Fernandes Sustainer Takmak

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda JeanGuichard tarafından 18 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yaklaşık iki sene önce amerikadan fernandes sustainer(FSK-101) getirdim ama Türkiye'de gitara takabilcek birini bulamadım. Youtube da her türlü gitara takmış bir sürü insan var. 70 milyonluk Türkiye'de bu aleti gitara takabilecek biri yok mu? İki senedir alet hiç kullanılmadan yatıyor.

  Gitarım washburn wg-580.

  Tşk.

  alet hakkında bilgi : http://www.youtube.com/watch?v=VP0o2T_dNFU&feature=player_detailpage#t=202s
   
 2. bana satın :)
   
  Cabwaystar bunu beğendi.
 3. Hocam elektronikle ilgilenen kişiler takabilir daha önce bu forumdan biri booster pedalı devresini gitara takmıştı.
   
 4. Elektronikden çok gitar kesip biçebilen birileri lazım.
   
 5. hangi şehirdesiniz peki
   
 6. Ankara.
   
 7. kenan ustaya sordun mu bir de planet müziğin oralarda bir tane gitar yapım atölyesi var orası da anlıyor
   
 8. İlk işim Kenan ustaya gitmek olmuştu. Bana aletin ancak jackson ın bazı modellerine takılabilceğini söyledi. O modellerde gitarın body si içinde boş alanlar varmış. Oysaki internette araştırırsanız bir çok kişinin aleti farklı gitarlara taktıklarını görebilirsiniz. Stratdan ibanez e kadar... Zaten fernandes bu aletleri insanlar kendi gitarlarına da takabilsinler diye ayrıyeten satıyor. Sadece jackson ı olanlar için değil. Kenan usta istese her gitara takar o aleti. Anladığım kadarıyla uğraşmak istemedi. Evet kırıldım kendisine :)

  Planet müziğe de uğrarım. O da olmazsa İstanbul'da bir yer arayacağım artık.
   
 9. Ankara'da Luti Özgür var. O ilgilenir. Hatta ben gitarımı bakıma götürünce bizzat kendisi bu sustainer olayı ile uğraşıyordu. Bu konuda kısa bir muabbetimiz olmuştu kendisiyle. Planet Müzik'in hızasında aşağı inerken ilk aradan sağa kıvrıl hemen kafenin yanında. Kime sorsan gösterir. Zaten cihazı gitara sığdırmak için tesfiye işlemi gerecek büyük ihtimal. Çünkü kolay değil o işlemi gerçekleştirmek. Ona git. Üstesinden gelir. Şimdiden hayırlı olsun, kolay gelsin...
   
 10. Teşekkürler. Uğrayacağım kendisine.
   
 11. Dostum ne oldu sustainer işi? Halletin mi?
   
 12. Ben de merak ediyorum.Sustainer ne kadar tuttu bu arada :)
   
 13. Ne oldu ki?Projede aksilik mi çıktı?
   
 14. Hayır. İkinci bir gitar almadan kullanmamaya karar verdim. Alet neck pickup ın yerini alıyor. Benim en çok kullandığım pickup yani. Yakın zamanda da gitar almayı düşünmüyorum. İlerde bu aletten yine kesinlikle alacağım.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş