Sizce Hangi Gitar ?

'Elektro Gitarlar' forumunda souverng tarafından 4 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Merhaba, 2-3 haftadır forumda dolaşıyorum ve az çok seviyeme göre 3 gitar belirledim.Sizce hangisini almalıyım ?

Schecter Omen6
    Ibanez GRGR121EX
    Cort KX5

Bunların arasında Omen6 daha iyi duruyor ama neck bağlantısı çok büyük ve 18-24 arası perdelerde çalmayı zorlaştırıyor. Yani en azından daha önce Washburn x10 gitarımda böyleydi. Acaba Omen6 kullanıp yorum yapacak olan birisi var mı ?

Ibanez'in de yorumlarını ve videolarını izledim. Güzel gitara benziyor, neck bağlantısı falan da küçük. Ama yine de hiç ibanez kullanmadığım için sorayım. Klavyesi falan rahat mıdır ?

Cort ise çok kalitesiz diyorlar. Ama yine de kullanıcı yorumu almak isterim.

2. Cort'un bu modelini alma. Bi arkadaşım için iki hafta önce aldık aynısını, Katana Custom kullanmıştım daha önce, bu da olsa olsa onun kötüsüdür diyodum ama alakası yokmuş, zaten dükkandan aldığın halinin ayarları çok kötü. Tonlar da bi ay önce 150 TLye sattığım Washburn'e oranla cidden yerlerdeydi, Ibanez'in de G serilerinin sapı yamulabiliyo, o da kötü. Öğrencilerim olduğu için bu tarz gitarlarla çok muhatabım, bu fiyat aralığında rastladığım fiyat performans orantısı yüksek olanlar LTD, Washburn, Jay Turser ve eski Squierler... Özellikle M-50ler 200 TLye kadar bulunabiliyo, tek geçerim o modeli.

3. Peki Schecter hakkında ne diyorsunuz ? İkinci el alacağım zaten sıfıra param yetmiyor

4. Hiç Schecter kullanmadım açıkçası, malesef bi fikrim yok.

5. Björn

Björn

101
    17
    5
    Sanırım bütçen 600 - 700 TL civarı arası.

Omen - 6 özelliklerine göre fiyat/performans açısından corttan çok daha iyi. Kaldı ki Schecter de iyi bir firma.
    Ancak yerinde olsam 2'nci el gitarları da ciddi ciddi düşünürüm. Çalacağın tarz falan nedir ona göre tavsiyelerde bulunabilirim. :)

6. Hocam 2 hafta önce Schecter Omen Extreme 6 aldım. aynı fiyatta olan diğer gitarlarla kıyaslanamaz bence. maun gövde olmasıda cabası..

7. Tamam teşekkür ederim

8. Usta 600 700 tl butce iyi bi butce. Doviz yuksekliginden dolayi millet uckagitcilik pesinde. Bazisi sifir fiyatina kullanip kullanip satmaya calisiyor malini. Nette gordugun cogu 800 900 luk gitari magazada pazarlikla 750 TL gibi rakamlara alabilirsin. Magazalar da mal satamiyor adam gibi. Gitar tavsiyesinde bulunmayacagim ama bence butceni 800 falan yaptiktan sonra gitar al sabret derim. 800 liraya 2. el guzel gitarlar var. Zaten 1000 1050 verince DK2M e kadar cikiyorsun. Baya isini gorur o fiyattaki 2. el aletler. Asagilarina cok bakma derim. Idarelik gitarlar oluyor genelde.

Björn bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş