Slap Çalarken Hangi Pedalı Kullanmalıyım ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda stony tarafından 12 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. stony

stony

5
    0
    100
    slap çalarken hangi pedalı kullanmalıyım daha patlak bi ses alabilmem için ?

2. Envelope Filter olabilir mesela.

3. Phaser da düzgün slap tonu almak için güzel bir şeçim olur. AykanKK'nin dediği gibi Envelope Filter da kullanılır ama Phaser kullanarak dalga boyunu tempona ayarladığında (bence) daha iyi oluyor. Youtube'da pek çok ilgili video var, aramaya slap bass phaser veya slap bass envelope filter dersen arzu ettiğin tonu ekipmansal olarak daha kolay bulabilirsin.

4. stony

stony

5
    0
    100
    teşekkür ederim.. peki boss gt-10 da kaliteli bi ses alabilirmiyim ?

5. Boss GT-10 esas olarak gitar procesöru, bass için olan versiyonu ise Boss GT-10b, şu anda piyasadaki en iyi bass multi effect prosesörlerinden biri, işine yarayacaktır. Boss processorlerde genelde aynı serinin normal ve Bass versiyonu arasında en büyük fark kompressör ve filter ayarları oluyor, ama açıkcası çok büyük farklılıkları yok. Çok fazla özellik aramıyorsan da Boss ME-50b yeterli gelebilir. Ayrıca hem elektro gitar hem bas çalıyorsan Line 6 HD500 de alabilirsin. Gitar processoru olmasına rağmen geniş ayarlarıyla bas gitaristler de kullanıyor. Türkiye fiyatlarını bilmiyorum ama GT-10b'yle HD500'ün yurtdışı fiyatı aynı. ME-50B'yi daha ucuza bulabilirsin, ikinci eli de rahat bulunuyor.

gitarpolisi bunu beğendi.
  6. stony

stony

5
    0
    100
    teşekkür ederim..boss gt-10b ikinci el satan birisi var 4 aylık cihazmış 770 tl diyor sizce almak mantıklımı ?

7. İlanı inceledim, fiyat uygun, cihaz da temiz gibi.

8. stony

stony

5
    0
    100
    çok deşekkür ederim çok sağolun :)

9. yamaha nathan east eq pedalda,deep kanalı slap için ideal :d,yabancı forumlarda baya rastladım.ayrıca hem bass hem elektro uyumlu.

10. pedala gerek yok gitarın markası çok önemli bu konuda eğer fendere sahipsen iyi bir amfiye ve iyi bir tekniğe sahip olman yeterli
    illa istiyorsan pedal cry baby wah gayet yerinde bir seçim olacaktır.

11. stony

stony

5
    0
    100
    zuhal müzik çıkışlı stony el yapımı 4 telli bas gitarım var ne kadar etkili olur bilmiyorum

12. Boss Gt 10b işini görür.Effect ünitesinde işine yarayacak birçok effect var.Slap çalarken chorus ta kullanabilirsin eğer Alain Caron style bass gitar seviyorsan.Ama tabi bass gitarın en önemli araç.Tellerinin yeni olması ve karakteri de çok etki eder.

Bu Sayfayı Paylaş