Shawshank Redemption / Esaretin Bedeli

En sevdiğim filmlerden bir tanesi.. Babamınsa en sevdiği filmdir. Bu efsane filmi ailemle birlikte izlemeyi daha çok seviyorum. Hayatın gerçeklerini sanatkarane bir üslupla anlatmışlar. Filmdeki bütün oyuncuların oyunculuk performansları harika. Dufresne'in bütün kader mahkumlarına dinlettiği o güzelim plakta çalan ve kimin söylediği bilinmeyen (ayrıca bilinmesi de istenmeyen) şarkıda insanın ağlayası geliyor...

"Müzik buradaydı. Yani içimde. Müziğin güzelliği budur. Bunu sizden alamazlar. Hiç müzik için böyle şeyler hissetmemiş miydiniz? Unutmamak için ona ihtiyacınız var...."

amerikada bir hapiseden aynı şekilde 2 mahkum kaçmış.deliği saklama tekniği falan esaretin bedelindeki gibiymiş :D poster koymuşlar yakalandılar mı bilmiyorum .bi de bir not bırakmışlar.gardiyanlardan birine teşekkür mektubu "yardımların için teşekkürler" falan yazıyormuş

Filmin hayranıysanız kitabı okumanızı tavsiye ederim Stephen Kings'in "Different seasons" kitabının içinde "Rita hayworth and the shawshank redemption" diye geçiyor ayrıca kitapda yine filmi çekilmiş başka hikayelerde var. Zannediyorum Kuşku mevsimi diye türkçe halide bulunmakta.

limonata demiş ki:
Filmin hayranıysanız kitabı okumanızı tavsiye ederim Stephen Kings'in "Different seasons" kitabının içinde "Rita hayworth and the shawshank redemption" diye geçiyor ayrıca kitapda yine filmi çekilmiş başka hikayelerde var. Zannediyorum Kuşku mevsimi diye türkçe halide bulunmakta.
Kitabı bulabilsem alacağım.Bu konuda yardımcı olursan sevinirim.

lovermanJames demiş ki:
limonata demiş ki:

Ben şahsen ilk girdiğim kitap evinden almıştım o da Beyoğlu- İstiklal caddesindeki yanlış hatırlamıyorsam büyük parmakkapı sokakda olan Pandora kitapevinde.

limonata demiş ki:
lovermanJames demiş ki:
limonata demiş ki:

Ben şahsen ilk girdiğim kitap evinden almıştım o da Beyoğlu- İstiklal caddesindeki yanlış hatırlamıyorsam büyük parmakkapı sokakda olan Pandora kitapevinde.
Teşekkürler limonata,orayada bakarım.

Süper ötesi bir film. 2,3 kere seyrettim sanırım bende. kurgu, oyunculuk, senaryo herşey çok güzel. Ama keşke o filmde morgan frigman sakal bıraksaymış :) dediğim oldu.

filmin içeriği gerçekten çok iyidi filmi de umudunu kaybetmemek herdurumu insanları kendilehine çevirebileceği anlatılıyor poster olayıda okadar zor bir durum deyil

Hatırlayana kadar arada yaşadığı olayı gurur meselesine çevirmişçesine gelişen gerginlik, bize yaşattığı "hangi filmini hatırlayacak acaba?" şekildeki büyük merak ve en sonunda söylemeye hazır haldeyken yaşadığı ultra mutluluk o anı unutulmazlar arasına soktu gerçekten. Belki Seven'dan filan da bahseder diye bekledim ama olmadı. Seven'dan bahsetmedi ama, Güney Afrika'da bir organizasyonu takip etmekte olan Morgan Freeman'ın yakın zamanda Nelson Mandela'yı oynamış olduğu Invictus'u anımsaması da manidar olacaktı, yerinde olacaktı ve onu da yaptı. Ne resmi adamlar lan şu TRT çalışanları. :D

Ama Ömer Üründül'ü araya sokmayaydı iyi olacaktı be...

- Morgan Freeman'da çok önemli bir aktör değil mi sayın Üründül?

- Çoook...

Spor bölümünde de yazdığım üzre; Freeman'a catchphrase çekti Üründül... :LOL:

Geri