Pedal Önerileri

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda anilkahvecioglu tarafından 30 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,

Kendime yeni bir pedal seti kurmak istiyorum. Öncelikle ekipmanımı belirteyim:

Gitar: Fender American Standard Stratocaster

Amfi: Fender Lambalı Blues Junior III

Processor: Boss GT-8

Processoru bir kenara koymak istemiyorum. Özellikle efektleri processorden almak istiyorum, çünkü GT-8'in güzel efektleri var gerçekten.

Bu durumda öncelikle bir overdrive pedal ve akustik pedal almayı düşünüyorum. Overdrive olarak Boss-OD3 düşündüm fakat henüz denemedim, yorumlara baktım sadece. Akustik pedal olarak da Boss AC-3 uygun gördüm yine yorumlardan. Yanına başlangıç olarak 3. bir pedal daha alacağım fakat ne alacağımı henüz kestiremedim. Distortion olabilir, sustainer olabilir belki reverb'de olabilir ama gerek amfinin gerek processorun reverb özelliği oldukça iyi gibi.

Çaldığım tarz olarak ise soft rock diyebilirim. Bunun yanında Pink Floyd, King Crimson, Camel gibi grupların progressive eserleri üzerine yoğunlaşıyorum. Fakat aynı zamanda distortion gerektiren şeyler de kullanıyorum, Dream Theater, Yngwie Malmsteen tarzı şeylerden de kopmak istemiyorum çalarken. Bana önerebileceğiniz şeyleri buradan yazarsanız benim kafamda da bir fikir oluşur. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

2. mxr overdrive , boss sustainer, add delay ,ibanez tube screamer, mxr metal muff pedallarını incelemeni tavsiye ederim .

mesihsizilya bunu beğendi.
  3. .
    add+ phaser alabilirsin ek olarak.

Bu Sayfayı Paylaş