Shawshank Redemption / Esaretin Bedeli

hulyaengm demiş ki:
omeraktash demiş ki:
hayatimda izlediğim en guzel film...kurgu yapım yonetim oyunculuk hepsi kusursuz tek kusur var o da geri zekalıların bu filme bir tane bile oskar vermeyisi!
ayrica bu film en iyi film siralamasinda kesinlikle bir numaradir!

kesinlikle kusursuz bir film olduğuna katılıyorum ama bırak ta tek kusur oscar alamaması olsun. çünkü oscar bi ölçüt değil bence. ayrıca o sene oscar törenlerinde çok iddialı filmler vardı ve oscarı alan filmde en az esaretin bedeli kadar iddialı ve kusursuz bir filmdi.
evet onlarda iddali idi ama shawshank kadar değillerdi bence...fanatikliğini yapmak gibi olmasın ama bi tane oscar da verilmez mi? ama en iyi film oylamasinda gercek oscari almıştır kanımca....
sevgiler..

omeraktash demiş ki:
hulyaengm demiş ki:
omeraktash demiş ki:
hayatimda izlediğim en guzel film...kurgu yapım yonetim oyunculuk hepsi kusursuz tek kusur var o da geri zekalıların bu filme bir tane bile oskar vermeyisi!
ayrica bu film en iyi film siralamasinda kesinlikle bir numaradir!

kesinlikle kusursuz bir film olduğuna katılıyorum ama bırak ta tek kusur oscar alamaması olsun. çünkü oscar bi ölçüt değil bence. ayrıca o sene oscar törenlerinde çok iddialı filmler vardı ve oscarı alan filmde en az esaretin bedeli kadar iddialı ve kusursuz bir filmdi.
evet onlarda iddali idi ama shawshank kadar değillerdi bence...fanatikliğini yapmak gibi olmasın ama bi tane oscar da verilmez mi? ama en iyi film oylamasinda gercek oscari almıştır kanımca....
sevgiler..

film oscarla adı anılmaya deymeyecek kadar kaliteliydi. bu nedenle bir tane bile oscar almamasına üzülmemek gerek bence...daha öncede dediğim gibi oscar bir kriter değil, hem de hiç değil...

Oscar alamamasının tek nedeni aynı zamanda çıkan Forest Gump a tüm ödülleri kaptırmış olması...Ama bence çok büyük haksızlık yapılmıştır.Toplam 7 dalda oscar adayı ol,muhteşem bir film çek,tek bir oscar alama...Yazık...Ama film zaten gerçek sinema severler tarafından zirveye oturtulmuş bir eser...Gönüllerin şampiyonu gibi birşey :D Toplam 6 defa seyrettim.Yine seyrederim...

Güzel filmdi Allah için. Ama öyle bir tünel zor yapılır gibime geliyor bir de taşla kanalizasyon borusunu delmek -insan geçecek kadar- daha da zor gibi. Yani güzel gerçekten ama tüm zamanların 2 numarası olması uygun değil bence.

eheh bu başlığı görmedim,evet dediğim gibi mükemmel film en iyi filmim,yalnız bi sahneyi,acık bulduğum bir sahneyi sizle paylaşmak istiyorum :D
Hani kendi koğuşunda o posterin arkasından tünel kazmış ya,tamam güzel herşey,peki o kaçtığı gün,posteri cıkarmış ,ordan kaçmış,ee posteri tekrar nasıl yerine yapıştırmış takmış :D:D

jacksonke1n demiş ki:
acık bulduğum bir sahneyi sizle paylaşmak istiyorum :D
Hani kendi koğuşunda o posterin arkasından tünel kazmış ya,tamam güzel herşey,peki o kaçtığı gün,posteri cıkarmış ,ordan kaçmış,ee posteri tekrar nasıl yerine yapıştırmış takmış :D:D

Çok kolay, posterin arka taraflarına yapıştırıcı sürersiniz, deliğe denk gelen ve alttaki duvara denk gelen kısımlarına da yapıştırıcı sürersiniz ve arka tarafa geçtikten sonra posterdeki delikten ulaşabileceğiniz kısımlardaki yapıştırıcıya her hangi bişey yapıştırırsınız (üst kısım tamamen duvara yapışıktır zaten), deliğin içine posteri kaldırarak girersiniz, sonra da posterin altta kalan kısımlarını, delikten ulaşıp tutabildiğiniz ve daha önce yapıştırıcı ile tutturduğunuz maddeyi (ip olabilir, tutulacak ve kuşe kağıda yapışacak herhangi birşey de olabilir) kendinize doğru çekerek duvara iyice yapıştırabilirsiniz. :) Ya da posterin üst tarafını güzelce yapıştırırsınız, alt kısmına da sağlam bi yapıştırıcı sürersiniz ama duvarın iç tarafına geçinceye kadar bu yapıştırıcı ile ağırlaşmış kısmı duvara temas ettirmezsiniz. Geçer geçmez de üstten tamamen yapışık olan posterin tuttuğunuz alt kısmını birden elinizden bırakırsınız böylelikle aldığı ivme ile poster duvara yapışıverir. :D

Stephen King'in çoğu entellektüel çevrede küçümsenen dehasının, aşmış kurgu ve hikaye anlatım tekniğinin, nadiren de olsa film versiyonlarında hakkının verildiği harika bir uyarlama. Irkçılık hissinin zerresini üzerimde taşımasam da, Morgan Freeman'a gıcık olmam vasıtasıyla gözümde bir "Big Lebowski" kadar tanrısallaşamamış bir filmdir "Shawshank Redemption".

Her şeye rağmen süper bir filmdir, siz bana bakmayın. :)

o tüneli kazan kişi, posteri de duvara yapıştırır ki drakkar çok güzel izah etmiş :)
bana kalırsa tünel kazma aşamaları başlı başına bi olaydı...

DRAKKAR demiş ki:
jacksonke1n demiş ki:
acık bulduğum bir sahneyi sizle paylaşmak istiyorum :D

Çok kolay, posterin arka taraflarına yapıştırıcı sürersiniz, deliğe denk gelen ve alttaki duvara denk gelen kısımlarına da yapıştırıcı sürersiniz ve arka tarafa geçtikten sonra posterdeki delikten ulaşabileceğiniz kısımlardaki yapıştırıcıya her hangi bişey yapıştırırsınız (üst kısım tamamen duvara yapışıktır zaten), deliğin içine posteri kaldırarak girersiniz, sonra da posterin altta kalan kısımlarını, delikten ulaşıp tutabildiğiniz ve daha önce yapıştırıcı ile tutturduğunuz maddeyi (ip olabilir, tutulacak ve kuşe kağıda yapışacak herhangi birşey de olabilir) kendinize doğru çekerek duvara iyice yapıştırabilirsiniz. :) Ya da posterin üst tarafını güzelce yapıştırırsınız, alt kısmına da sağlam bi yapıştırıcı sürersiniz ama duvarın iç tarafına geçinceye kadar bu yapıştırıcı ile ağırlaşmış kısmı duvara temas ettirmezsiniz. Geçer geçmez de üstten tamamen yapışık olan posterin tuttuğunuz alt kısmını birden elinizden bırakırsınız böylelikle aldığı ivme ile poster duvara yapışıverir. :D

Stephen King'in çoğu entellektüel çevrede küçümsenen dehasının, aşmış kurgu ve hikaye anlatım tekniğinin, nadiren de olsa film versiyonlarında hakkının verildiği harika bir uyarlama. Irkçılık hissinin zerresini üzerimde taşımasam da, Morgan Freeman'a gıcık olmam vasıtasıyla gözümde bir "Big Lebowski" kadar tanrısallaşamamış bir filmdir "Shawshank Redemption".

Her şeye rağmen süper bir filmdir, siz bana bakmayın. :)
Boşuna kafa yormuşsun,orası tamamen film açığıdır,tecrübeyle sabittir.

Filmin açığı olduğunu kim söylemiş? Tecrübeyle nasıl sabit olabiliyormuş? Her insanın kafası aynı mı çalışırmış veya herkesin kurgu ve el becerisi aynı seviyede miymiş?

Meraktan sordum :)

jacksonke1n demiş ki:
Boşuna kafa yormuşsun,orası tamamen film açığıdır,tecrübeyle sabittir.

DRAKKAR oturup gayet güzel bir şekilde nasıl olacağını anlatmış, bunun üstüne gelip de "Yoh olmaz öyle" demenin mantığı nedir ki? Gerekçeli bir açıklaman varsa alalım. Bir de tecrübeden kastının ne olduğunu anlayamadım.

[quote="jacksonke1n]tecrübeyle sabittir.[/quote]

bu cümleden benim anladığım, sende öyle bir tünel girişi gibi bir yer kazdın ve o posteri oraya yapıştıramadın. :? eğer öyleyse çok fantastik. :D

jacksonke1n demiş ki:
dediğim gibi mükemmel film en iyi filmim

Yoksa sen de favori çizgifilmi Pokemonlar olan çocuğun (ki gerçek bir olaydır) "Pikaçuuuuuuuuuuuuuu" diye bağırıp pencereden atlaması gibi, favori filmindeki karakteri taklit etmeye mi çalıştın?

enchant demiş ki:
eğer öyleyse çok fantastik. :D

Bence de. :D Neyse en azından spiderman değilmiş favor filmin. :) "Denedim, metalci hareketi yapılınca bilekten ağ çıkmıyor!" falan :D

(Şaka yapıyorum, darılma) ;)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "B" yerine "ß", "Z" yerine "S" gibi kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

haha girmeyeli döktürmüş millet,bana cephe mi aldınız ne,sizden farklı bir fikre sahip olanlara böylemi davranırsınız :) ? Hadi şöyle bir adam gibi düşünelim ;) posteri cıkardı,içine girdi tünelin,o açtıgı delikten başka delik yok,sanki üstten elleini sokacak ta üstünü falan yapıştıracak hadi böyle olsa bile altınıda mı yapıştıracak ,o delik olmadığı halde bile böyle bakın, :) imkanı varmı sizce okadar düzgün,ve kusursuz yapıştırmasının,rica ediyorum açın birdaha izleyin sahneyi,zekayla alakası yok onu yapıştırmanın artık :) poster yırtık da değilki içinde soksun yapıştırsın :) Neyse beyler kafa yormayalım:) kim haklıysa haklı artık :)

defalarca baktım. o zekasının sonucu düzgün yapıştırmıştır bana göre.;)
ayrıca, peki bizden farklı olan görüşlere cevap vermeyecek miyiz? sana göre... :)
her neyse bakalım.:)

Özel mesaj yoluyla haberleştik, sana karşı cephe aldık. Böylesine önemli bir konuda başka çare bırakmadın bize, ne yapalım. Yine de olmadı. :)

Evet evet, her neyse bakalım...

Geri