'e tur bindirirler:)
js.jpg

bu da Js'in atası olan gitar;
r.jpg

Ah be abi artist serilerine karşıyım ama , bu da yapılmazki be ! sen her resim yapıştırdığımda içim gidiyor içim :cry:
(js3 nedir ya bu aşık oldum)

ne desem fikriniz değişmeyecek tabi,
Neden deismesin, forumun amacini birbirimizden birseyler ogrenmek saniyordum ben!,...

Pahali prestige RG ler kotu gitarlar mi yapmayin?,...
Ayni agac, ayni manyetik, ayni kopru ayni ultra wizard neck vs olunca ne kadar farki kaliyor gitarlarin?, Bilmedigm bir sey soyleyin , pasa pasa haa oyleymis deriz kabul ederiz ne var ki bunda,...

Hee ben gorunus olarak demiyorum yanlis anlamayin teknik olarak bahsediyorum,...Jem lere bir gicigim yok bu arada, :)

Lord-et hiç boşuna uğraşma bu konu çok tartışıldı daha önceleri hele wisredz le hiç tartışma o jem der peygamber demez :) herkes sevdiği gitarla mutlu olsun jem miş js miş boş şeyler bunlar önemli olan ondan çıkardığın ses 10.000 dolarlık gitarın var ama çalamıyorsun ne önemi varki o gitarın :!:

Bence Jem sahipleri çok duygusal davranıyor tüm mesele bu.Custom RG ler kadar güzel gitarlar yok dünya üstünde.O eski pembe Rg ler falan 770 di sanırım model adı, ne güzel gitarlardır onlar; insan çalmaya kıyamaz.

Hayır ama hakkını verelim jem'lerdeki işçilik ve kalite çok özeldir rg lerde iyidir ama jem ayrıdır 8)
nienturi bilir ibanez experi adam...

yok abi yok bu jem tartışması ölene kadar gider bizim (rg taraftarları :) ) anlatmaya çalıştığımız jemin çok pahalı olduğu ve özellik olarakta rg den çok farklı olmadığı ve bir strat gibi bir gibson les paul gibi kendine has tonu olmadığı bu yüzdende bu parayı çok haketmediği, tabiki jem sahipleri yada jem taraftarları buna karşı çıkacak ama görünen köy kılavuz istemez ;)

Geri