Barış Akarsu

barış akarsu rahatsızlığı

haluk levent -aşkın mapushane sevenler ağlarmış yeter ki nerdesin bana kaderimin bir oyunu mu buvs vs bu sıralama öyle uzar ki yılların haluğu bir coverband solisti zannedersiniz
kıraç -meleye meleye, kan ve gül vs
kurban- sarı çizmeli mehmet ağa, namus belası vs
duman -beni yak kendini yak
ve ogün sanlısoyun muhteşem ! cover ı ben de özledim ben de
aslı-kördüğüm

bunlar dokun muyor da barış neden bu kadar kanınıza dokunuyor anlamak güç doğrusu
üstelik çok başarılı bir albüm yapılmış

pardon mor ve ötesi sen de yaz yaz sanırım bir superstar ajda pekkan şarkısıydı değil mi

çok sevdiğim adını buraya istemeye istemeye yazdığım feridun düzağaç düşler sokağı

teoman- resimdeki gözyaşları gemiler vs vs

arkadaşlar şöyle bir silkelenin isterseniz

nedir barış ta sizi böyle rahatsız eden

manga da yarışmadam geliyor
üstelik eskiler de bir sürü yarışmalara katılmışlar iyi araştırın objektif olun

barış ta dipten başladı
akademi türkiye barış değil barış akarsu olarak çıkmayı göze aldı
neden yarışma öncesi ve sonrası verilen emekler gözardı ediliyorda sadece yarışmacı oluşu üzerinde bu kadar duruluyor
bir yarışmadan ben rocker ım diye bağıran bir adam 1. olarak çıktı taviz vermeden yoluna devam ediyor

herkesten daha rock takılıyor

sizler rock felsefesini unutmuş ya da hiç öğrenememişsiniz

ya da sadece müzik dinlemiş dinlediğiniz solistlerin grupların hangi hikayelerle geldiğini araştırmamışsınız
barışın hikayesi rock'n roll kokuyor sonuna kadar
üstelik kendini kabul ettirmek gibi bir çabasının olmayışını özellikle seviyor takdir ediyorum

calisto... (seni tuttum arkadaşım:) )

Kıraç, Duman (solisti), haluk , kurban (solisti)... ve niceleri.. "mor ve ötesine asla sözüm yok, onlar aştılar bu işi artık"

Ne yakışıklı, ne de karizmatikler. Hepsini de severim ( Duman hariç )

Barış' ın tipi O' nun dez avantajı olmaya başladı sanki.. (sesinden bahsetmiyorum dahi , kimilerince berbat kimilerince oldukça güçlü ve gür; rock söylemesine rağmen soft , istediğinde de çok sert çıkışlar yapabildiği bir sese sahip) ONdaki karizma yok diğerlerinde, ayrıca yaşının da çok küçük olması abilerinin ya da ablalarının içinde hemen öne çıkmasını sağlıyor. ama bu birilerine de batıyor nedense.. Manga aşağı manga yukarı, hepimiz bayılıyoruz linkin park ' ın ufak çaplı taklidi olan bu gruba( ben dahill) , sing your song 2. si olmuşlar.. Tebrik eder başarılarının devamını da dileriZ .. Bizlere de bu yakışıR zaten.

Yarışmadan çıktı bu adam iyi hoş da.. Ne yaptı peki? şamdana çıplak po z mu verdi? sürekli tvlerde mi görüyorsunuz? dizilerde mi oynuyor?

ADAM GİBİ ÇALIŞTI AYLARCA, ADAM GİBİ OKUDU PARÇALARINI VE ADAM GİBİ ÇIKARDI ALBÜMÜNÜ..

konuşulması gereken sadece budur.. (bence)

"yazımda , küfür ya da hakaret yoktur "

Re: barış akarsu rahatsızlığı

calisto demiş ki:
haluk levent -aşkın mapushane sevenler ağlarmış yeter ki nerdesin bana kaderimin bir oyunu mu buvs vs bu sıralama öyle uzar ki yılların haluğu bir coverband solisti zannedersiniz
kıraç -meleye meleye, kan ve gül vs
kurban- sarı çizmeli mehmet ağa, namus belası vs
duman -beni yak kendini yak
ve ogün sanlısoyun muhteşem ! cover ı ben de özledim ben de
aslı-kördüğüm

bunlar dokun muyor da barış neden bu kadar kanınıza dokunuyor anlamak güç doğrusu
üstelik çok başarılı bir albüm yapılmış

pardon mor ve ötesi sen de yaz yaz sanırım bir superstar ajda pekkan şarkısıydı değil mi

çok sevdiğim adını buraya istemeye istemeye yazdığım feridun düzağaç düşler sokağı

teoman- resimdeki gözyaşları gemiler vs vs

arkadaşlar şöyle bir silkelenin isterseniz

nedir barış ta sizi böyle rahatsız eden

manga da yarışmadam geliyor
üstelik eskiler de bir sürü yarışmalara katılmışlar iyi araştırın objektif olun

barış ta dipten başladı
akademi türkiye barış değil barış akarsu olarak çıkmayı göze aldı
neden yarışma öncesi ve sonrası verilen emekler gözardı ediliyorda sadece yarışmacı oluşu üzerinde bu kadar duruluyor
bir yarışmadan ben rocker ım diye bağıran bir adam 1. olarak çıktı taviz vermeden yoluna devam ediyor

herkesten daha rock takılıyor

sizler rock felsefesini unutmuş ya da hiç öğrenememişsiniz

ya da sadece müzik dinlemiş dinlediğiniz solistlerin grupların hangi hikayelerle geldiğini araştırmamışsınız
barışın hikayesi rock'n roll kokuyor sonuna kadar
üstelik kendini kabul ettirmek gibi bir çabasının olmayışını özellikle seviyor takdir ediyorum

arada büyük bir fark var.senin saydığın kişiler ilk çıkışlarını cover'la yapmadılar.ikinci-üçüncü albümlerinde cover yaptılar ki bu grupların da hiçbirisini sevmem.

ha manga olayına gelince o rock değil hatta rapcore bile değil.burada tartışılması en az barış akarsu kadar komik.

son olarak da bu adam kumsal gitaristi başka birşey değil....saçını uzatmakla "rockçı" olunmuyor.hele rocker hiç olunmuyor...

cover band project ve barış akarsu

burda asıl tartışılan barış akarsu değil farkındasınız değil mi...bizim rock alemindeki rahatsızlık. hani yu hu gibi efsanevi bir grubun aslında bıyıklı adamlar olduğunu görüp olağanüstü performanslarını umursamayıp görünüşlerinden dolayı karavanı kemancıyı terkeden arkadaşlar hatırlıyorum.onları getiriyorsunuz aklıma. 45 lik satan muhabbetleri sırasında kapandığında mekana uzun süre uğramayanlar, siyahları bırakıp kırmızıları giyen saçlarını korkup kestirenler vardı, rock bir düşünüş ve yaşam tarzıdır ARKADAŞLAR, bu yolda mücadele eden biri var, beni aranıza alın diye uğraşmıyor, olduğu gibi, los angeles ta kamyon şoförlerinden rock çı oluyor ama memlekette kumsala (yaşadığı doğduğu büyüdüğü bir kıyı kasabası yani doğal olarak kumsal) led zeppelin dinleince olmuyor mu...bana istiklal de kaç tane rock (düzgün) çalan mekan kaldı söyler misimiz green day,rasmus vs demiyorum daha fazlasını soruyorum,

adam kendi besteleriyle çıksaydı,sahnede abuk sabuk şov yapmaya çalışmasaydı ve doğru düzgün şarkı söyleyebiliyo olsaydı ona kimse laf söylemezdi...
ben eski bi duman dinleyicisiydim ama kaan artık berbat söylüyo (aynı şekilde sahnede üstünü çıkarmayı görev edindi falan)...bu yüzden de artık duman dinlemiyorum...
yani kötü söylüyosa açıkca düşüncelerimi söylerim,her hangi bi önyargım yok sonuçta barış a...

rubS demiş ki:
ya madem bu adamı kimse beğenmiyor bu kişi nasıl bu kadar oy aldıda birinci oldu??

burdaki insanların çoğu gerçek müzik dinleyicileri...müzikten anlayanlar yani...ama o programı izleyip oy atanlarınsa kimler olduğunu söylememe gerek var mı?ona oy atanlar şimdi gelinim olur musun izleyenler emin ol buna...

Albümde iyi isimlerle çalıştığını duydum.Ama yakın zamanda genç kızların yeni sevgilisi olmaya aday bir arkadaş ne yazıkki.Umarım populer kültüre yenik düşmez.

müzik dinleyicileri 5 ' e ayrılır:

gelinim olur musun' u izleyenler.

pop star severler

arabesk dinleyicileri

pop-rap-rock ortaya bir karışık yapanlar.

bir de gerçek müzik dinleyicileri ( thulsa_doom) bu grup, azınlıkta oldugunu düşünüyor çünkü onlar gerçek müzik dinleyicileri.

**barış kardeşimizi rock müziğin yeni yüzü olarak tasvir etmişsiniz fakat üzülerek belirtmem gerekir ki icraatları açısından pop müzik icra eden yüzlercesinden pek bir farkı yok..

""aman da benim oğluma ne kadar benziyo,aman da ne şeker çocuk mutlaka kızıma almalıyım,aman osman da bizim kayınçonun tanıdığının oğluymuş"" diyerek program izleyen müzikle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların oylarıyla,ve cem ceminay vb. değerli müzik üstadlarının(!) değerlendirmeleriyle yürütülen pop kültürün ürünü bir yarışmadan çıktı bu arkadaşımız bunu sakın unutmayın..

**bir hatırlatma daha!!!!rock müzik distortion müziği demek değildir...yani kıçıma distortion taksam gaz çıkardığımda senfonik rock olmaz...ayrıca her uzun saçlı insan da rock müzisyeni değildir..analojik (benzetmeci) düşünce tarzı insanoğlunun en eski düşünüş biçimidir..fakat en azından müzisyenler olarak biz seçici olmak zorundayız ki müziğin üstünden renkli jelatini kalksın ve müzik sadece müzik olduğu için dinlensin..saygılar :)

Çok itici bir tip.Sesi berbat.Hiç beğenmedim ve albüm için harcanan paralara acıdım doğrusu.(çok mu acımasız bir eleştiri oldu acaba)neyse yetenek yoksa ıkınmasınlar artık lütfen ya.. eyvallah..

TANSELUS demiş ki:
**barış kardeşimizi rock müziğin yeni yüzü olarak tasvir etmişsiniz fakat üzülerek belirtmem gerekir ki icraatları açısından pop müzik icra eden yüzlercesinden pek bir farkı yok..

""aman da benim oğluma ne kadar benziyo,aman da ne şeker çocuk mutlaka kızıma almalıyım,aman osman da bizim kayınçonun tanıdığının oğluymuş"" diyerek program izleyen müzikle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların oylarıyla,ve cem ceminay vb. değerli müzik üstadlarının(!) değerlendirmeleriyle yürütülen pop kültürün ürünü bir yarışmadan çıktı bu arkadaşımız bunu sakın unutmayın..

**bir hatırlatma daha!!!!rock müzik distortion müziği demek değildir...yani kıçıma distortion taksam gaz çıkardığımda senfonik rock olmaz...ayrıca her uzun saçlı insan da rock müzisyeni değildir..)

Aynen katılıyorum..Çok doğru..Adamın albümde bestesi yok..Bence rock çı değilde,yorumcu demek daha doğru..Oda tartışılır..Islak ıslak şarkısını Cem Karaca dan iyi yorumlasaydı, iyi yorumcu derdim..fakat malesef...

Bugğn Tvde klibini gördüm.Cem Karacanın "Islak Islak" şarkısını söylemiş.Ancak o tondan bugün 80 yaşındaki dedemde söyler.Bana hiç duygu vermedi.Kanalı değiştirdim.

Diğer şarkıları bilmem ancak "Islak Islak" bence başarılı olmamış.

Barış Akarsu hakkında bazılarınız daha dinlemeden çok önyargılı açıklamalar yapmışsınız.Albümde Türkiye'nin çok iyi müzisyenlerinin çalışması sizleri neden rahatsız ediyor ki.Barış Akarsu'yla birlikte çalıştıklarına göre var bir nedeni.Barış Akarsu'nun çok güçlü ve güzel bir sesi var.Çok iyi yorumcu.Giderek kendini daha çok geliştiriyor.Onun yaptıklarını takip eden birisi olarak ondaki olumlu gelişleri gördükçe müzik adına sevinmemek mümkün değil.Sizler de önyargıyla yaklaşacağınıza önce canlı performanslarını izleyin.Ondan sonra karar verirsiniz.Onun şimdiden kemikleşmiş bir kitlesi oluştu bile.Onun hayranları değil,o nu gerçekten sevenler,taktir edenler var.Lütfen yazılarınızı yazarken onlara da saygı gösterin.Cem Karaca ve Barış Manço'nun yerini doldurmaya çalışan yok.Bir de Barış'ın bu yönde yaptığı açıklamaları dinleyip karar verilse boş yere taklit taklit diye bağırınılmayacak.Çok iyiler vardı diye yine çok iyi olacak yeni biri neden olmasın ki?Barış Akarsu bu yolda emin adımlarla ilerliyor.Zaman sadece zaman...........................

Barış yolun açık olsun

Ya burdaki bazı insanları özellikle erkek arkadaşları anlamak çok güç yani eleştiri yaparken öylesine yargısız infaz yapıyorsunuz ki inanılmaz. Herkesin biryerlerden başlama hakkı ve şansı olmalı öyle değil mi insanlara şans ve zaman verilmeli :(

Sırf yeni çıkan genç biri yakışıklı diye ( ki bunu özellikle söylüyorum ön yargıların %99 u bu sebepten) bu kadar acımasız yaklaşılmaması gerekir.

Serdar Öztop, Murat Ejder, Hüsnü Şenlendirici ve Volkan Öktem gibi gerçekten gizli kahramanlar diyeceğimiz bu kalitede müzisyenler bu çocukla çalıştılarsa bir bildikleri vardır diyorum.
Ve albümü dinlemiş biri olarak da çok güzel bulduğumu belirtmek istiyorum Türkçe Rock adına çok yakışan bir albüm olmuş ve Barış Akarsu kesinlikle iyi bir müzisyen olma yolunda ilerliyor. Aldığım duyumlara göre 2. kasetinde kendi bestelerine yer verecekmiş buda çok iyi tabii tam bir müzisyen olması olabilmesi adını kalıcı hale getirmesi açısından

Ayrıca bu çocuk asla suni gündem yaratmıyor ve ortalıklarda görünerek olur olmaz yerlerde çıkarak reklam peşinde koşmuyor. İmaj meselesine gelince yine sağlam aldığım duyumlar bu Barış ın son 8 yıldır olan hali yani ne bir eklenti var ne bir abartma rock onun hayat felsefesini oluşturuyor ve pişerek ağar ağar iyi bişeyler yapmak istiyor.

Lütfen böyle insanları artık karalamayalım köstek değil biraz destek olalım. Albümde soft tan hard a kadar pek çok tını var ama yinede olağandır herkes beğenmek zorunda değildir tabii ama bence güzel bir albüm bir albümde 10 parçanın 10 nuda dinliyorsam sürekli ben ona iyi albüm derim nokta.[/b]

Geri