Tüneldeki müzik dükkanlarına boykot.?

arkdaşlar bunedir yaa oyuncak gibi aletler hiçmi istediğim bi aleti bulamıyıcam türkiyede mesa boogie emg marshalın baba modelleri.niye
oyuncak gibi prosessörler korea yapımı ben dandiğim diye bağaran ama satan kişinin manyak güzel tonları var diyipte sana kakalamaya çalıştığı gitarlar dandik avt ler göz boyayan mg serisi.mesala Marshall Mode four
yada mesa boogie triple rectifier gibi ... yok gelin toplanalım bu dükkanlardan sırf bulamıyoruz diye orda olanla yetinmek zorunda kalmayalım yurt dışında getirtelim topluca almayalım!!

Fiyatlar kiyasladiginiz yere göre (Amerika, Ingiltere...) asiri pahali gelebilir ama bu malesef oturmus bir düzen su anda ve birileri yok olup bitmeden, yeni bir düzen gelmeden bu politikadan vaz gecicekleri yok.

Ayrica cogu marka modele ulasiliyor ama hic cazip degil mesela bir tane Mode Four Zuhal'de yatiyor ama 2500$ hadi buyrun burdan yakin.

Ama bu türkiyenin çoğu yerinde böyle bursada can müzik evinde 1.200$'lık american stratı 2.500$ yanınada koyduğu dandirik bir case ile satmayı beceriyor alan amatör arkadaşlara üzülüyorum binbir zorlukla umutla alıyolar ama hem hayallerindeki gibi olmuyo hemde aşırı yükleme oluyor$$$$$$
bende yedim böyle bir kazık can'dan 6 sene önce fender dg-6 model akustik gitara zamanının parası ile 150 milyon ödedim aradan aylar geçti haspel kader heykel adliyede çimenlere uzanmış bir eleman gitar çalıyordu hemde benimkinin aynından :) sordum memnunmusun diye ''ehhhhhhh'' dedi. kaça aldın dedim kalktı bana 110 milyon dedi hemde aynı yerden beynimden kaynar sular indi haşırttı bilekbord :!:

kime ne gelirse !! gözlerine kimi kestirirlerse

amator arkadaşlar

sakın yanınızda bilen biri olmadan hiç bir ürün almayın :!: :!: :!:

Dark-Saga demiş ki:
Fiyatlar kiyasladiginiz yere göre (Amerika, Ingiltere...) asiri pahali gelebilir ama bu malesef oturmus bir düzen su anda ve birileri yok olup bitmeden, yeni bir düzen gelmeden bu politikadan vaz gecicekleri yok.

Ayrica cogu marka modele ulasiliyor ama hic cazip degil mesela bir tane Mode Four Zuhal'de yatiyor ama 2500$ hadi buyrun burdan yakin.

Allahının aşkına 2.500 mü istiyorlar 8O yauuuuuuuuuuuv
herşeyi bıraktım 2.500'ün üstüne 1.000 daha koyar suzuki maruder chopper alır gezerim karşıyaka semalarında :)

cash demiş ki:
amator arkadaşlar

sakın yanınızda bilen biri olmadan hiç bir ürün almayın :!: :!: :!:

Buna aci aci katiliyorum, nedeni; tuttugumuzu s.kelim mantigi ile çalisan Türk insani.

Vakti zamaninda(1998 sanirsam) bir akustik gitar almis idim :?: nolmus ki :roll: ama unkapanindan almistim.(sorun anlasilmistir herhalde) Castilla marka bir akustik gitari 170 ytl karsiliginda sattiydilar bana, hala nasil koyuyor bilemezsiniz :cry: sonradan arkadasa aynisindan almistik (50 ytl) ühü ühühühühüh....

Hayır nasıl bir vicdan ben onu anlayamıyorum...
gt6'lar 675 euro'ya satılıyor türkiyede oysaki avrupa fiyatları standartta seyrediyor bu fiyatlarda 300 ile 375 euro arası araştırın bakın...

Ne acı...
Sistemin değişmesi lazım. Mesela ben solak bir bass gitaristim. İzmirdeki bir dostuma yaptırıyorum gitarlarımı. Mayıs ayında Almanya Bonn(sanırım) şehrinde bir enstruman fuarı olucak. Ordan bir Warwick aldırtmayı düşünüyorum. Burası Türkiye lafın geliyor aklımıza ama tiksiniyorum bu sistemden..

katılıyorum herkeze ama işte adamlar da bizi engellemiyolar ki aslında,dışarıdan bişey getirtebiliyosan getirt ama işte çoğu zaman yemiyo-gümrüğüydü vergisiydi maalesef

ya biz avrupa gümrük birliğine girmemiş miydik? bu birlik ne bokuma yarıyor bilen var mı acaba? sadece ticaret yapanlaramı kıyak geçiyolar bu birlikte? ne biliyim gümrük almasalar felan keşke :) yoksa kalırız bu kazıkçılara

Valla billa bazen çok kasıcı parçalar oluyor benim sigortalar bi atıyor :x
şeytan diye boşver sanane paganinilerden perpetual'lardan sat şunları çek bir harley yada suzuki gez sahili at arkana bide manita ne uğraşıyorsun 8)

5 dakka geçtikten sonrada odandan çal beni diyen bir tahta parçası sana bakıyor sende kıramıyorsun...

ab ' ye girsek herşey daha kolay olcak ondan sonra ver elini mesalar marshallar.

slm

arkadaşlar valla herkez bu konuda hakklı bi çözümü yokmudur acep boykot yapmaktan başka işin kötü yanı ben gidipte tüneldeki bir müzik mağazasından alet almayı heleki ordaki alacaksan al masan git muhabbetinden sıkıldım birlik olup istediğimiz şeyleri yurtdışındanmı getirtsek ?? ne yapsak b işin sonu yok bu böyle gelmiş böyle gider tahminimce uzun bir zaman daha

malesef buna bir çözüm bulunması yada şuanki sistemin değişmesi mümkün değil.. Sorunlu olan tek piyasa müzik piyasası değil çünkü.Buzdolabından playstationa hatta emlak fiyatlarına kadar Türkiye fiyatları korkunç derecede uçuk. Otomotiv sektöründe bile (tabi esasında burda vergilerin payı tartışılmaz) 15milyarlık bir arabayı ancak 30-35 milyara alabiliyorsunuz..Kısacası alım gücüyle ters orantılı bir durum sözkonusu :?

Geri