Hangi Gitarı Almalıyım Fender/cort

'Elektro Gitarlar' forumunda bhuROCK tarafından 19 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Yeni bir akustik gitar alacağım. Solak olduğum için seçeneklerim sınırlı.. Seçenekler içinde 2 tanesi aklıma yattı ama hangisini tercih etmeliyim bilemedim..
    -Fender CD-100CE Left Handed
    -Cort MR710F LH

Bu gitarları kullanan ya da fikir sahibi olan biri yardımcı olabilir mi acaba...?

2. açık ara cort daha iyi görünüyor. lamine ağaçtan uzak durun.
    ve yine de almadan önce, imkanınız varsa, gitarların ikisini de deneyin.

bhuROCK bunu beğendi.
  3. Sakın ikisi arasında Fender'i seçmeyesin. Cort her bakımdan daha üstün. İkisini de aldım elime, çaldım (tabi solak olmayanlarını), hatta dün akşam evde Fender'in bu modeli vardı. Bi arkadaşım tipine aldanıp almış, satmaya çalışıyo şimdi. Bas teller zaten doğru düzgün ses vermiyo, üstünde gördüğüm en dandik preamplerden biri var. Çocuk kandırmak için koymuşlar sanki. Cort donanım konusunda paraya acımıyo, artık endüstri standardı olan Fishman Classic 4 koymuşlar üstüne. Arkadaşın dediği gibi klasik, akustik gitarlarda ilk bakılacak kısım ses tahtası. Kataloğa bakıp "SOLID spruce top" yazısı görmediğinde o gitarı baştan eleyip karşılaştırmaya devam edeceksin. Solağı var mıdır bilmiyorum ama biraz daha pahalıca olan MR730FX modeline de bakmanı öneririm. o fiyata çok iyi bi gitardır. Bu arada ben Fender DG22S kullanıyorum ve de tüm Fenderler kötüdür demiyorum tabi ama Fender alacaksan en başta model isminin sonunda S (solid top) ibaresi olmasına dikkat etmelisin; CD-140SCE, CD-220S gibi. Kolay gelsin.

bhuROCK bunu beğendi.
  4. Teknik hadiselerden pek anlamadığım için fikir almam iyi olmuş :) Önerdiğiniz MR730FX modeline baktım.. Fiyat farkı bütçemi aştı biraz ve solağı yok galiba.. Gitarları almadan deneme şansım yok malesef.. Şöyle ki... İstanbul'da ve Ankara'da çokça mağaza gezdim.. Sadece 2 tane solak gitar bulup deneme şansım oldu:) Önerileriniz doğrultusunda Cort'u alacağım galiba.. İlginiz için teşekkürler :)

5. bütçe buralardayken sıfır gitar almak da mantıklı değil. temiz 2. el akustik gitarlara bakmanızı öneririm. yine de sıfır almak durumunda kalırsanız Lag akustik gitarlar fiyat/performans açısından türkiye'deki en cazip seçenek.

6. İkinci el almayı düşündüm fakat solak oluşum buna biraz engel :)

7. lag t-66 dreadnought ve auditorium kasa seçenekleriyle en akıllı tercih olur bu bütçeye. solak için sormak lazım tabii.

8. Önerileriniz doğrultusunda Cort siparişi verdim.. Bugün elime geçti.. Tavsiyelerinizi dinlemekle iyi etmişim.. Gitardan gayet memnun kaldım:) yardımınız için teşekkürler...:)

9. Hayırlı olsun.

Bu Sayfayı Paylaş