Mat

Haklısın şarkının alt yapısı önemlidir ama uzun sololar birazda gitaristin megolamenyasından kaynaklanır diye düşünüyorum şarkı nekadar solo istiyorsa okadar atılmalı :) şarkının önüne geçmemeli bence

simdi o ayri diyeceksiniz ama, bir pink floyd'a baktigimizda sarkilarin cogu kisimlarinin(wish you were here'i falan saymiyorum, onlar artik pink floyd'un pop oldugu donemlerden) sozsuz, arka arkaya sololardan olustugunu goruyoruz. yani sarkinin kendisini sololar olusturuyor. siz sanirim dandik seylere denk gelmissiniz hep. o yuzden bu dusunce var. sacma sapan seyler calanlar elbette zevk vermez. ama iyi yazilmis bir solo her zaman guzeldir. istedigi kadar uzun olsun. deep purple'in child in time'in daki solo kimi sikabilir ki? ya da ufo'nun rock bottom'indaki solo, ya da uriah heep'in july morning'indeki...

meraba demonuzu izmirden ümit stüdyodan aldım ilk başta baktım amatör grup parasıyla almak istedim destek olsun diye ama bedava olunca hepimiz aldık baktım arkasına 4 tane şarkı var biride barış manço coverı olsun bakalım dedim tanıtım amaçlı gittim evde dinledim açıkca söylemek gerekirse pek beğenmedim normalde durup dururken dinlemek isteyeceğim birşey olmadığına karar verdim bence aklınıza gelen ilk sözleri ilk besteleri yapmak yerine tam yerli yerine oturduktan sonra çok kaliteli şarkılar yapmalısınız bu arad demonun arkasında yazan NOT:ŞARKILARDAKİ ÇIÐLIKLAR FATİH'İN GERÇEK SESİDİR. yazısı çok komiğime gittiki fatih in sesinide pek beğendiğimi söyleyemem alternatif yapıyorsunuz ama alışıla geldik gibi kolay bestelerle uğraşacağınıza çok daha kaliteli işler çıkarabilirsiniz fatih te sesini geliştirebilir benimki sadece bir yorum ister dikkate alın ister almayın sevgilerle

Selam,

O yazı benim ısrarımla eklendi çünkü dinlettiğim birkaç kişi götür beni ve gibi gibideki, veya yosunun sonundaki vokallerin bilgisayarla yapıldığını sanmışlardı (Böyle sanılması da normal zira bu çığlıklar benim duyduğum en tiz erkek rock vokal çığlıkları, mesela Child in time'dakilerden daha ince notalardan) Sadece bu seslerin gerçek vokal olduğunu belirtme amaçlı bir yazıydı...

Kayıtlarımızı kendimiz yapıyoruz, tonlamalarımızı da kendimiz hazırlıyoruz ve anlaşılan vokal tonlamasını hala becerememişiz, bu mesajdan sonra üzerinde çalışmaya devam edeceğim (Ama senden bir ricam olacak, http://www.matonline.net/demo.htm adresindeki mp3lerden birini indirip dinler misin ? Elindeki demo cd'sinden bu yana tonlamalar elden geçirildi, yeni haliyle ilgili fikrini duymak isterim)

PS: Avatar güzelmiş, Lies sonrası UYI öncesi röportaj, saçlar yeni model ama dişetleri yaktırılmamış...

----------------edit--------------------

Şarkıların yeni halini anasayfaya ekledim. Aşağıdaki link çalışmayacaktır ama her zamanki demo sayfamızda artık 24 şubat kayıtları var...

----------------edit--------------------

Şarkıların kayıtlarında vokal tonlamalarını tamamen değiştirdim. Sonuç ilginç oldu, henüz anasayfaya eklemedim ama sizinle paylaşmak, fikrinizi öğrenmek istiyorum.
Geçici olarak aşağıdaki sayfadan indirebilirsiniz (Bu sayfanın sitede linki olmadığı için sadece siz görebileceksiniz.)

http://www.matonline.net/demo24subat.htm

Vokal tonlamasının beni bu kadar uğraştırmasının bir sebebi var, Fatih benim 15 yıllık arkadaşım, ben onun sesine çok alışkınım zaten, o yüzden yaptığım tonlamanın iyi ya da kötü olduğunu anlayamıyorum.

Yine çok güzel olmuş veya yine berbat olmuş demek yerine eskisiyle bunu karşılaştırabilirseniz bana daha çok yardımı olur.

Şimdiden teşekkürler.

ben yeniden iyice dinledim son hali daha iyi olmuş bir kere ilk halini dinlediğimde ferindun düzağaç gibi pek sevmediğim bir sese benziyordu ama bu son halini beğendim gerçekten klibini indiriyorum şimdi bakalım nasıl size birşey söylüyeyimmi belki şimdi için kayıtla pek uğraşmazsınız ama konserlede herkes mutlu gezerken ben korkuyorum kısmında sus varya orada bence vokal uzatsın enstrümanlar üstüne devam etsin sonra çok hoş olur bence basın seside açık yapılmış bu benim çok hoşuma gitti(bende basçı olduğum için sesi açık severim her basçı gibi :D)bu arada solo ları çok beğendim kendi şarkılarınızın alternatif gibi bir tarzda olmasına rağmen böyle güzel sololar hoş olmuş :D coverladığınız gruplarda çok sevdiğim gruplar en başta guns n' roses :D izmire gelirseniz dinlemek isterim :) yanlısz birşey diycem ben şarkılarda gerçekten ne ince bir vokal nede çığlık duyamıyorum :) diğer bir şarkı hakkında yorumum götür benideki girişte davul çok sert bir işaret veriyor ama çok yavaş devam ediyor hım şöyle bir örnek vereyim mesela black sabbath-paranoid in girişindeki davul gibi bir giriş yapabilirdi devamının nasıl gideceği size kalmış :) sonundaki sert kısımda bir garip kaçmış vokalin bir sağ hoparlör bir sol hoparlör olması hoş olmuş ama sert bölüm birden başlıyor birden bitiyor ooo bi dakka şimdi sonunda bir çığlık duyuyorum bu gerçekten güzelmiş abi hoşuma gitti :) başarılar arkadaşlar kendinize iyi bakın

fibonacci demiş ki:
simdi o ayri diyeceksiniz ama, bir pink floyd'a baktigimizda sarkilarin cogu kisimlarinin(wish you were here'i falan saymiyorum, onlar artik pink floyd'un pop oldugu donemlerden) sozsuz, arka arkaya sololardan olustugunu goruyoruz. yani sarkinin kendisini sololar olusturuyor. siz sanirim dandik seylere denk gelmissiniz hep. o yuzden bu dusunce var. sacma sapan seyler calanlar elbette zevk vermez. ama iyi yazilmis bir solo her zaman guzeldir. istedigi kadar uzun olsun. deep purple'in child in time'in daki solo kimi sikabilir ki? ya da ufo'nun rock bottom'indaki solo, ya da uriah heep'in july morning'indeki...
iyi güzel şeyler dinliyorsun ama pink floyd un değişik bir tarz yapması hemen pop dönemleri falan bırakın bu işleri yazık

klibi izledikten sonra birşeyler daha yazayım dedim birkere klip çok hoş olmuş amatör grupların bu konuda sıkkınlık yaşamasına rağmen imkanlarınıza göre güzel birşeyler olmuş(yanlız bazı yerlerde düşük bütçeli flashtv gibi kanallardaki canlandırma dizileri gibi olmuş :D) bu birincisi ikincisine gelince albüm kapağındaki fotoğraflarda davulcu çok ön planda ve ben onu vokal sanmıştım :S eheue bu arada fatihle ilgili düşüncelerim tamamen değişti aynı zamanda gitar çaldığını bilmiyordum ve solo attığınıda :D şarkıların son halinide dinleyince vokalinide beğenmeye başladım şarkılarda çok güzel başarılar abi ne diyim desteğim sonsuz :)(bu arada bateristinizin acaba çemberimde gül oya daki ev partisinde rol almış olması mümkünmü heueh)

Ok, bu yorumların üzerine yeni tonlamayı anasayfaya taşımaya karar verdim. Beğendiğine sevindim, dediğim gibi, insanın 15 yıllık arkadaşının sesini tonlaması zor oluyor :p
Götür beniden o sert bölüm kaldırıldı kasım ayında falan kaldırıldı, şarkı 4 dk'ya indirildi...

Çığlıklara gelince, birkaç örnek vereyim:
Gibi gibi 00:15 3:03 3:10 (En sevdiğim çığlıklar)
Yosun 3:25-4:00 arasında (En tiz çığlıklar)
Herkes biliyor 2:03
Götür Beni 3:21-4:00 arasında

Bu arada evet sanırım Onur öyle kısa bir rol almıştı :p

eheueh dedim ben bu elemanı tanıyorum ya falan :D bira döküyo yere hasan sil len şunu diyo ehuehe bu arada ben gerçekten yosun da çığlık duyamadım ama götür beni deki çığlıklar çok iyi olmuş gibi gibi deki de harika olmuş fatih o sesle çok iyi glam rock söyler ben söyliyim :D

s_hifty demiş ki:
fibonacci demiş ki:
iyi güzel şeyler dinliyorsun ama pink floyd un değişik bir tarz yapması hemen pop dönemleri falan bırakın bu işleri yazık

ben kimseye birsey ispatlama cabasinda degilim. verdiklerim sadece ornektir. pop meselesi de maalesef muhafazarkligimdan gelmektedir. yeni seylere alisamam kolay kolay.

şarkıları dinledim...
gibi gib..(şarkı sanki çok tiz gibi)(çığlıklar değil kayıt yani..)
yosundaki çığlıklar iyi olmuş(bayaa iyi)( 03:25 te girdiğinde tırstım bir an için)

demoyu yolladığınız için saolun.. yani o kadar çok grup yollucam diyipte yollamıyor ki... inanın çok mutlu oldum ... teşekkürler. yosun süperrr ya !..

:elsallaa yaaa yosunu yeni dinledim dream tv de ve çok iyi buldum...Ve hemen klibi indirdim sürekli dinliyorum...daha erken ama yeni klibi sabırsızlıkla bekliyorum :!:

Geri