vücut geliştirme

Selam,

Vücut geliştirme spor 'dan pek sayılmıyor.
Podyumlarda yarışacak biri, çok fazla ilaç kullanıyor.
Bu maddeleri almadan yoğun kas yapması münkün değil. Hormon ilaçları, su atıcılar, B kompleksi, aminoasitler...vs
Bunlar sporun sağlıklı yapısı değil.
NBA deki oyuncular veya herhangi bir spocunun kaslı vücudu ağırlık çalışmasıyla olur.
Zayıflamak veya vücut güzel olsundan ziyade,
Ak ciğerleri, kalbi, kan dolaşısımını düşünmek gerek.
Spor yapıcağım diye sokaklarda, araba trafiğinin yoğun yerlerinde koşanları görürüz. Bu çok sağlıksız birşey.
Spor yapmanın yanında ağırlık çalışması şart, kemik mukavemetini artırır. Bahsettiğim 10-15 kiloluk ağırlıkla çalışma.
Yüzme, basket gibi sporlar vucüt üstünde bu baskıyı yapmaz.

Neyse şimdilik sağlıklı kalın.

selam,

Şınav çekebilirsin. Kollarının açısını değiştirerek setler yapabilirsin.
Ayakların yerden yukarıda olursa vücut ağırlığın öne kayar,
basınç yapar.
Barfix.
Ama bu kadar bölgesel çalışmanın neticesi
belki diğer kaslara yönelmene sebep olabilir.
Vücut yapmaktan, Önce sağlık diyelim.

hoşçakal

kreatin, aminoasit ve protein tozları hakkında gerçekten bilgi sahibi olanlar varmı. steroid dışında kalanların bi zararı yok deniyor öylemidir?
aramzda kullananlar var ise ne tavsiye ediyor?

Şu sıralar GNCden bulabileceğiniz spordan hemen sonra kullanılan protein tozları var. Bunun amacı, spordan sonra kaslarda oluşan mikro çatlakları doldurmak ve onarmak, böylece kas gelişimi ve kas hüzrelerinin esnekliklerini kaybetmemektir. Yağsız süt veya bir meyvesuyu ile karıştırarak içiliyor. Ağırlık çalışanlkar için çok faydalı. Genellikle GNC den bahsedeceğim çünki sağlık bakanlığı 3 yıldır kullandığım aminoasit vb. ürünleri çolukla yasakladı ve diğer firmaların ürünleri bulunmuyor.

GNC de ayrıca çok terleyenler için günde bir alınacak bir madensel madde ve vitamin ağırlıklı haplar var. Bunu, 1000 lik aminoasitlerle birlikte kahvaltıdan önce veya spordan 1 saat önce alın. Tüm gün kaybettiğiniz önemli minerallerin vücutta bulunmasını sağlar. Aminoasitler spor yapanlar için gerekli ve kas hacmini korur. Vüzcuda yabancı madde değildir ve streoid etkisi yapmaz.

Kreatin kas performansını artırır. Vücuda zararlı olduğu ya da olmadığı kesin olarak bilinmiyor. Sadece kısa zamanlı, yoğun ağırlık çalışmalarında performansı yükseltiyor. Normalde 60-65 kg bar biseps çalışırken, 75 kiloya çıkabiliyorum. Yalnız bu tip ürünleri kullanırken yarışmaya katılan bodyciler gibi dehidrasyon tehlikesine uğramamak için bol bol (ufak yudumlar halinde) sıvı almalısınız.

Kreatin, diğer yukarıda bahsettiğim ürünler haricinde daha dikkatli olunmöası gereken bir ürün; fazla ve uzun süre kullanımı böbrekte zarara yol açabilir. Daha detaylı bilgi verebilirim ama vaktim yok. şu linkten ingilizce olarak bulabilirsiniz.

http://www.rice.edu/~jenky/sports/creatine.html

http://www.rice.edu/~jenky/sports/creatine.html adresinden alıntı:

"Creatine supplementation, in the dosages commonly used, results in urinary concentrations that are 90 times greater than normal. The long term effects of this have not been investigated, but there is possibility for a variety of nephrotoxic, i.e., kidney damaging, events. There is potential for direct toxicity on renal tubules where urine is formed, and for acceleration of kidney stone formation. Recently, a baseball player for the Houston Astros was determined to have suffered from dehydration, kidney stones, and transient kidney damage as the result of creatine supplementation. Additionally, the deaths of 3 collegiate wrestlers this past year are being investigated to determine what role creatine supplementation may have played."

spor bölümünü yeni gördüm.
bende orta okulun 1 senesi gibi gitmiştim.
kesik kesik.
lise 1 de tekrar başladım.
5, 6 ay kastıktan sonra,
çekilmiyor.
hergün insan ölüyor gerçekten ama,
çok sağlıklı bi spor.
salon kapanmasaydı devam edecektim.
evinin yakınında salonda yok, damn.
çok pis benç pires yaparım =p.

Kapalı spor salonlarında çalışma zevki ve bireysel sporlara olan istek herkes için farklı oluyor yabi. Ben çok seviyorum bu tip sporları ve tüm gün olsa orada kalabilirim. Bazıları takım sporları ve açıkhava sever. Ben de bundan haz almıyorum. Spor salonunuzda temiz ve düzgün çalışan aletler varsa spor yapmak keyifli oluyor.

Kısaca herkesin aslında haftanın en az 4 gününün ikisinin ağırlık, ikisinin kardiyo çalışması olarak geçirmesini tam sağlıklı birey olmak için öneririm. Ama başlangıçta mutlaka bilen bir hocayla programlı olmalı. Her insanın bünyesi farklı.

Daha bugün NTV de ülkede yüzde 22 erkek ve yüzde 43 bayanın obez olduğundan bahsediyorlardı uzun uzun. İşte amerikanlaşmanın bir yan etkisi. Çok acil işlerim olmadığı zaman haftada 6 gün spor yapıyorum. Bazen spor salonuna gitmek zor geliyor ama içeri girince iyi ki gelmişim diyorum. Mutluluk hormonu seratonin (di galiba) salgılaması artıyor ve spordan sonra çok iyi hissediyorum. İnsan biraz da kendini düşünmeli.

actarus demiş ki:
Selam,

Vücut geliştirme spor 'dan pek sayılmıyor.
Podyumlarda yarışacak biri, çok fazla ilaç kullanıyor.
Bu maddeleri almadan yoğun kas yapması münkün değil. Hormon ilaçları, su atıcılar, B kompleksi, aminoasitler...vs
Bunlar sporun sağlıklı yapısı değil.
NBA deki oyuncular veya herhangi bir spocunun kaslı vücudu ağırlık çalışmasıyla olur.
Zayıflamak veya vücut güzel olsundan ziyade,
Ak ciğerleri, kalbi, kan dolaşısımını düşünmek gerek.
Spor yapıcağım diye sokaklarda, araba trafiğinin yoğun yerlerinde koşanları görürüz. Bu çok sağlıksız birşey.
Spor yapmanın yanında ağırlık çalışması şart, kemik mukavemetini artırır. Bahsettiğim 10-15 kiloluk ağırlıkla çalışma.
Yüzme, basket gibi sporlar vucüt üstünde bu baskıyı yapmaz.

Neyse şimdilik sağlıklı kalın.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın...

Vücut geliştirme sordan sayılmıyormuş... Kim bunu söyleyebilir? Tamamen saçmalık...

Podyumdakiler çok fazla ilaç alıyor demişsin, bunun sporla ilgisi ne? Futbolcuların dakalbi aşırı büyüyor, o zaman futbol da spor değil...

Hormonsuz da yoğun kas kütlesi sahibi olunabilir, amino asitler ise gayet sağlıklı ve doğal ürünlerdir... Düzgün yapıldığında vücut geliştirme çok sağlıklı bir spordur...

Daha devam ederdim ama neyse, gerçekten bu sporu bu şekilde eleştirmek kıskançlıktan oluyor heralde...

Bilgi sahibi olmanız için...

www.gym-center.com ... Forum da mevcut...

selam,

Olimpyatlarda vücut geliştirme yarışmaları yoktur.
Verdiğin linkte en başında ürünler kısmı var.
Bunlar hep performans artırıcı ilaçlar.
Bunların üretimi birçok mekanik işlemden geçer.
Fiyatlarına bakın, bu bir sektör.
Anabolanlar, injektörle b kompleksi.
Bunların dozaj aşımı çok tehlikeli.
İnsanda ne böbrek bırakır, ne ciğer.
Bir kere iyi geldimi, sürekli artırmak ister vücut.

Neyse Hoşçakalın

"Olimpyatlarda vücut geliştirme yarışmaları yoktur. "

Olimpiyatlarda olmayan dalların spor olmadığını düşünmek saçmadır.

"Verdiğin linkte en başında ürünler kısmı var.
Bunlar hep performans artırıcı ilaçlar. "

Bunlar ilaç değil, o linkte ilaç yok, onlar ek besin ürünleri. Birçoğuun yediğin yemeklerden bir farkı yok. Olanlar da sağlıksız değil.

"Anabolanlar, injektörle b kompleksi. "

Orada anabolik etkili hormon vb yok. B vitami enjeksiyonu vs de yok. Ama B vitamini takviyesini bir eczanede reçetesiz olarak da yapabilirsin.

"Bunların dozaj aşımı çok tehlikeli.
İnsanda ne böbrek bırakır, ne ciğer. "

Çok fazla yağ, alkol vs alırsan bunlar da tehlikeli.

"Bir kere iyi geldimi, sürekli artırmak ister vücut. "

Böyle birşey yok.

selam,

Sen saçma şeyler düşünmediğin belli.
Önce sporun ne olduğunu bir düşün.
Müsabakaya girecek olan biri kesinlikle ilaç kullanmak zorunda.
Bu dalda yeterince doping olan ilaçlar kullanılıyor. Bu spor değil. Bu yüzden olimpiyatlarda kabul görmüyor.
Bu ürünleri kullanmayıp, gerçekten spor yapma amacında olmalı.
Kısadan hemen kas yapiğim diye kullanılan bu ürünler faydasızdır.
Uzun dönemler çalıştırılmalı kas şeklini alması ve koruması için.

Hoşçakal.

Müsabakaya girmek zorunda değilsiniz. Amaç sağlıklı olmak ise bunun spordan sayılıp sayılmaması önemli değil. Sonuca bakmak lazım. Vücudunuzu doğal besinlerle de geliştirebilirsiniz. Ekstra kas yapan kimyasallar ve güç artırıcılardan kullanmayın. Gerçekten yarışamalara katılacak kişiler ekstra ürünler kullanıyorlar, kullansınlar. Bunlar alkol ve sigara yanında hiç te zararlı değiller. Yoksa bu yarışmalar zaten yaptırılmazdı.

Bu o kadar kolay değil.
Alkol ve sigara. sonra
Esrar, kokain,
lsd, eroinle diye bitebilir.
Bu sözde sporun ritmini böyle görüyorum.
Ve hiçte abartmış olmam

slm,

Hiç alakası yok, slash, vanhalen, zakk wilde
daha bir sürü gitaristin vücutları kaslıdır.
Böyle sözlerle kendinizi evhamlı yapmayın.

eddielive_detroit.jpg

blue_zakk.jpg

şekillerde görüldüğü gibi
erkek dediğin kaslı olur.
Neyse hoşçakalın.

Bir dönem bende gitmiştim body buildinge. Başladığının ilk günleri yerlerde sürünüyorsun.Vücut ham olduğu için ilk günler yüklenince ağrı yapar ama sonradan alışıyorsunuz.
Yalnız bazı hareketler boyu kısaltıyor bu konudada arkadaşları uyarayım.
Hatta bir arkadaşımın boyu 3 cm kısaldı.Benimde boyumun uzaması yavaşladı. 198 de kaldık :D

Arkadaşlar şu an salona gitmediğim için mevzudan uzak kaldım. Elinizde diet programı varsa ve yollarsanız çok sevinirim.

Geri