futbol yorumcuları

'Forum Meydanı' forumunda Tasiyici_Cats tarafından 5 Aralık 2004 tarihinde açılan konu

1. tv için konuşuyorum ntv de can bartu lig tv yorumcusu rıdvan dilmen beni çıldırtacak.şöyle adam akıllı yorum yapılan tek program yok.bi tek 90 dakika yı izliyorum oda yakalarsam.yorumcular beni çıldırtacak artık nefret ediyorum yani şua bulsam döverim birini öyle söyliyeyim yani siz anlayın sinirimi.peh yani :evil: :evil: :evil: :evil:

2. abi bende lig TV'de kazım kanat yorum yaparken dayanamıyorum...zaten bütün bjk'liler sevmiyor adamı. ne kıl bir adamdır...piyasa olcam die her türlü lafı söylüyor...ama bazen onada hak veriyorum çünkü ona da boru boru konuş die para veriyorlar :)

Ama ne olur kazım kanata beşiktaş yorumları yaptırmayın...

hee bi de ali sami alkış var :lol: :lol: komik adam :D

3. Fırat sevmiyorum dediğin iki adamda en düzgün yorumları yapan adamlar be ... Fenerbahçeliler diye demiyorum gerçekten düzgün konuşan 2 adam varsa bunlardır, sende bunları seçmişsin aradan :) Neyse ...
    CnnTürk'te galiba "İleri üçlü" diye bir program var, en düzgün ve en tarafsız program o bence, devam ederlerse daha da iyi olacak gibi, spiker Cem Yılmaz sunuyor programı, denk gelirseniz kesinlikle izleyin tavsiye edilir.

4. Altan Tanrıkulu nun yorumlarını dinlerim sadece. Fenerbahçeli olmasına rağmen objektif ve mantıklı yorumlar yapan ender kişilerden.

5. Oturduğun yerden ahkam kesmek suretiyle dünyanın en kolay para kazanılan mesleklerinden biridir bence..

Bu arada Rıdvan Dilmen konusunda Chronos'a katılıyorum, diğer meslektaşlarına tercih ederim..

6. 90 dakikanın üstüne tanımam mükemmel objektif bir program diyebilirim diğerleri komedi programı gibi birşey hele o telegol yokmu öldürüyor beni :D :D :D :D

7. abi takım tutan adama yorum yaptırmican.yaptırıyorsanda her takımdan bir tane adam olacak.ne o öyle homur hoöur "cık" "penaltı" "şu şöyle" ayrıca fenerli adama fener maçı beşiktaşlı adama beşiktaş maçı gs li adama gs maçı yorumlatılmaz bu nedir ya.rıdvana nasıl iyi denir peh yani.ben yazar olarak vedat okyar,sanlı sarıalioğlu,bilmiyorum neden osman tamburacı,haşmet babaoğlu ve hıncal uluç u kale alıyorum okuyor ve dinliyorum.diğerlerini bence at gitsin.yada belki vardır benim bilmediğim birileri daha

8. atilla gökçe'yi severim ve digerleri olmasada olur.

9. Osman Tamburacı, laf ebesi, takıntılı, aşırı fanatik bir insan. Objektif değil yorumları.

Rıdvan tarafsız yorumlar yapıyo ama takıldımı bişeye 25 dakka aynı yorumu yapıyo maçta.

Hıncal Uluç farklı olduğunu göstermeye çalışıyo hep. Marjinallik uğruna siyah a beyaz diyo ısrarla.

Haşmet in yorumları güzel ve farklı bakış açıları sunuyor.

10. Ömer Üründül'ü tek geçerim. :) Hücum varyasyonu, defans orta saha bütünleşmesi, Hakan Şükür tipi çağdaş forvet, derinlemesine pas, kanat varyasyonları, adam eksiltme, defans bunaltmak, alan boşaltmak, oyunu kendi yarı alanında kabul etmek gibi muhteşem tanımları Türk futbol literatürüne kazandıran adamdır. :lol: :D

Bir aralar Ali Sami vardı o da efsaneydi, adamı izlerken kendim geçerdim gülmekten. Özellikle Telegol'de. Tam ezikti, programda herkes bunu bozardı özellikle Ahmet Çakar. :) "Ali Sami kardeşimin bugün biraz sıkıntısı var galiba. Bayan olsa hadi bazı özel sorunları var diyecem ama..."

Başlı başına bir forum konusu olabilecek, Türk spor medyasının yetiştirdiği en spektaküler maç spikeri Ercan Taner'in (taağeeç, Haaacjieeea) 2003 senesindeki federasyon kupasında Brezilya - Türkiye maçında Emerson için şu tanımı kullanmıştır: "Kalçalarını çok iyi kullanan bir oyuncu..." Unutulmamıştır, unutulmayacaktır. :)

11. Bir keresinde telegolde JARDEL'i tartışıyorlardı herkes kötülüyordu işte topçu değil koşmuyor falan filan gibisinden bir ara

Turgay Şeren demezmi "Onun yerine nenemi koysanız daha iyi!"

Ali Sami Alkış "Yok Ebenizin A.. !!!" demişti kopmuştum starda 2 gün rtük tarafından kapatılmıştı :D :D :D

12. 'Kollektif entel' demişti yazarlardan biri Ömer Üründül için ama hangisiydi unuttum :)
    Birinde de Gs nin bir Şampiyonlar ligi maçından sonra Star spikeri soyunma odasında röprörtaj yapmaya hazırlanırken yayında olduklarını farkedemedi
    kameraya bakarak :
    ''Levent sizin yapıcanız işin içine s.çıyım'' demişti

Erman la Şansal arasındaki bi konuşma :p

Erman - O pozisyon penaltı değil o basmayla adam düşmez.
    Şansal - Hoacm olurmu yapma gözünü seveyim bal gibi penaltı.
    Erman - Şansal şimdi ben sana bi basarım.
    Şansal - Hocam ayıboluyo ama.

:)

13. Şimdi salladın ama o lafı Turgay Şeren, Ali Sami'ye demişti.

14. Yanlış hatırlıyor olabilirim baya bir zaman önceydi bunun sallamayla bir alakası olduğunuda sanmıyorum

15. Turgay Şeren demişti :) "Ebenin a.. Ali Sami" ibaresiyle :)

16. en nefret etiğim kazım kanattır. ondan gıcık ,beşiktaşı lekeleyen insan yok :twisted:

17. Bence aralarındaki en iyi program 90 Dakika. Pazartesileri 20.30'da Ntv'de. Her poziyonu 15 kere tartışmak yerine daha geniş bir açıdan, daha doğru bakıyorlar olaylara. Sadece onu izliyorum. Diğerleri şamata resmen.

18. Bu alemde Ahmet Abimi tek geçerim.. :D

One konuşmaca konuşturtmacadır. Ne gürlemedir. Böyle giderse gırtlak kanseri olacak herif :D

19. Bence en iyisi NTV de yayınlanan 90 dakikadır...
    Haşmet babaoglunun nesnel ve açık yorumları bence dinlenmeye deger...zaten sadece spor yazarı degil ayrıca kültür bölümü yazarlarından...
    Hıncal uluç'ın da yorumlarıda bence çok açık ve net...duydugu ve gördügü şeyi söylemekten kaçınmıyor...Bu pogramda daha çok oynat göster degilde türk futbolunu konuşuyorlar...

20. Sanırım cnn Türk'te yayınlanan bir program var...İleri Üçlü diye...
    Hayatımda bu kadar denyo bir grubu bir arada zor görürüm sanırım...Hele sakallı bir herif varki...Adam 2 hafta önceki bıçaklama-ölüm olayında öyle bir yorum yaptı...
    Tam olarak kelime kelime hatırlamıyorum ama sanırım şöyleydi...
    ''Futbol adam kesmek futbol adam bıçaklamaktır'' tezahüratının gayet normal olduğu ve bu kadar büyütülmemesi gerektiği aslında bunu söyleyen grupların böyle bir eylem içinde bulunmak istemediği gibi dübürden uydurma dangalakça birşeyler zırvaladı...Ve bunu ulusal bir kanalın prime-time yayınında söyledi...Arada bir denk geliyor...En son bombasıda şu...Merdivenlerin bu kadar sıkı bir şekilde boşaltılması yanlışmış dünyanın hiç bir yerinde bu kadar sıkı bu kadar disiplinli maç izlenmezmiş...Mantık aynen şöyle...Brezilya'da samba yapan birine stadta dur denilirmiymiş...?.......Hıyar....

Bu Sayfayı Paylaş