800-1000tl Aralılığında Alınabilcek En Iyi Gitar Hangisi?

'Elektro Gitarlar' forumunda dumanistx tarafından 8 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. slm arkadaşlar 800-1000tl aralılığında elektro gitar arıyorum
    tarzım mor ve ötesi ve metalica bu tip sanaçıların bestelerini seslendiren en ideal gitar hangisi?
    birçok gitar var. hangi marka ve hangi model iyidir
    yazacağınız yorumlar çok değerlidir şimdiden teşekkürler.

2. akay

akay

172
    35
    205
    Her yola gelir diye tanımlanan gitarlardan edinmeniz gerekiyor. jackson dk2s (hss) 2nci el olarak alınabilir yada prestige serisi ibanezler(HSH) olabilir. Ama gitar kadar ekipmanda çok önemli. Mor ve ötesi tonu için özellikle aktif manyetikli gitarlardan uzak durmanız gerekiyor.

3. bir o kadar metallica içinde şart olmasada aktif manyedik daha iyi olur :) bence tam olarak belirlemelisin...

4. Jackson DK-2 ikinci eli olabilir ?

5. Epiphone LP Custom.

6. Aykan'a katılıyorum Epiphone işini görür. Bende yeteri kadar görüyordu.

7. kesinlikle epiphone modellerine bakmalısın bence de.

8. Mor ve ötesi çalacaksın ama Kerem olarak mı yoksa Harun olarak mı? :D Harun = Fender, Kerem = Epiphone denebilir.

9. İbanez rg 370 dx siyah...

10. Siyah olmayınca metal çalamıyorsun doğru. :lol:

cio_vai ve the_Loner bunu beğendi.
  11. Heheh :))

12. Yaz Yaz Yaz'ın içinde olduğu albümde Kore Epiphone kullanıyodu zaten, hala bazı konserlerde yedek gitar olarak bulunduruyo sahnede kırmızı Epi'yi.

13. Elitist o gitar. Epi'nin kralı.

14. Değil yahu, ben elime alıp çaldım gitarı, o dönem bende olanın aynısıydı, Kore Epiphone Limited Edition Standard Plus, zaten o albümün piyasaya çıktığı yıl daha Elitist serisi yoktu, Elite vardı.

15. metallica derken load ve reaload döneminden bahsettin galiba hayır mor ve ötesi ile 80 lerin metallicası(son 2 albümü saymıyorum zaten:) biraz ütopik olur o açıdan önerim 2. el bir fender highway h-s-s strat tır.amerikandır ve 1000 tl ye bulunabilir. isteğin için daha optimum (fiyat-kalite-orjinalite-stil açısından) bir gitar bulamazsın

16. ikinci el yamaha pacifica 812v..strat tipi,seymour duncan manyetikler..1000 tl ye bulabileceğin güzel bir gitar bence her yola gelen..

17. Satış amaçlı anla. :D

18. Senelerce Elitist diye yutturdular bana o zaman :D

19. Mor ve Ötesi : Fender Strat veya Fender Telecaster ailesinden bir gitarla alınabilecek tonlarda
    Metallica : Sert tonları alabileceğin Humbucker manyetikli bir gitar olması gerekir. Floyd Rose olmayan kasadan iyi ses alan bir gitar olması en iyi tercih olur.
    Ancak her iki anlayaşa sahip bir gitar bulabilmen biraz zor. ESP serisinden Vintage modelleri işini görebilir.
    Arayışını tahmin ederek tavsiye edebileceğim markalar ESP - LTD - Yamaha Bahsettiğin fiyata ve senin aradığın tarza en uygun bence budur.

Bu Sayfayı Paylaş