Thomann'dan Alışveriş

Alıntıda eksiklik yok abi. Olsa da sorun değil :)

Son zamanlarda Tüketici Hakları'nda yapılan iyileştirmeler, hakem heyetleri falan iyi gelişme diye düşünüyordum ben. Hani bu yüzden yakın fiyatlarda buradan gitar almak bana da mantıklı geliyordu. Ki garanti kapsamında direk malı değiştirmeleri icap etmez mi?
Keşke olsada pratikte öyle olmuyor işte türkiye bura bişiy olmaz bu ülkede bu konularda bence, ucuz bulayım yurt dışı bence daha mantıklı.

Ben yine thomann dan kabin ve pedal siparişi verdim. Ayrı ayrı göndermişler kabin ülke dışına çıkmış ama pedallarda hasardan dolayı gecikme var. Acaba yenisini mi gönderiyorlar bunlar tekrardan

13 ünde sipariş ettiğim 2x12 kabinim 12 gün sonra bugün elime ulaştı. Geçen sefer 21 gün falan sürmüştü bu çok hızlı oldu.

2 tane de pedal sipariş etmiştin kabinle beraber onu ayrı pakette göndermişler ve Almanya'da kargoyla ilgili ufak hasar sorunu olmuş yeniden paketleyip göndermişler. Henüz ülkemize giriş yapmadı onlar ,beklemekteyim.

Siparişi verip ödemeyi gerçekleştirdikten sonra site üzerinden aldıklarımın listesini görebileceğim yer yokmu? Baktığımda eski siparişim görünüyor. Yeni sipariş onaydan falan geçincemi bir süre sonramı görunuyor?

Siparişi verip ödemeyi gerçekleştirdikten sonra site üzerinden aldıklarımın listesini görebileceğim yer yokmu? Baktığımda eski siparişim görünüyor. Yeni sipariş onaydan falan geçincemi bir süre sonramı görunuyor?
kredi kartında yeterli bakiye olup olmadığı, ürünlerin depoda hazır olup olmadığı vs. teyit edildikten sonra liste olarak düşüyor.

İşlerini çok iyi yapıyorlar. Ben henüz bir kez tel siparişi verdim. Teli bile patpat poşetlere koymuşlar, posta kutusuna atmışlar. İkinci günde elimdeydi.
3€ kargo ücreti var, yerleri uzakta olduğu için gitmeye üşeniyorum. Yerel müzik marketleri 5€'luk telleri 8€'ya sattıkları için, her koşulda Thomann'dan almak daha mantıklı oluyor.

Türkiye'ye de sanırım 30€'ya gönderiyorlar.

Not: Almanya

Arkadaşlar thomann'den verdiğim siparişin gümrüğe takılmaması için VAT dahil kaç EURO olması lazım? 39 sayfa var 5-10 sayfa baktım ama bilgi bulamadım.
Alacağım ürün £65, VAT ile beraber £85 tutuyor. Ben ekstra tel vs. eklemek istiyorum gümrük limitinin yettiği kadar.

Herkese selamlar.Sormak istediğim bir soru var.Thomann dan alısveriş yapmış arkadaslar var ise sistemin nasıl işlediğini anlatabilir mi acaba? Ve gümrükte sorun olup olmama konusunda aydınlatabilirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
ben thomann dan yaklasık 2 ay önce alışveriş yaptım.eventide timefactor aldım.benım alısverısım kusursuz tamamlandı.yanlış hatırlamıyorsam 10-11 günde elime ulaştı.ptt ye 60 kuruş ödeme yaptım sadece :) paketleme gayet iyiydi.ürün sıfır kapalı kutu jelatınındeydı o konudada bır sorun yoktu.cok temız bır alısverıs oldu.mydukkandan alsaydım 2250 tl cıvarındaydı ben aldıgımda bana kargo masrafı dahıl 1250 lıraya mı ne denk geldı.demekki neymiş bizim ülkede kur gumruk hıkayesı yapıyor ya fırmalar safi yalan.çünkü onlar bızım aldıgımız fıyattan daha da uyguna alıyorlar.mesela thomannda abd den amerikan ürünlerini getırtıyor bızımkıler de.ama fıyatlarda ınanılmaz farklar var.thomann ın bır guzellıgıde su abd den alsak voltaj konusunda sıkıntı oluyor ama almanyayla voltajımız uydugu ıcın o açıdanda çok iyi.şimdi borclarım var gıtarlarımdan bırını satıyorum satıp borclarımı odeyeyım tekrar bır kac ekıpman ıcın sıparıs verıcem :)

ben thomann dan yaklasık 2 ay önce alışveriş yaptım.eventide timefactor aldım.benım alısverısım kusursuz tamamlandı.yanlış hatırlamıyorsam 10-11 günde elime ulaştı.ptt ye 60 kuruş ödeme yaptım sadece :) paketleme gayet iyiydi.ürün sıfır kapalı kutu jelatınındeydı o konudada bır sorun yoktu.cok temız bır alısverıs oldu.mydukkandan alsaydım 2250 tl cıvarındaydı ben aldıgımda bana kargo masrafı dahıl 1250 lıraya mı ne denk geldı.demekki neymiş bizim ülkede kur gumruk hıkayesı yapıyor ya fırmalar safi yalan.çünkü onlar bızım aldıgımız fıyattan daha da uyguna alıyorlar.mesela thomannda abd den amerikan ürünlerini getırtıyor bızımkıler de.ama fıyatlarda ınanılmaz farklar var.thomann ın bır guzellıgıde su abd den alsak voltaj konusunda sıkıntı oluyor ama almanyayla voltajımız uydugu ıcın o açıdanda çok iyi.şimdi borclarım var gıtarlarımdan bırını satıyorum satıp borclarımı odeyeyım tekrar bır kac ekıpman ıcın sıparıs verıcem :)

Burda birşeye değinmek isterim. Avrupa müzik aletleri piyasasının büyüklüğü göz önüne alındığında Thomann gibi firmalar çok büyük miktarları stok olarak çektikleri için daha uyguna alıyorlar. Bizimkiler yılda bir markadan 200 adet çekiyorsa Thomann 12000 çekiyordur. E tabi bu alış fiyatına yansır. Keza Schecter fiyatları Thomann' da memleketten farklı değil ama iş Gibson üst serilere gelince uçuyor bizdeki fiyatlar.

Geri