Sansamp Gt-2 Nedir?

Yani diyosun ki gt2 den guzel bi clean ton ayarlıyor, sonra bi ds1 veya her neyse bi distortion pedal baglıyor gt2 ye , drive a gecmek istediginde gt2 yi bypass yapmadan mevcut clean efectin uzerine ds1 i acıyor ve calıyor diyosun! Bu saglıklıysa ve gercekten iyi ses veriyorsa sahnede kullanılır boyle dimi?

aynen öyle ve kullandı sahnede. tabii ki iyi bir amfi kadar dolgun ve güçlü olmuyor ama asla kötü değil. kötü bir amfi kullanmaktansa daha iyi bir tercih.

KaRaBaSH demiş ki:
clean pedal diye bi şey hayatımda durmadım.
ayrıca drive kabul etmeyeceğini düşünmüyorum. gitaristim ds1 ve od3 açıyor fender modellemesine güldür güldür ton alıyor gt2'den. keza yakın bi arkadaşımın gitaristi tri ac ' ye ts9 ve ds1 takarak iyi tonlar kullanıyor. mümkün yani dengeli tonlar.

ben tecrübemi ilettim.rat 2 ve ds2 den hiç de güzel sonuc almadım acıkcası.çok şükür pedalları nasıl kullanacakbilgiyede sahibim.bu konuda acemi değilim arkadaşım :D . her pedalı kaldırmayabilir.amfiye girdiğim rat 2 güldür güldür ken her kombinasyonu denediğim tri ac a girilmiş rat 2 iğrenç ti.yani tam anlamıyla görev yapmıyordu.basit bir overdrive gibiydi.denemeden almasın.bence gitsin tri ac ile mt2 kullanan birini bulsun arkadaş.
ama çok parası varsa gitsin bir tri ac bir gt2 birde ls2 alsın :D rahat rahat takılsın.

dediğim gibi bu pedalları kaldıramaması durumunu bir çok forumda okudum arkadaşım.ben tek olsam diyecem salağım anlamıyorum :p ama eminim bende bu işlerden anlayan bir adamım :D o yüzden ben bastan uyarayım arkadaşı.kendi bilir.ben kendim yasadım kendi tecrübelerim bunlar.

bu arada bu dediklerim tri ac için.gt2yi denemedim.ama bu aletlerin en kralı sansamp classic bence.oldukça çok kombinasyon var.birde su aleti 3 lü yapsalarmıs tam süper olacakmıs

gogostar demiş ki:
Bence Tri A.C. için o kadar kötü şeyler düşünme... Sonuçta onun da üzerinde Mesa ve Marshall simulasyonu var...

Sadece GT-2 ile kıyas yapınca drive'larının zayıf kalacağı söylenir.

Drive'ları tatmin etmeyecek olsa 3 mod olmazdı üzerinde... Bu kadar tutulup ün yapmazdı...
abi metalci drive ı yok üstünde o aletin :D hafif kirli drive alıyorsun.mesa modellemesi ise bence kötü :)

cavitim, hele bi sakin ol :) bizimki de tecrübe kafadan atmıyoruz ya. demek ki aldığı overdrive pedalını sansampla deneyerek alacak başka yolu yok.
hani o proco rat + sansamptan çıkan sesi duymak isterim açıkçası nası bir cızırtı. ya da ne kadar kötü olabilir :) düşünemiyorum. zaten dediğim gibi bizim alette de o amfi dolgunluğu yoktu doğal olarak, nispeten cılızdı. ama kesinlikle kötü değildi.
olayın şu yönü var ki proco rat gibi transparandan ziyade kendi karakterini sağlam bir şekilde ortaya koyan pedallar sansamptaki nısbî cılızlaşma sebebiyle dediğin gibi "görevini tam yapamayabilir". bizim boss pedallar standard ve transparan pedallar olduğundan normal tonuna yakın bir ton almışızdır.
gülü seven dikenine katlanacak, cüzdan kadar şeyi amfi niyetine kullanıyoruz, dezavantajları zaten olmak zorunda.

KaRaBaSHım ben kızmadım sadece arkadaş yanlıs anlayacak ondan baskıyla ifade ettim.denemden almasın arkadaş yoksa üzülür.her pedalı kaldırmıyor meret.

cok sagolun arkadaslar bu forumu gec keşfettigim icin uzuluyorum. GErcekten sagolun fikirlerinizi ve tecrubelerinizi paylaştıgınız icin.
Kafamdaki en buyuk soru şu :

Triac e mt2 girsem mi daha ii olur clean leri tri ac ten drivelar mt2 den olsa!

Yoksa gt ye clean ton icin bi pedal girsem mi dha ii olur? Drive lar gt2 den cleanler diger pedal dan!

ne dersiniz?

invisiblekid demiş ki:
cok sagolun arkadaslar bu forumu gec keşfettigim icin uzuluyorum. GErcekten sagolun fikirlerinizi ve tecrubelerinizi paylaştıgınız icin.
Kafamdaki en buyuk soru şu :

Triac e mt2 girsem mi daha ii olur clean leri tri ac ten drivelar mt2 den olsa!

Yoksa gt ye clean ton icin bi pedal girsem mi dha ii olur? Drive lar gt2 den cleanler diger pedal dan!

ne dersiniz?

200Ytl'ye POD Line AM4 satıyolar bak forumda en sertinden en yumuşağına istediğin tonu alırsın 3 tane switchide var üzerinde seksekte oynarsın...8)

Alet gerçekten tam sana göre istediğin gibi bişey.

bu pedal digital abi ben analog istiyorum yaklaşık 1 ydır araştırıyorum forumları 1 ay once hic bişi bilmiyordum şimdi de ole sadece teorik bilgim var burdan okuduklarım falan. Ama dinlediim kadarıyla demolar falan digitalle analog arasındaki fark bariz yani ne bileyim bikez dizmek istiom setup ı o yuzden analog alıcam dogru duzgun yavaş yavaş dizicem!

invisiblekid demiş ki:
bu pedal digital abi ben analog istiyorum yaklaşık 1 ydır araştırıyorum forumları 1 ay once hic bişi bilmiyordum şimdi de ole sadece teorik bilgim var burdan okuduklarım falan. Ama dinlediim kadarıyla demolar falan digitalle analog arasındaki fark bariz yani ne bileyim bikez dizmek istiom setup ı o yuzden analog alıcam dogru duzgun yavaş yavaş dizicem!

Yanlış anlamada şu anda sen iyi bir dijital işlemci ile analog arasındaki farkı anlayıp o farkı maximum düzeyde kullanabilcek biri değilsin.

Bak burada dijital bir processorle yapılan bir kayıt var http://www.soundclick.com/bands/songInfo.cfm?bandID=249696&songID=2533293

hi-fi yazısına bas çalıcak kendiliğinden Boss GT8 ile yapılmış bir Blues tonu.

Buradada yine GT8 ile yapılmış bir Metallica ritm tonu
http://www.freewebtown.com/icedturk/sandmanmastering.mp3

Çoğu analogtan bu sesi alamazsın, ama iyi bir pod ile veya GT-x serisi ile alabilirsin o alette POD'un üretimi ve podun amfi simülasyonları oldukça beğenilir duyduğun demolardaki sesler ile birebir ordanda alabilirsin.

Hatırlıyorum 2. kez solemeden gitmemişsin derse o da gelme demiş bidaa hatta bikez şansını denerken bende ordaydım! Neyse sen diyosunki şimdilik digital al hatta gt8 al seni bayaa idare eder işi ogrenene kadar diyosun oylemi? Bu arada gt8 direk mixer a giriliyo dimi?

invisiblekid demiş ki:
Hatırlıyorum 2. kez solemeden gitmemişsin derse o da gelme demiş bidaa hatta bikez şansını denerken bende ordaydım! Neyse sen diyosunki şimdilik digital al hatta gt8 al seni bayaa idare eder işi ogrenene kadar diyosun oylemi? Bu arada gt8 direk mixer a giriliyo dimi?

Kesinlikle GT8 falan alma çok karışık bir alet ancak efektleri parametreleri yalayıp yutarsan ilerde alırsın.Ben forumdkai Line AM4'ü al diyorum sıfırı 450€ adam aciliyetten 200Ytl'ye bırakıyor.Senin için hem kaliteli hemde kolay bir alet ve istediğin tonuda ayarlayıp 3 farklı switch ile kullanabilirsin.

Yaaa gt2 hakkında o kadar şey duyduktan sonra analogların daha oldugunu bile bile digital bişi icime sinmez artık! Anlamazsın falan deme sen analog konusunda nasıl şeyler dizerek bu gt2 yi studyo veya sahnede kullanırım ona yardım edersen sevinirim. Cunku kullanım konusunda yardım edebilecek kişiler bulurum! şimdiden sagol

forumda gt2 müdaili yapan bi arkd.var adı hakan kutluk.alım-satım forumunda başlığı var tam senin istediğin şey.bi kutuda birbirinden bağımsız 2 tane gt2 yapabilio.ayarları fln da ayrı 2 tane gt2 yi yapıştırmışsın gibi düşün ve fiyatları gayet uygundu.bnde ondan alıcam ve kullanıcı yorumlar gt2 den assada degil,gt2 dende gelismis bir alet oldugudur.sitesinde ses örnekleride var.bi bak bence..nicki shakti...

Berk_Metallica demiş ki:
forumda gt2 müdaili yapan bi arkd.var adı hakan kutluk.alım-satım forumunda başlığı var tam senin istediğin şey.bi kutuda birbirinden bağımsız 2 tane gt2 yapabilio.ayarları fln da ayrı 2 tane gt2 yi yapıştırmışsın gibi düşün ve fiyatları gayet uygundu.bnde ondan alıcam ve kullanıcı yorumlar gt2 den assada degil,gt2 dende gelismis bir alet oldugudur.sitesinde ses örnekleride var.bi bak bence..nicki shakti...

GT2yi taklit etmek için yapılan bir aletin orjinalinden daha iyi olması imkansızdır malesef.Tıpkı DivX'in DVD'den daha kaliteli olduğunu öne sürmek gibi.Fakat tabi ki çok yakın sample'lar elde etmekte mümkün clonelarda ama benim bu tip konularda orjinal takıntım vardır mesala..

Geri