Roland Cube 60 Hakkındaki Düşünceleriniz

'Elektro Gitarlar' forumunda Hypnotize39 tarafından 21 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşım geçen gün aldı Drive tonlarını hiç beğenmedim 60 wattlık bir amfiye göre çok kötü Line 6 veya Marshall 5 basar bence siz ne düşünüyorsunuz ?

2. gitar neydi peki herşeyi amfide aramamak lagzım sonuçta gitardan gitara fark var rolandın 20wattlık amfileriyle çok güxel ton alan arkadaşlarımda var

3. Hem fender le çaldık hemde 350 tl lik bi les paul kasa gitarla ikisinde de hiç hoşuma gitmedi tonu :/

4. farklı manyetiklerin verdigi tepkilerede bi bakmanızı tavsiye ederim

5. Bilemiyorum sadece ben tonunu beğenmedim belki 20 wattlığın tonları daha çok hoşuma gidecek 60 lığı eski model olduğu dist. teknolojileri daha kötü bence

6. sonuçta fender bildiginiz gibi soft karakterli gitarlar bu yüzden sizi tatmin eden bir dist alamamanız normal ibanezin prestige serisinden yada sechecter ın hellraiser ını deneme fırstatınız olursa çok daha farklı olucaktır

7. Sonuçta modelleme amfisi, beklentiyi bi seviyede tutmak lazım. Eski orange serisini kullanmıştım daha önce, onlar daha karakterli amfiler, yenilerinin tonu bildiğimiz processor sesi.

8. kesinlikle aynı seviyedeki line 6 spider'ı tavsiye ederim.

9. hatta kişisel fikrimdir kimse alınmasın ama ben boss olsam (roland) line 6'i denedikten sonra COSM modellemeli tüm ürünleri piyasadan çekerim.
    (alkolün etkisi olabilir, yarın tekrar görüşelim o_O )

10. Ben bunun 80 wattlık 80x 'ini almayı düşünüyorum.Sizce bar programında yeterli olur mu gücü?Yoksa yine mikrofonlamak falan mı gerekir?

11. Vox Valvetronix VT80+
    Bunu da bir gözden geçirin derim

12. Valvetronix ler biraz daha blues, vintage distortion tonu sağlıyor sanki roland daki drive yakalanamaz onla

13. O zaman daha drive ağırlıklı olarak: Vox AD50VT-XL :)

14. Arkadaşlar benim çok fazla drivela falan işim yok.Daha çok yumuşak tonlar arıyorum.Cube 80x'den bu konuda memnun kaldım.Tek sıkıntım 80watt'ın bar programında yeterli olup olmucağı =)

15. fazlasıyla yeter emin ol

16. clean tonlarının iyi olduğunu biliyorum ...

17. Roland Cube 80XL aldım.Gün geçtikce çok daha iyi tonlar elde ediyorum.Haftasonu zamanım olunca birkaç kayıt yapmayı planlıyorum.Record çıkışından direk bilgisayara giricem amfiyi.Buraya koyarım tonlar hakkında fikir sahibi olmak isteyenler için.

18. İşin fiyat performans olarak baktıgınız da aynı fiyatlara daha iyi bir anfi ne önerilir .?

19. Tech 21 Trademark 30

20. Kıyasladım ikisini de hocam , ben tech21 power engine 60 ile cube 80 gx arasındayım ... Ve de cok karasızım ,

Biri az özellikli ama drive ı kaliteli diğeri çok özellikle özellikle clean ve akustik simulatörü oldukca iyi ama drive ları biraz zayıf , artı benim saglam bir drive setup ım da var....

Sonuç aradayım...

Daha önceki anfim Marshall avt50 onu aratmayacak hangisi acaba ...

Bu Sayfayı Paylaş