Mikrofon arıyorum

Evde zevk için bilgisayara gitar-vokal kayıt yapmak için mikrofon arıyorum ekonomik ve kullanışlı bi şey için sizce ne almam gerekir?

Not:Biliyorum git araştır al altı üstü mikrofon diyen olabilir ama son dönemlerdeki şu müzik dükkanlarındaki gaspçılar yüzünden cebimde parayla oralarda dolaşamıyorum

Tekrar hatırlatayim, sm58 ile sm57 çok benzer frequency responselara sahipler, aynı kartuşa sahipler. 58 in kafasını çıkartırsan 57 nin cevabının 1 e 1.0009090802 aynısını verir. Sebebi ise proximity effect.

Bir mikrofonu sound source a ne kadar yaklaştırırsan bass response'u o kadar artar. Sm58 in pop filterinin boyu yüzünden 57 kadar yaklaştıramazsın, çıkardığında ise yaklaştırırsın :)

al bi tane shure sm 57-58 diyenler var ama pahalı mikrofon sen pg modelinden al çok daha ucuz.çokfarklıda degiller derim.

arkadaşlar birisi bana
xlr (balanced)girişli phantom power'lı bir düzeneğin ne gibi faydaları olduğunu açıklayabilir mi?
sm57 ve sm58 böyle bir sistemde nasıl olur

orta vadede dijital multitracker olayına girmeyi düşünüyorum da

Phantom power condenser mikrofonların ihtiyaç duyduğu gücü sağlar, bu +48vluk akım mikrofon preampfisi üzerinden verilir. Shure sm 57/58 gibi mikrofonlar condenser mikrofon olmadıkları için phantom power ile bir alakaları yoktur.

pyramind demiş ki:
Phantom power condenser mikrofonların ihtiyaç duyduğu gücü sağlar, bu +48vluk akım mikrofon preampfisi üzerinden verilir. Shure sm 57/58 gibi mikrofonlar condenser mikrofon olmadıkları için phantom power ile bir alakaları yoktur.

teşekkürler aradığım cevap buydu peki xlr balanced ve diğer 1/4" girşi hakkında bir açıklama yapabilir misin?
xlr daha mı iyi dir herhalde?

bir de dinamik mi condenser mı diye sorsam? yani condenser alsam sm57 veya 58 den daha mı iyi olur?

Balanslı ve balanssız ,nputlar hakkında Mahcem'in harika bir yazısı vardı, bir arama yapıver ben bulursam yapıştırırım.

Dinamik mi condenser mi dersen amacına bakar?

Condenser bir mikrofonu dinamik gibi kullanamazsın...
Ben 2side derim ama büyük bir ihtimalle daha çok iş göreceği için dinamik bir mikrofonu tercih ediceksin.

Geri