Yeni Bir Ses Kartı Tavsiyesi

Uzun süredir kullandığım Maudio Audiophile 192 ses kartımın yakın zamanda veriminden ve kalitesinden şüphe etmeye başladım; yeni ve konvertörleri daha kaliteli bir ses kartına geçmek istiyorum. Özellikle tecrübeli kullanıcılardan tavsiye bekliyorum. Aşağıdaki noktalar benim için önemli:

• PC/windows platformunda Cubase ile kullanacağım.
  • Ağırlıklı olarak gitar ve vokal kaydı yapacağım.
  • Aynı anda iki farklı gitar sinyalini kaydedebilmek istiyorum. Bir sinyali işlenmiş, diğerini direct box üzerinden ham sinyal şeklinde (plug in-reamping uygulamaları için) kaydedeceğim.
  • Cihazın kaliteli A/D konvertörleri olmasını istiyorum ve orta karar bir bütçem var. Yani şu anki ses kartımdan daha üst seviye bir kart almam mümkün, ama RME Fireface 800 filan düzeyinde bir bütçe de ayıramam (Türkiye'de aşırı pahalı Fireface ürünler...). Focusrite Saffire serisi ve MOTU'nun ürünleri hakkında iyi şeyler duydum; tecrübesi olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkürler ama compelin adresini biliyorum; ben sizden link veya marka ismi tavsiyesi istemedim, onlara herkes ulaşabilir. Ben kişisel TECRÜBE ve BİLGİNİZ doğrultusunda benim söylediğim kriterleri karşılayan spesifik MODELLER önermenizi istedim.
Bu kadar zor olmamalı dediğimi anlamak; hayatımda ilk defa ses kartı almayacağım, zaten uzun süredir evinde kayıt yapan ve iyi-kötü donanımı (ref. monitörü-kulaklığı vs...) olan birisiyim.
İyisi mi ben spesifik olarak sorayım. Kafamdaki modeller şimdilik şunlar:

TC Electronics Twin Impact
Focusrite Saffire Pro 24 DSP
MOTU Ultralite hybrid mk3

Bu arada, şu an için XP kullanıyorum.
Tecrübeli arkadaşlar yanıt verirse sevinirim.

ozaman şöyle diyelim birçok kullanıcının yorumuna dayanaraktan eğer profesyönelsen line 6nın ses kartından alma.
M-Audio Fast Track Pro öneririm. Şahsen denedim ve ihtiyacımı karşıladı

TC Electronics Twin Impact
Focusrite Saffire Pro 24 DSP
MOTU Ultralite hybrid mk3

Bunların 3 ünüde alıp kullandım.tc elektroniğin preamplarını beğenmedim.Ad si fena değildi.Focusrite preamp olarak iyidir.Motu nun 8 kanalı giriş çıkışı filan ev için gereksiz bir aletti.Bende senin gibi kayıt alıyordum ve 6 girişini hiç kullanmadım.Bide motu mk3 lerde çıtırtı problemi var.Benim tavsiyem fiyat performans olarak focusrite al derim.Ben ad da converterdan once preamp kalitesine bakarım.Sound u daha çok etkiledine inanırım.

Çok teşekkür ediyorum. Başka forumlarda okuduklarımdan da Focusrite öne çıkıyor; MOTU'nun söz konusu modeli için PC platformu ile çok sorun çıkartır diyorlar. TC'nin de preamplarını başarılı bulanlar olmuş, ama Saffire bu konuda da daha önde gözüküyor.

Bir anket yapmış değilim :) ama benim takip ettiğim kadarıyla Twin impact-Saffire-Motu arasından Saffire öneren pek çıkmaz diye düşünüyorum. Motu'nun FW kart konusunda sıkıntıları olabiliyor(muş), o yüzden ben zamanında Konnekt Live almıştım (-ki kendisi bugün yaşamına Twin Impact olarak devam ediyor.)
TC alırsan pişman olmazsın, diye düşünüyorum. Ben yıllardır son derece memnunum.

MOTU'nun USB üzerinden de ciddi sorun çıkarabildiğini okudum.
Saffire serisi yakın zamanda yenilendi; internette eski seri Saffire kullanan birisi Twin Impact'ı bu seriye tercih ettiğini açıkça belirtmiş (videolu filan bir değerlendirme...); ancak yeni seri Saffire ile kıyaslamam yapamam demiş.
Yorumlar doğrultusunda en azından 3 seçenekten birini elemiş durumdayım; bu durumda daha ekonomik olan seçeneği tercih edebilirim.

Uzun süredir kullandığım Maudio Audiophile 192 ses kartımın yakın zamanda veriminden ve kalitesinden şüphe etmeye başladım; yeni ve konvertörleri daha kaliteli bir ses kartına geçmek istiyorum. Özellikle tecrübeli kullanıcılardan tavsiye bekliyorum. Aşağıdaki noktalar benim için önemli:

• PC/windows platformunda Cubase ile kullanacağım.
  • Ağırlıklı olarak gitar ve vokal kaydı yapacağım.
  • Aynı anda iki farklı gitar sinyalini kaydedebilmek istiyorum. Bir sinyali işlenmiş, diğerini direct box üzerinden ham sinyal şeklinde (plug in-reamping uygulamaları için) kaydedeceğim.
  • Cihazın kaliteli A/D konvertörleri olmasını istiyorum ve orta karar bir bütçem var. Yani şu anki ses kartımdan daha üst seviye bir kart almam mümkün, ama RME Fireface 800 filan düzeyinde bir bütçe de ayıramam (Türkiye'de aşırı pahalı Fireface ürünler...). Focusrite Saffire serisi ve MOTU'nun ürünleri hakkında iyi şeyler duydum; tecrübesi olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.

M-Audio FireWire Solo düşünür müsün?

FireWire Solo şu anda elimdeki Audiophile 192'den daha pahalı da olsa sunacağı ses kalitesi ondan pek de farklı olmayabilir gibime geliyor. Ama birden fazla kanal kayıdı yapabilmek açısından pekala hesaplı bir seçim olabilir.

Yeni nesil focusrite saffire pro 24 al hocam.Bunların değerini bilen bilir.Bunları akalın neredeyse yurt dışı ile aynı fiyata satıyor.İkinci elinin fiyatınıda pek düşmezler piyasada.Para daha çıkarım dersen rme babyface 10 numara karttır.

Evet, bu durumda ben de seçimimi Focusrite doğrultusunda kullanacağım; hem daha da hesaplı. Ancak galiba bir Ti chipsetli firewire kartı almam lazım. Kasada firewire portu var, ama onboard firewire portunu kullanmayı tavsiye etmiyorlar.

Focusrite Saffire Pro 24 DSP Tavsiye Ederim Güzel Kartır Şöyle Bir Özeligi Var .. Tv de Ve Radyoda Sesin Nasıl Gelcegini Mix Yapmadan Önce Duyup Ona Göre Ne Yapmanız Gerektigine Yöneliyorsunuz

Geri