Asio Driver

E

etnikdeli

Delta 1010 Lt ses kartim var ve birgun once cubase sx2 yi yukledim.
Cubase i acarken devamli ayni uyariyi aliyorum:

The current ASIO-MME configuration was never tested or failed tested.
This test can check the sync reliability of all the currently selected audio input/output ports, with their current options.

Bende test yapmasina ok diyorum ve soyle bir uyari aliyorum:

Not all selected devices in the current confirugation were successfully started with their selected options.
If this card is currently configured to accept a digital signal, and no digital signal is present, please either reconfigure the card to use an ''internal'' clock, or apply a digital signal, or swtich this port to accept an analog input.

Ok dedigimde soyle bir hata veriyor:
Delta 1010 LT out3/4 could not be opened

Su an cubase benim in/3-4-5.... lerimi signal olarak almiyor.
Asio driver setup'da hepsi active.
Bu ASIO nasil ayarlanır olayi nedir ?

Bunu seninle icqda da konuşmuştuk sanırsam, asio multimedia sürücüsünü kullanırsan böyle olması doğaldır, yani o sürücüyü her ses kartıyla kullanırsın, kullandığın kart için yazılmış değildir, genel bir sürücüdür, kartının özelliklerini kullanmana izin vermez.
Deltanın kendi asio sürücüsünü oradan seçmen gerek. Bu sürücüyle istediğin inputları aktive edemezsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tesekkurler,
icq da konusmadik.
Su an benim istedigim ses kartimin butun girislerini ve cikislarini goren ve istedigim zaman volumeleri uzerinde oynayabilecegim bir sistem.cok zor bisey istemiyorum yanilmiyosam :)

Bunun nasil halledicem?
Asio driver i uninstall mi edeyim?
aiso ses kartimin ozelliklerini kullanmama izin vermiyorsa ne işe yariyo tam olarak?
tekrar saol...

Pardon seni başkası sandım.

Devices menüsü, device setup, oradan vst multitrack e gel. Orada sürücüyü asio multimedia olarak değil deltanın kendi asiosu olarak seç.

Asio MME generic bir sürücüdür çünkü. Senin ses kartının kendi asiolarını ordan seçmen lazım dediğim gibi.
Kolay gelsin.

Ben ayrı bir konu açmak istemedim.
Aiso driver ı nerden indirebilirim? Ayrıca bir kaç sorunum var ses kaydı ve programla ilgli (cool edit pro) yardım edebilecek olan var mı?

ASIO yu indiremezsin, indirsende işe yaramaz. Çünkü pro. ses kartı aldıysan onun driver dosyaları ile birlikte gelir. Kurarsın olay biter.

Ama onboard veya ona benzer bir ses kartın varsa: asio4all diye bir program var, bu programla latency' yi az da olsa düşürmek mümkün.

Geri