Barış Akarsu

simirna demiş ki:
Sende olmayanı kıskanmayacaksın, herkes elindekiyle yetinmeli bilemeli..

Yoksa, hasetinden çatlama noktasına kadar gelir.. ( bunu sana değil, böyle olanlara yazıom..) NiyE Alınıosun.

BEÐENMİOSAN, yanıt verme.. istediğimi yazarım, istediğimi düşünürüm..

Müzkle ilgilenionuz, gerçek müzik dinlionuz ya.. Çık kardeşim paşa paşa göster emeğini.. seni de yerden yere vuralıM.. NE KADAR HOŞUNA GİDİO GÖRELİM.

Çok saçma ve basit bir yaklaşım açısı..Adam gözlerine sürme çekiyor..Doğuşta çekiyordu değil mi?

Bence sıradan

Yılbaşı gecesi Bursa`da dinleme fırsatı buldum. Acayip bir gazla sahneye çıktı sanırım yarışma psikolojisinden kalma bir durumdu bu. Neyse, canlı performas iyi, arkasındaki müzisyenler süper ancak diyeceğim şu ki ses performansı ve yaptığı anadolu rock tarzındaki müzik hoşuma gitmedi. Tamam rahmetli Cem Karaca`nın Islak Islak şarkısını güzel söylüyordu ancak diğerleri sıktı açıkçası. Ne diyelim eleştiren kadar öven de olacaktır. Yolu açık olsun. :?

değiştirirsin tabi ama altına cevap yazılmadan önce!!
forum kurallarını bi okusan diyorum!
sonuçta ben cevap veriyorum....bigün sonra bi bakıyorum,değiştirilmiş yazın!..olmaz öyle..kurallara uycaksın!uymazsan da bi güzel atılırsın!

ayrıca barış akarsu için söylediklerim tamamen yapıcı....kendi şarkılarnıı yazsın kendini geliştirsin diyoruz..daha ne kadar yapıcı olunabilir ki?!bundan sonra bişey diceksen bana ö m at...

thulsa_doom demiş ki:
Forum Kurallarını bi okusan diyorum!
sonuçta ben cevap veriyorum....bigün sonra bi bakıyorum,değiştirilmiş yazın!..olmaz öyle..kurallara uycaksın!uymazsan da bi güzel atılırsın!

ayrıca barış akarsu için söylediklerim tamamen yapıcı....kendi şarkılarnıı yazsın kendini geliştirsin diyoruz..daha ne kadar yapıcı olunabilir ki?!bundan sonra bişey diceksen bana ö m at...

barışın ikinci kasetinde kendi şarkıları olacakmış.bu kaseti sadece kendini müzik dünyasına tanıtmak için yapmış aceleyle çıkmış yani.sebebi ise halk tarafından istek gelmesiymiş.

sebbol demiş ki:
thulsa_doom demiş ki:
Forum Kurallarını bi okusan diyorum!

barışın ikinci kasetinde kendi şarkıları olacakmış.bu kaseti sadece kendini müzik dünyasına tanıtmak için yapmış aceleyle çıkmış yani.sebebi ise halk tarafından istek gelmesiymiş.

pek inandırıcı gelmedi..İlk albümde başkalarının şarkılarını yaptığı süre içerisinde, kendi şarkılarınıda yapabilirdi..Demek ki kayda değer değilmiş..Kimi sanatçılar gibi başkalarının şarkısını alıpta kendi adını yazmasın da..

barış'a yarışma birincisi olduğundan dolayı herkes ön yargılı yaklaşıyor fakat kendisi yarışmada bile cem karaca ve barış manço şarkılarını seslendirerek kendi rengini belli etmiştir.buraya yazan arkadaşların pek çoğu,popüler bir yarışmadan geldiği için eleştirirken barış'ı forumumuzda yer alan başka grupların da bu formatta bir yarışmalardan geldiğini ya bilmiyorlar ya da hatırlamıyorlar ama o grupları öven yazılar yazıyorlar başlıklarına.bence ön yargısız yaklaşmak lazım böyle isimlere,önce dinlemek sonra yorum yapmak lazım.barış'ın populer bir yarışmadan gelmesi onun kötü bir müsizyen olduğunu göstermez.
albüme gelince ilk albüm olması nedeniyle çok başarılı bir albüm olmamış.bence daha iyi işler yapabilecek kapasitede bir insan barış.özellikle albümdeki 'kimdir o' şarkısını ben beğendim.

Dünya bir ateş olup bağırımı yaksa ,
Gökyüzü tufan olup üstüme yağsa ,
Hiç dönüş yok sevgilim
Biz severken ayrılacağız...

Baktığım deniz ortadan yarılsa ,
Mehtap binbir pul olup yüzüme yağsa ,
Hiç yolu yok sevgilim ,
biz severken ayrılacağız...

BARLAS

çok sevyom bu parçayı yaaa

Re: popçular dışarı

Norton_Antor demiş ki:
calisto demiş ki:
burda pop camiasının (ya hatta arabesk) insanları gibi dedikodu yapılıyor ve delikanlılık! durumları yaratılıyor. rock müzik tarihini iyi öğrenin, rock ın sadece bir müzik tarzı değil bir yaşayış ve düşünüş tarzı olduğunu iyi öğrenin ya da kalem kırmaya devam edin, müzik böyle birşey mi sizce? türkiyenin yetiştirdiği en başarılı gitaristlerden biri barışın albümüne imzasını neden koydu sizce, nedeni sadece paramıdır acaba.. yok öyle bir şey, rock camiasının ne kadar tutucu olduğunu burda görüyoruz zaten peki bu adamlar neden barışı bu kadar desteklediler, karaca ailesi şarkıyı veririken ne düşündü? yüzlerce insan yeni melek gösteri merkezini neden doldurdu, yüksexes neden konserini gösterdi, NEDEN BTÜN AKADEMİ YARIŞMACILARINI AYDININ PROGRAMINA GÖTÜRDÜLER DE BARIŞ AKARSU YU O TARZ PROGRAMLARDA GÖREMEDİK? neden dizide oynamadı, neden blendax reklamında oynamadı, merak ediyorum aranızda kaç kişi albüm konser vs yapma müziğini sesini duyurma hayali kuruyor ve bunun için neleri göze alır...ya da hayatta ne hatalar yapıp bundan ders alarak yeni başlangıçlar yapar...ya da kaç yarışmacı TEPEDEKİ BEYAZ SARAYI dert eder...

serdar öztop'un yada diğerlerinin barış akarsu'yla çalışmasınn nedeni tabii ki paradır.türkiye'de müzisyenler aç kalıyorlar para kaznacakları bir işe de atılıyorlar doğal olarak.ha ayrıca o aydın'ın programına neden çıkmadı diyorsun öyle birşey olamaz.onalr anlaşmalılar programa katılırken kanalımzıdkai ve yayın grubumuzdaki programlara konuk oarlak katılackasınız diye belge imzalatırılıyor onalra o gün meşguldür işi vardır o sayede katılmamıtşır.neyse sizlere çok pis rockçı süper sesliadamınızla mutluluklar.

Arkadaş Barışta şu anda para ne gezer??? Serdar Öztop ve diğerleri bu işi bu piyasada para için yapmazlar ya da yapsalarda başka insanlara yaparlar ama yok yok para için yapmazlar

herkes dilediğini düşünebilr sevedebilir sevmeyedebilir ama yargısız infaz feci bişey herkes neden böylesine empatiden uzak???

Ayrıca Barış Akarsu sahnede üstüne falan çıkarmıyor nerden çıkarıyosunuz bunu :roll: :roll: :roll: :roll:

yener demiş ki:
barış'a yarışma birincisi olduğundan dolayı herkes ön yargılı yaklaşıyor fakat kendisi yarışmada bile cem karaca ve barış manço şarkılarını seslendirerek kendi rengini belli etmiştir.buraya yazan arkadaşların pek çoğu,popüler bir yarışmadan geldiği için eleştirirken barış'ı forumumuzda yer alan başka grupların da bu formatta bir yarışmalardan geldiğini ya bilmiyorlar ya da hatırlamıyorlar ama o grupları öven yazılar yazıyorlar başlıklarına.bence ön yargısız yaklaşmak lazım böyle isimlere,önce dinlemek sonra yorum yapmak lazım.barış'ın populer bir yarışmadan gelmesi onun kötü bir müsizyen olduğunu göstermez.
albüme gelince ilk albüm olması nedeniyle çok başarılı bir albüm olmamış.bence daha iyi işler yapabilecek kapasitede bir insan barış.özellikle albümdeki 'kimdir o' şarkısını ben beğendim.

Empati için yaklaşım tarzın için yıkıcı değil yapıcı yaklaşımın için çok teşekkürler senin gibi insaların sayısı malesef çok az.

ben barış'ın o yarışmayı yakışıklı olduğu için kazandığını düşünüyorum.Barış Manço ve Cem Karaca şarkılarından başka şarkı söyleyemiyordu.Kötüydü diğer şarkıları yorumlaması.Açıkçası Barış'ın albümünden filan haberim yoktu.ama albümü elime geçerse ya da bir yerde karşılaşırsam ön yargısız dinlerim.

Türkiyede rock dinleyen kitle arasında popüler olan herkese bok atmak bir modadır (mor ve ötesi, duman, cem köksal, pentagraam, dream theater, metallica, malmsteen) yani bu adam popüler üstüne üstük çokta yakışıklı boşver cem karacayı bu adamın freedy mercury gibi sesi olsa ulan bak 80 lerdeki adamı taklıit ediyor kendini hiç geliştirmemiş diye bok atacaklar biliyorum. Türkiyeden neden uluslararası bir müzisyen çıkmıyor anlayın (fazıl sayıda yabancı dergilerde yerden yere vurduklarını biliyoruz) Bu kafayla gidersek daha çok zaman türkiye dedikleri zaman insanların aklına ibrahim tatlıses gelir

iLKeR_ank nekadar haklı olduğun su götürmez bir gerçek tamam şimdi ben böyle dediğimde Barış Akarsu yu dinleyen ve beğenen biriyim ya hemen ön yargı yapılır ama neden ve niçin onu anlamak güç
Şimdi bu adam 1. yarışmadan çıktı diye 2. eli yüzü düzgün diye 3. yıllarca bu işten ekmeğini çıkartsada İstanbul piyasasında sürünmedi diye
yargısız infazlar söz konusu aslında beklense duruma bakılsa şans tanınsa Barış Akarsu ve onun gibi pek çok insan kendini ispatlayacaktır. Hep söylediğim gibi zaman herşeyin çözümüdür ve kalıcı olanlar rock'ı bir felsefe olarak kabul etmiş olanlar kendilerini ispat edeceklerdir.

ya ne biçim milletiz yahu.ya tamam önceleri(3,5 sene öncesine kadar) bende rock hariç diğer tarz müziklere ön yargılı yaklaşıyodum.adamların verdiği emekleri,harcadığı paraları göz ardı ediyodum ama yanlış yolda olduğumu ve müziğin evrensel olduğunu anladım.ya barışı seversin dinlersin ya da sevmezsin dinlemezsin.adamın emeğini hiçe sayıpta adamı dışlamak neden.eleştirenlerin çoğu inanın barışın yerinde olmak için neler vermezdi.bırakında adam müziğini yapsın.aradan bi,iki yıl geçsin ondan sonra halk karar verir zaten iyimi kötümü.daha 1 ay bile olmadı adamın albümünün çıkalı.birazda olsa böyle değerlere sahip çıkalım.

kindergarden demiş ki:
Albümü dinlemek zorunda kaldım.barışın menejeri senin için yaptım sana mail attım.itiraf ediyorum olmuş olmuş

:LOL: :LOL: :LOL: ehh doğru söze nedenir?

Olmuş işte çokda güzel olmuş herşeyden önce gerçekten bir rock albümü olmuş içinde hard rock da var soft rock da var
Zaten Serdar Öztop ve ekip döktürmüş

özellikle kimdir o gel gör beni aşk neyledi isterdim ayrılacağız amasra ve aldırma valla süper ve guitarist arkadaşım seninde ağzına sağlık ilker gibi sende doğruları ortaya koymuşsun

Tepede beyaz bir saray
Sarayda soytarı bir kral
Kara haber onun işi
sıra kimde
kanlı resimler ressamı
sergide insan mezarı
satılık olan karanlıktır
çerçevede......

;)

boyalı medyanın ortaya çıkardığı bir isme ön yargısız bakmak imkansız.ve bende önyargılı bakıyorum bir yarışmayla gelen popülerliği kabul etmiyorum.(pop müzikte böyle birşey olabilir).

**emek maalesef yapılan işin doğru olduğunu gösteren bir kriter değil arkadaşlar...tüm eylemler bir emek içerir nihayetinde...polyannacılık yapmanın ve ilk albüm olmasının arkasına sığınmanın bir anlamı yok..bu albümün en büyük eksiği birikim..pilli bebek,kramp,düş sokağı sakinleri,yavuz çetin,demir demirkan,şebnem ferah gibi müzisyenlerin ilk albümlerine bakacak olursanız müziğin içinde nasıl gün be gün biriktirerek birşeyler ortaya koyduklarını anlarsınız..

Gelebilenler gelsin bu akşam Roll inn e görsünler canlı performansını sonra yine eleştirin yine yerin ne isterseniz yapın saat 23:00-23:15 gibi çıkıyor
Roll iNN Kadıköy de Kentucky nin arkasında haftayada orda iki hafta sonra ise vox da
daha önce dediğim gibi kimse kimseyi sevmek zorunda değil dinlemek zorunda da değil tek söylediğim yargısız infaz yapılmaması. Şu an en büyük eleştiriniz kendi besteleriyle çıkmamış olması tabii bu konuda haklı olabilirsiniz ama kesin yargıya varmak için bu yeterli ve geçerli bir sebep değil ve olamazda insan ruhu birikimlerini çeşitli yollarla yayabilir bu sadece beste değildir ayrıca bestede sadece yapmış olmak için yapılmaz Tanselus ilk albüm diye Barış Akarsu nun birşeylerin ardına saklandığını hiç sanmıyorum bazı yazılarımızın sonucunun oraya vardırılmaya çalıştığının farkındayım ama bu albüm ne sığınılacak bir liman niteliğinde nede kötü .... :)

simirna demiş ki:
Barış' ın sığındıgı hiçbir şey yoktur..

Kendisidir, kendi olacaktır.. Biraz televizyon seyredin de, Neler dediğini görün.

tv de muzik adına birseyler oluyor mu ya :roll:

ne zaman açsam gelin-kaynana,kadınımızın sesleri falan vs :LOL:

takip eden arkadaslar ne gün ne saatte hangi programda olucak Barıs soylerlerse izleriz ;)

Geri