Fernandes : Bir Anadolu Öyküsü

'Forum Meydanı' forumunda mastodon tarafından 9 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar, özellikle basçı arkadaşlar,

  Ben görmemiştim yeni keşfettim, Fernandes'in YB-75 model bas gitarının resmidir:
  FernandesYB-75Natural.jpg

  Bu şekle teardrop adını vermişler sözde, ancak buradan seslenmek istiyorum : kimi kandırıyorsunuz Fernandes? Bu bizim sazımız, bizim müziğimiz, bizim şeklimiz.. (yani çalgı şeklimiz demek istedim, yanlış anlaşılmasın..)

  Elimizden baklavayı, sucuğu ve narözünü almaya çalışıyorlar ama sazımızı alamayacaklar. Biz bahrımızdan Moğollar gibi bir grubu çıkarmış nesiliz, basıveririz adama..

  :)
   
 2. "Bağlama" dersen daha doğru olur...
   
 3. Amma çirkinmiş ha. Bu arada evet, saz telli enstrümanlar için kullanılan genel bir tabir, bağlama elektro gitar gibi özel bir kol.
   
 4. Zaten bas bağlama var, bu onun masif gövde elektro olanı olmuş. Yeni bi şey değil. Japonya'da bağlama sevilen, çalınan bi enstrüman, Fernandes de Japon markası, bu kesime hitap etmek istemeleri anlaşılabilir bi durum.
   
 5. ehehe.. vay be..

  Ahaha.. Çok güldüm buna yav.. :) Benim mesajdan komik olmuş harbiden..
   
 6. Hadi bakalım öyleyse hep beraber go tigers.
   
  mastodon bunu beğendi.
 7. Ben de sana gülüyorum aslında. "Bizim sazımız" gibi klişelere yaslan, ama daha o "sazın" adını bile bilme... Ne diyeyim.
  Ayrıca, "basıveririz adama" gibi seviyesizliklere bu rağbet neden ? Moderatörler de ses çıkarmadığına göre Turkrock forumlarında bayağılık epey prim yapıyor anlaşılan.
   
 8. Kardeşim ayıp oluyor "seviyesiz", "bayağı" falan, ne diyorsun sen durup dururken hasta falan mısın? Gerçekten Paraguaylı'sın galiba, yoksa espri anlayışın kıt mı?

  Hadi bakıyım başka kapıya.. Git başkalarını rahatsız et.. Hadi..
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş