Boss Gx-700 Rack Hakkında Görüşleriniz

slm ,

ben bu BOSS GX-700 konusunda pek bilgi bulamadım. Kullanan, deneyimi olmuş arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Analog olduğunu birinden duydum ama pek inanamadım performansı vs.. nasıldır ???

Oldukça başarılı bir alet.. Aktif olarak kullanıyorum ve aletin overdrive/distortion kısmı analogtur. FX kısmı tabii ki dijital ancak Boss'un analog veya dijital stomp box'larını aratmıyor. Zamanında Metallica'nın bile setup'ında yer almış bir alettir hatta. Ancak tabii ki eskidir, A/D, D/A converter'ları da yeni nesil aletler gibi olmasa da şimdiki çoğu processor'u suya götürür susuz getirir :)

Bu alet tam anlamıyla GT-8 gibi de değil aslında. Biraz daha eski dönem aletlerden olduğundan teknik açıdan daha sade, daha kullanılabilir bir alet. Ayrıca Japon yapımlıdır. Hiç mi eksiği yok derseniz, maalesef çoğu processordaki gibi tuşeye duyarlılık konusunda sıkıntıları olan bir alet.. Bu da beklenen birşey aslında, sonuçta 90'ların sonundan kalma bir aletten bahsediyoruz. Rack ile haşır neşir olan arkadaşlara tavsiye ederim.. Notum: 8 / 10

Bu arada 2000'lerin başı Slipknot gitaristinin örnek setup'ı:
slipknot_7_2000.gif

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar açıklamalarınız için teşekkürler, ben bir dönem kısa süre Boss GT-6 Kullanmışlığım var genel olarak memnun kalmıştım. Eğer onun gibi birşeyse hiç fena değil efektleri konusunda youtube'da ki videolardan pek emin olamadım ama bu video : http://www.youtube.com/watch?v=9zY6ohW6P9o overdrive-distortion da Analog olduğu konusunda iyi bir örnek...

bu arada Gökhan resimli paylaşım için teşekkürler...

Geri