Ensest Üzerine...

buzz demiş ki:
swin demiş ki:
bence iğrenç birşey.ensest ilişkilere giren insanlarda iğrenç :evil:
köy kökenli bi teyze demişti 30 yaşına yakın ve hala evlenmemiş bi bayan içn hiç eli yüzü düzgün bi akrabası dayokmuş bu kızın diye evet iğrenç ama hala toplumun buyuk bir bölümünde normal karşılanıyor
benim anlamadığım nokta ise insan arasında akrabalık bağı bulunan birine karşı nasıl cinsel arzu duyabilir?
Aynen katılıyorum.o kadar yıl yaşamışın kardeş gibi dünyada insan mı kalmadı?

Internette ensest ilsikileri üzerine forumlar bile var,millet ballandira ballandira anlatiyo bide yasadiklari ensest iliskilerini okuyunca midem bulandi yahu üstteki arkadasin dedigi gibi insan mi kalmadi koskoca dünyada?

TEAR_OF_SOUL demiş ki:
phoebus demiş ki:
peki mesela öz kardesinle bi şekilde ayrıldın ve ayrı büyüdünüz.sonra da kim olduğunuzu bilmeden karsılastınız asık oldunuz ve doğal olarak cinsel ilişkiye girdiniz.o zaman sapkınlık olmuyo da kardesin olduğunu bildiğin zaman mı sapkınlık oluyo :roll: demek ki bunda toplumsal baskının büyük rolü var.eğer bi şekilde toplum bunu doğal görseydi sapkınlık olmayacaktı..insanın aile bireylerinden birine asık olması cok zor bi durum.... 8O mesela " oldboy " da bu konu cok iyi işlenmişti ve ben nedense birbirine aşık olan abla kardese veya abi kardes (hangisi daha büyüktü unuttum :roll: ) kızamamıstım....

çok güzel bi konuya değinmişsin..
Ensestlik deyince aklımıza sadece cinsellik boyutu geldiğinden iğrenç mide bulandırıcı, sapkınlık vs. vs. şeyleri geliyor da bu olayın duygusal boyutu var mıdır yok mudur bilmiyoruz düşünmüyoruz..
ne alaka anlayamdım ben bugün toplumsal baskı yok diyelim bu tür ilişkiler normal karşılanıyo sen abinle babanla ilişkiye girer misin yani böyle bi şey olabilir mi ya bi sevgililik vardır bi kardeşlik vardır 2si aynıymış gibi değerlendirelecekse o zaman aile kavramı kalksın ortadan,yani her görüşe saygım var ama bu tür düşünceleri olan ve bu tür ilişki yaşayanları ben insan olarak görmüyorum ve söyleyecek bi sıfat bulamıyorum kusura bakmayın :!:

Okulda bir hocamız dersinde (H.Ü-Biyoloji) kutuplarda yaşayan insanlar 6 ay gün ışığı alıp 6ay almadıkları için, aralarında ensest ilişkiler olduğunu açıklamış. Güneş ışığı insanı psikolojik olarak etkiliyormuş ve bu insanlar arasındaki ensest ilişki doğalmış.
Diğer sayfalarda bu bilgiyle ilgili açıklama yapan varmı dikkatli okuyamadım ama yine de belirtmek istedim.

Eğer etrafında zaten yeterince yabancı senin kan bağının olmadığı kişiler varsa enseste filan tabii gerek yok, ama bi düşünün dünyada sadece sen ve ikinci derceden bir akraban kalmış insan neslinin devamı sana bağlı o zaman ne yapardın diye düşünmeden insan alamıyor kendini...

Geri