Büyü

'Forum Meydanı' forumunda Joe_Black tarafından 15 Aralık 2004 tarihinde açılan konu

1. Orhan Oğuz'un yönetiği,Başrollerini İpek Tuzcuoğlu ve Ece Uslu'nun paylaştığı,Mardin'de çekilen gelilim filmi.
    Film, Bakara Suresi'nin "And olsun ki buyu yapan ve yaptıranlar cenneten bir nasip olmadığını bılıyorlardı" ayetiyle bitiyor.
    Birkaç gün önce fragmanını görüp "aa buna kesin gidiyim!"demiştim ama filmin Galasında çıkan yangın felaketi biraz düşündürdü :roll: evde mi izlesem acaba? :)

2. film çekimlerinde de oyuncuların başına gelmedik kalmamış... çok büyük bütçeyle çekilmiş ve çok farklı bir senaryosu varmış çok merak ettim..ama dvd sini izlemek daha hayırlısı gibime geliyor... yada hiç izlemesem mi???

3. bence sinemada izleyin sonra ev mev yanar mazallah :) aslında "The Exorcist" filmini hatırlattı bu olaylar, o filminde setinde binbir felaket olmuştu ve film ne yönetmenine ne de oyuncularına hayır getirmedi, tabii bunlar tesadüfi olaylar yoksa değil mi?:p

4. Lanetli korku filmleri listesine bi tane de turk filmi eklenmis oldu... Heralde en abartisi da Crow olmustu bu filmlerin... Brandon Lee sette can vermisti yazik... Buyu filmi az kalsin onu da gecicekti... Butun film ekibi yekten telef oluyodu valla... Oyle bi sey olsa ne efsane olurdu film ama... of off... :D

Film beklediginin cok uzerinde gise hasilati yapabilir bu olay yuzunden ama... eee ne demisler her iste bi hayir vardir... ;)

5. saçma... ...

6. bence tam tersine hasılat yapamayacak çünkü sizin de düşündüğünüz gibi düşünen türk halkı filme gitmekten korkucak. haberlerde bile bu '''uğursuzluktan''' bahsetti. film yapılırken de iki kişi kuyuya düşmüş ve oyunculardan ipek tuzcuoğlu'na da bir şey olmuş tam hatırlayamıyorum..korkmadım değil ama yine de gidicem...

7. valla ben en kısa zamanda gitmek sstiyorum çok güzel bi flime benziyo...fragmanını izlemiştim o bile çok hoşoma gitti....bencede fazla hasılat yapmıcak ama izlemeye değer bi flim bence

8. İşte böyle büyüyle cinle cartla curtla ugraşırsan çarpılırsın...

9. emrah yangından sonra nasıl ağlıyodu ama ahaaaahahah

10. Bu olan olaylar benim de hafiften tirsmama sebep oldu ama merakima yenik düstüm bile çoktan :) Kesin gidiyorum...Heyecan olsun :p

11. * Filmin köy çekimleri esasında, kavga sahnesine hazırlan Ece Uslu ve Dilek Serbest, kendilerini rollerine öyle çok kaptırdılar ki çekim bittiğinde ikisinin de yüzü gözü gerçekten kan içindeydi.

* Sonra bir sahne var, korkmamız gereken ve ben arkamda duvar var zannediyorum. Hepimiz korkacağız ve ben duvara çarpacağım. Ama arkada duvar yokmuş ve ben bir düştüm. Yerde kırık şarap şişesi varmış, kollarımı kesti. Mağara sahnesinde kafamı çarpmam gerekiyordu. Ben de biraz gerçekçi olsun diye öyle bir çarptım ki kafam şişti. O çarpmanın şiddetiyle yere düştüm ve sivri bir taş kuyruk sokumumu zedeledi. - İpek Tuzcuoğlu

* Yine bir sahnede koşarak odaya girme sahnesi var. Prova yaptık çok güzel. Çekimde ben bir düş yere, kapaklan. Meğer o sırada bizim mikrofonu tutan çocuklar soldan sağa geçmiş ve yerden geçen kablo gerilmiş, ayağım ona takıldı. - İpek Tuzcuoğlu
    Kaynak: Haberturk

Şimdi bunlar büyü mü yoksa mallık mı :)

Tabi bir de kaza olayları var ışıkçıların kuyuya düşmesi, kayanın yuvarlanması falan; bunlarda kimseye ağır birşey olmamış olması da sevindirici. Galanın başına gelende kötü sanırım mumlar sebep olmuş. Nasıl bir ortam olduğunu bilmediğim için yorum yapamayacağım...

12. taktik bir filme benziyo.fragmanını gördüm..büyük ihtimal filmi seyretmeyeceğim..belki seyrederim..ama sonunda yine filmi beğenmeyeceğim..önyargıyla bakıyorum sanırım..

13. biraz piyasa filme benziyor.ben belki izlerim ama umarım mumya firarda gibi boookkktan bir film çıkmaz.korku filminin yapılması güzel ama neden gala yapılır onu anlamış değilim.bence gala yapmanın tek amacı birkaç ünlünün medyaya film hakkında olumlu şeyler söylesinde insanlar filmi bir bok zannetsin.yani galanın tek amacı da reklam. eeee ne oldu bu filmin galası patladı.hadi bakalım şimdi yapımcılar tv tv gezsinlerde filmin lanetli olmadığını anlatsınlar.ooff yaaa herşey ne kadar amatörce!

14. filmin lanetli olacagi düsüncesi ilgiyi daha da fazla arttirir... daha iyi reklam yapamazlardi....

15. Abi altıma işedim gülmekten yaa... Küçük Emrah'a dönmüş birden aynı konuşma aynı ağlama...

16. o kızıl saçlı kediye benzeyen hatun her tarafta bağırıyordu çekimler esnasında bi sürü felaket oldu, kıl oldu, tüy oldu diye. sonrada galada yangın çıkınca ve çok gariptir ki itfaiyenin erken! gelmesiyle kafamda bişeyler uyandı. bence bunların hepsi pazarlama stratejisi. bir filmi ünlülere seyrettirip onların tvlerde ve gazetelerde ne yazacaklarını beklemektense bir yangın çıkarıp filmi o kedi hatunun dediklerine kaymak sürermiş gibi ''lanetli'' göstermek daha çok para getirir, daha çok türkiye'ye tanıtır.

17. böyle bir amaç için böyle bir yola başvurmaları imkansız...sadece olanlar tesadüf...

Ayrıca bu sorunun da cevabı belli değil mi? :p

18. mad

mad

443
    0
    300
    bu filmi izlerken falan da yangın çıkmasın yahu :) bu arada o yangın olayı reklam için yapılmış diyorlar ben ne kadar doğr bilmiyorum show tv nin yalancısıyım ben de...

19. reklam için bu kadar büyük bir sorumluluk alamazlar...orada kalp hastalığı,tansiyonu olan bir adam heyecanlanır gider..veya bir aksilik olur biri hayatını kaybeder...reklam olduğunu hiç zannetmiyorum..!

20. Bence film izlemesi gerektiğinde daha az izlenilicek malum türk halkı şimdi yok bu film büyülü izlersek başımıza kötü şeyler getirir hesabından izlemez :lol: vallah ben izlicem olayların tesadüfi olduğunu düşünüyorum ...