Jack London

Daha bu yaz tanıştım, ama şimdiden en sevdiğim yazar oldu. İlk okuduğum kitabı "Geleceğin Hikâyeleri" kısa hikâyelerden oluşan, 100 sayfalık bir kitap. İçindeki hikâyeler çok iyi, ama en çok hoşuma giden, "Kızıl Veba" oldu. Bana Fallout'u anımsattı biraz. Okuduğum diğer kitapları:
Sevginin Katıksızı
Ateş Yakmak
Demiryolu Serserileri (Şu an okumaktayım)
Siz ne düşünüyorsunuz bu yazar hakkında?

bende white fang and the call of the wild diye bi kitabi var.ilk sayfadan vazgeçtim.dili oldukça agır geldi.okumayı bi daha denesem mi diye düşünüyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bence dene. her fırsatta hem zenginlere, hem de akirlere karşı eleştiriler yapıyor. Bence okumayı tekrar dene ve mümkünse sakin bir yerde oku. Otobüste veya okul kantininde falan okuyunca gerçekten bir şey anlamıyorsun. En iyisi gündüz vakti odaya çekilip de okumak bence.

"Martin Eden - Jack London" okuduğum tek kitabı...Jack London' u Martin aracılığıyla anlatan ve her yazarın mutlaka bir kahramanına kendi yaşamının izdüşümünü yansıttığı kitaplara örnek bir kitap...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
martin eden, jack london'ın otobiyografisi olarak görülüyor zaten. bulduğumda alacağım kitaplardan biri de o zaten. Onu okumayı çok istiyorum. Aslında jack london'ın en çok hoşuma giden yanı da, kapitalizmi eleştirirken, solcu bi havaya girmemesi. Kendini kalıplara sokmaktan uzak.

Ben küçükken beyaz diş'in filmini izlemiştim ve çok etkilenmiştim. Sevginin katıksızında da gösteri için kullanılan hayvanların çektikleri eziyetleri anlatıyor, ama tabi ki kitapta çok daha fazlası var. Cüzzamlı yerli ve onun sahibi kamarot'un hayatı, vahşi deniz hikâyelerini de içeriyor bu kitap ve tüm bu söylediklerim, tek bir ana hikâye içinde ve birbiriyle bağımlı. Biraz reklâm gibi oldu, ama gerçekten öyle.

bortu demiş ki:
Daha bu yaz tanıştım, ama şimdiden en sevdiğim yazar oldu. İlk okuduğum kitabı "Geleceğin Hikâyeleri" kısa hikâyelerden oluşan, 100 sayfalık bir kitap. İçindeki hikâyeler çok iyi, ama en çok hoşuma giden, "Kızıl Veba" oldu. Bana Fallout'u anımsattı biraz. Okuduğum diğer kitapları:
Sevginin Katıksızı
Ateş Yakmak
Demiryolu Serserileri (Şu an okumaktayım)
Siz ne düşünüyorsunuz bu yazar hakkında?

dediğin kitap bende var dediğin gibi çok iyi hikayeler var benim en çok şu manyakla ilgili olan hikaye (adını unuttum) hani galvanoskop la dünyayı mahveden herif

Martin Eden gercekten güzeldi. Jack London in kitabi yazdiktan sonra Martin Eden gibi intihar ettigi söylenir hatta. Bilmem ne kadar dogru. Sonu etkileyici, ders alinacak bi kitap..

evet Jack London'un ölüm nedeni intihar...zaten mardin eden de jack londonun ta kendisi,tek farlı Jack London sosyalist,Martin eden ise tam bir bireyci...

oley! istanbul'dan dönüşte ev arkadaşım Yol'u getirmiş ve bugün başlarım sanıyorum. Tam da Demiryolu Serserileri'ni bitirdiğim zamana denk gelmesi de ayrı bir güzellik.

Geri