piiz

yeni piiz grubu eylül 2004 ayında start aldı eski piizden bass (ahmet) gitar(voolkan) var ben davulju panda (onur) ve vokal gitar (erhan) yeni girdik gruba kısa sürede grup yeni vucuduna alışıp çok iyi iş çıkardı aksini ve eleştirileri bekliyorum eliştirirler esnasında müzik geçmişiniz grup deneyiminiz ve piyasa denilen izleyicinin anlamada zorluk çektiği konuları unutmayın. rock konusunda son 2-3 yıldır gerileyen eskişehir folloş olmuş yapısıyla bizleri çok düşündürüyor başka şehirlerden gelen teklifleri hep yaşadığımız yerde müzik yapma idealiyle geri çeviriyoruz ama son 2 yıldır eskişehirde club a rock a pop a giden birbiriyle karıştı. sonuç olarak rock ın o destekleyen birbirine bağımlı gücü kırıldı artık eskişehirde rocker bireydir üzülürüm anlatamam.... alternative rock a dönün ey es es

en son sizi rağbette directin ön grubu olarak dinledm direct gurubunun da bi ön gurubu olabilmesine şaşırdım doğrusu ama yine d kısa kesmelerine rağmen süperlerdi direct neyse sahnede acemi gözükseniz d özellikle wokalde çok iyisiniz kabul etmeliyim! yine burdaymışsınız konser sonrası pogo yapıcakmsnz :p bu arada eskişehirin rock dinleyicisi bu eleştiriyi haketmiyo bence doğru düzgün gruplar gelio da biz m gitmioruz herkes ya ankarada ya istda buraya pek uğrayan yok doğrusu :cry:
.aylak.

onurcum hayırlı olsun başta.... eleştirili ama güzel bi başlık olmuş...aylak arkadaşımda bişiler bişiler demiş..benimde konuşasım war bişiler yasıım bari şuraya... eskişehir alternative piyasası bencede geri dönmeli tükendik..:( ama bişi dicem biz eskişehirli grublar sanki ağır deiliz yane sahne karismamız bi as eksik bunu kendimde we grubumdada görüyorum...yani aulak arkadaşımıza az bişi kısmen katılıorum her nese işalla herşey dilediğiniz gibi olur mujx..

genel itibari ile vasat bi grup...ama eskişehir piyasası zaten vasat olduğu için hayal ve diğer barlada program almak zor değil....

sizi direc-t konserinde begenmemistim ama hayalde tekrar izledim. o zaman da cok begendim. iyi cover yapiyorsunuz fakat kendi parcalariniz var mi? bi de onlari dinlesek fena olmaz.

baytgadol demiş ki:
bence kendinizde bu yorumları yapma hakkı buluyosanız arkadaşlar (MYK , orh_an , depp) kendi icraatlarınızdanda bahsetmek zorundasınız....
Hayır kimse icraatından bahsetmek zorunda değil.Kendi kurallarını kendine koy bence!!Bir insanın eleştiri yapabilmesi için bilgiye sahip olması yeterlidir...Eleştiri yaptığın kişinin veya grubun seviyesinde,seviyesinin altında veya üstünde olman gerekmez..Mesela bi kişinin bir gitaristi eleştirmesi için gitar çalması gerekmez....Bu kadar basit... :idea:

CANISI demiş ki:
baytgadol demiş ki:
bence kendinizde bu yorumları yapma hakkı buluyosanız arkadaşlar (MYK , orh_an , depp) kendi icraatlarınızdanda bahsetmek zorundasınız....
Hayır kimse icraatından bahsetmek zorunda değil.Kendi kurallarını kendine koy bence!!Bir insanın eleştiri yapabilmesi için bilgiye sahip olması yeterlidir...Eleştiri yaptığı kişinin veya grubun seviyesinde,seviyesinin altında veya üstünde olması gerekmez..Mesela bi kişinin bir gitaristi eleştirmesi için gitar çalması gerekmez....Bu kadar basit...
bencede.....burası forum ve herkes kendinde eleştiri hakkı bulmalıdır bence

baytgadol demiş ki:
ben burda kimseyle yarışmıyorum..konu ben senden iyiyim deil.sadece görüşlerimi bildirdim...sonuçta bu forumun amacı..pek hala geyik muhabbetide döner burda..sen eleştiri kaldıramıosan terk et burayı

baytgadol demiş ki:
ya lütfen söylesene sen kendi icraatlarını...eleştiri yapılmak içindir..bunu kaldırman lazım...üzülme ama malesef vasatsınız..eskişehrdesin sende biliosun piyasayı mi, fa basan herkes program verio...ayrıca duman özentiliğide doğru...bir gecede 20 tane duman coverlanmaz ve kaan'ın modlarının hepsi verilmez yani....öyleyse hayal kahvesi duman'ı çıkarsın...

umarım bir daha kaile alırsınız eleştirileri..ve onlara göre kendinizi gözden geçirirsiniz....başarılar

Eleştiri Konusunda da Yanlış Anlaşılmalar Sonucu Bizde de ufak tefek sorunlar olmuştu :)

Arkadaşlar Eleştiriler Canısı'nın Dediği Gibi Yapıcı da Olabilir Yıkıcı'da.Şimdi E.şehir'e hiç gelmişliğim yok Yalnız Hayal Kahvesine Gitmediğim Halde O kadar Cok Anlattılar ki Biliyorum Artık :mrgreen:

Sayın piiz Üyeleri...Umarım E.şehir'le Kalmaz Diğer Şehirlere de Zıplarsınız ;)

En yakın zamanda konseriniz olması dileğiyle [Ankara'da]
Bizde Izlemeye Geliriz.Kolay Gelsin

Matrix geliyoooooooooo....

Zardanadam'ın ön grubu olarak dinledim başka da dinlemedim...Onur (panda nickli üye) grubun en önemli dinamiklerindendir...Eskişehir'de rock piyasasının yeniden canlanması adına pozitif baktığım dinlemekten zevk aldığım bir grup..

P.S:Koşan Adam Varol :p

sevgili eleştiri sahipleri hepsine ayrı ayrı vermektense ortak bir cevap vermeyi uygun vuldum. ilginize teşekkür ederek başlıyorum öncelikle.sahne duruşumuz ve deneyimlerimiz grup içinde inanılmaz farklı boyutlarda ben 7 yıldır sahnedeyken gitaristimiz 2 yıldır gitar çalan bir grup elemanıdır sahne duruşu çok büyük bir problem olmasına karşın bu duruşun nasıl oması gerektiği göreceli olmaktadır kimileri sen çal ben müziğe bakarım derken kimileri sahnede zıplayan insanlar arıyor.oysa benim sahnede nasıl durduğum (davulcuyum) ortada gitarlardan fazla kıpırdıyorum.her zaman performansım iyi olmuyor sonuçtadavul şansıma kaliteli ve benim duruşuma uygun bir davulsa yorgun değilsem vs vs.. iyi çalıyorum en azından eskişehir için.arkadaşlardan biri grup geldide bizmi gitmedik dedi fil yapım tarafından düzenlenen athena konserine 3 bilet satılmış kesin biri sendin o ayrı konu kaldıki pop yapan soul staff grubuna 600 kişi gelirken eskişehirde aktif tek rock grubu olan piiz e 200 kişi geldimi seviniyoruz.neden duman çaldığımıza gelince bizim vokal bir duman hastası kaldıki pearl jam hastası olsa acaba bu eleştiriler gelirmiydi bende diyorum yeter duman duman diye ama dinleyiciler de bize hiç placebo muse çalın demedi.kitle pop rock kültürlü hayatını 30 şarkıyla geçiren bir kitle görüntüsü veriyor.geçen sene benim kurduğum alternative rock grubunda muse placebo çalmamıza rağmen insanların yinede yalan dostum yada içelim bu akşamlarda çoşması ilginç tabii...
sahnede çalarken kaygılrımız izleyicinin beğenmesiyle asla sınırlı olmamaktadır mekan sahibinin eğlenen insan istemesi organizatörün kulağına yabancı olmayan şarkılar çalınması gerekmektedir işin o boyutu farklıdır.acemi grup havası vermemiz çok doğaldr. dream tv de klibimiz yok öyle bir durumda belkide dumanın kaanının yaptığı gibi dumanlı kafa tiripleri karizmatik yada bir tür jim morris yakıştırması bizede giderdi.drict konseri grup yenilendikten sonra 1 hafta içinde olmuş bir konser. hatalar olmuştur elbet... acaba hakkaten beğenmeyeni beğendirdiğimiz zaman iyi çalmış oluyormuyuz. yada eğlenen insanların çığlıkları bizi kalite grupmu yapıyor sizce sahnede hoplayan zıplayan insanlar çok çocuksumu?peki ya ciddi dursak biz kimiz havasımı esecek.artık her perşembe rağbetteyiz rağbet mekan olrak riverside dı aratmıyor tam bir rock mekanı bizim menejerde kendi dj olarak sağlam şarkılar ayarladı ilk proğram az kişi vardı.belkide istanbuldan gelsek dolardı. yada belki alışmam lazım yerine californication çalsa çok sağlam grup olurduk? uzattım da uzattım son bir soruyu cevaplıyorum kendi bestelerimiz var gruba vokalle birlikte yeni girdiğimizden düzenlemeler yapıyoruz herkesin anlatacak bişeyi var şarkıda o yüzden yaza doğru demo çıkarmayı uygun bulduk.bazı şarkıları kendimize has değiştirdik eskileri değişik alt yapılarda dinleyiciye sunuyoruz... bu arada gitaristimizle grubun yolları sevgi ve saygıyla ayrıldı artık gitar1-doğa oldu daha iyi çalıyor.umarım kenara değil tam ortaya cevaplarla herkes tatmin olmuş az çok cevap bulmuştur sorularına kendinize iyi bakın bu akşam hayaldeyiz ektsra var 2 salı çıkacaz sonra 2. dönem rağbette perşembeleri muhtemelen ayyuka grubundaki arkadaşlarla açılış yapacaz.kendinize iyi bakın profesyonel ruhlu amatör rockçılar...

Geri