Konya bulusması

'Forum Meydanı' forumunda The_X_Factor tarafından 20 Aralık 2004 tarihinde açılan konu

1. Konyalı olup da burda bulunan bir mikro-organizma varsa bulusalım arkadaslar!!!

2. buluşalım bakalım :p gerçi zanlımca başbaşa buluşuruz gelen olmaz ama neyse :)

3. Konya bulustu arkadaslar..Katılım oldukca iyiydi.2 kişi arasında gecen bulusmada isim ve tanısma gerceklesti.Ardından etli ekmek yendi ve kutsal cesmelerden su içildi :)) Bir daha ki bulusmaya daha fazla katılım bekleriz...

4. bana uyar nerde?

5. ben konyalıyım ama ankarada oturuyorum...
    baya orda oturmuştuk...
    gözlerim yaşardı arkadaşlar...
    o kadar geri kafalı insanın içinden iki kişi çıktıya duygulandım yani...

6. aa niye okadar geri kafalı diyosun ki!!! ben de konyalıyım lakin istanbulda ikamet etmekteyim valla bilsem gelmezmiydim....

7. bende tranvayda bağıra bağıra diyorum adamlar etli ekmek yemekten zombi olmuş mal mal bakınıp duruyolar diye kimse bişey demiyor.Bi gün dayak yicem ya hadi hayırlısı :roll:

8. arkadaşlar ben doğma büyüme konyalıyım. fazla genellemeyin isterseniz hea?!!! :evil:

9. ayrıca söz meclisten dışarı ama buraya öğrenciliğe gelmiş tipinde tip, kafasında 1gram beyin olmayan gerizekalı insanların konyayı ve konyalıları eleştirmesinden nefret ediyorum....

10. konya da turkıyemızın her sehrı gıbı guzel bır sehırdır senelerım gecmıstır orda
    her yerde olugu gıbı malı da var adamıda var salagı da var akıllısı da var
    bir iki akıllanmazın lafına takmayın kafanızı
    orumcek kafalı dıye elestırdıklerınden bence hıc farkları kalmıyor zira en az o bahsettıklerı insanların davranısları kadar tutucu bır davranıs bu..
    istanbul da azmı zonta var yanı...
    konya da gelmeyen bır suru acaiplik geldı benım basıma istanbulda...
    lutfen genelleme yapmayın arkadaslar boyle konularda :evil:

11. doğru belkide haklısınız ama 10 insandan 8 i desem daha doğru olur.
    Bir gün kamerayla normal dolaşıcam anlatmak istediğimi anlarsınız
    neyse ne dıyoduk buluşma fln

12. baba polemik yapma ok özür konya lılar çok zeki geniş görüşlü okumak istediklerin bu mu?

13. ne alakası var polemikle falan
    sen takıl konya iyidir demeye calısıyorum ben sana
    eger istersen dunyanın en lanet yerı gıbı gorunur gozune istemezsen de tam tersi ...
    haline sukret Kars'ın en ucra kosesınde ogretmenlık yapan 23 yasında arkadasım var benım o ne yapsın :wink:

14. yaa merak ettiğim şey madem konya böyle, bu kadar öküz var niye geldin? bilmiyodum deme konya için burda gördüklerinden daha fazlası abartılarak anlatılır. çok şey duyarak gelmiş olman lazım....!!!!!

15. Badece bilmer denen 2000 bilgisayarlı bilgisayar merkezi için
    Büyükbaş-küçükbaş tropik ve pet hayvanları olmak üzere 4 ayrı çiftliği olduğu için.(veterinerim)
    Frp kitaplarından karikatürlere,parapsikoloji kitaplarından en iyi edebiyat kitaplarına sahip kütüphane için yeterli mi?

16. ozaman o bahsettiğin konyalılara da katlanıcaksın...

17. Katlandığım için 2 senedir buradayım zaten.Anlayış kabiliyetin için seni ayrıca tebrik ediyorum

18. Birincisi: türkiye sınırları içinde en özgür yaşadığım yer konyadır....
    ikincisi: yine türkiye sınırları içinde özgür düşünce bakımından en geniş yer konyadır...(batı yada doğu kültüründen birinin diğerine baskın olmadığı tek yerdir türkiyede... isteyen istediği yönü seçer, kendisine göre de bi dünya insan bulur ki bu insanlar altını çizeyim kesinlikle tek tip değildir...)

dördüncüsü:türkiyenin en güvenli illerinden birisidir -ki bir büyükşehirdir, tamam imkan sağlama bakımından istanbul kadar olamaz ama en azından sokakta yürürken rahat yürürsün

beşincisi:konya çöldür evet, iklimi ağırdır biraz ki önceki mesajlarda adı geçen illerle hiç kıyaslamıyorum bile...

altıncısı:adı çıkmıştır 10a inmez 9a, nette kansız cansız tonlamasız vurgusuz chatlaşirken filan konya demeye çekinirsen anlarım, 10a çıkmıştır hakkaten...

ha şimdi bütün bunların ışığında filan da demiyorum, at bunların hepsini çöpe
    sonuçta artıları eksilerine baskın geliyo mu gelmiyo mu onu söle fordcan kardeşim:)

19. istersen teşkilat gerçeğinide yaz :lol:
    neymiş topsakal.dövün
    neymiş uzun saç.linç edin
    neymiş kızla çimende yatıyor indir.Burnunu kırın.
    yalnış hatırlamıyosam bu seneki kurallar böleydi?
    ne oldu terazi biraz yön değiştirdi galiba :?:

20. Kısaca konyayı sevmiyorum kardeşim.Kültür ve toplum olarak bana göre degil.

Bu Sayfayı Paylaş