Reenkarnasyon

Eğer ölünce bir yere gidiliyorsa, buraya geri dönmenin ne anlamı var. Yok eğer öldükten sonra hiç bir yere gidilmiyorsa, o zaman ölümün ne anlamı var...

:D Hepimiz öleceğiz nasıl olsa... Reenkarnasyon olsa da, geçmişimiz hakkında bilgimiz olmayacak, olmasa zaten gideceğimiz yer belirsiz...

Hadi ölelimde üzerimizdeki bu "ne olacağız?" kasveti ortadan kalksın artık...

reenkarnasyon,astral bedenin,fiziksel bedenden ayrıldıktan sonra başka bir biçimde tekrar doğuşu anlamına gelir..ve herkes kral,kraliçe ya da yüksek zümreden kişiler değildir.enkarne olmak başka bir bedende şekil almaktır.ve istenildiği,gerekli meditasyon,çakra çalışması ve aura düzeltme çalışmaları yapıldığı takdirde geçmiş hayatlar görülebilir.eğer denemediyseniz ve bilmiyorsanız bu konu üzerinden puaaa diye geçemezsiniz.farkettiğim kadarıyla yazan kimse bu konuyu daha önce etraflıca araştırmamış.neye inanırsanız inanın bu konuyu araştırmanızı tavsiye ederim.reenkarnasyon sadece beden değişimi değildir buna bağlı olarak geçmişin etkilerini taşımaktır (sebebi bilinmeyen fobiler,paranoya,şiddet eğilimi...vs).ve bugün psikiyatrinin en çözümleyici bölümlerinden biri olarak kabul edilir.dünya da var olan hiç bir şey net değilken buna da inanmak belki güç fakat bu da kabul edilebilir bir gerçektir.saygı duyulması gerekir.!!!!
ayrıca insanların hayatlarını kısa,iyi,kötü yaşamasının reenkarnasyonla değil genel karma(iyi,kötü yapılanlar toplamı)yla bağlantısı vardır.
herkese saygılar...

şimdi seni daha iyi tanıdım.Ben reenkarnasyona inanmıyorum ama İsa (a.s.) 'ın geri dönüp bütün dünya ya nasıl bi şey olduğunu göstereceğinden zerre kadar şüphem yok.O günü iple çekiyorum.............

uveys demiş ki:
şimdi seni daha iyi tanıdım.Ben reenkarnasyona inanmıyorum ama İsa (a.s.) 'ın geri dönüp bütün dünya ya nasıl bi şey olduğunu göstereceğinden zerre kadar şüphem yok.O günü iple çekiyorum.............
uveys en kutsal değer üzerine yemin ederim çok komiksin :LOL: adını bilmiyorum ama olması gereken olmadığını tahmin ediyorum. nihahahah :LOL:

peki sen

nurchin demiş ki:
uveys demiş ki:
uveys en kutsal değer üzerine yemin ederim çok komiksin :LOL: adını bilmiyorum ama olması gereken olmadığını tahmin ediyorum. nihahahah :LOL:
o gün geldiğinde görürsün sayın Dark Black Metal güzeli.....ve ben buna inanıyorum sen komik bulsanda ve saygı göstermesende ......Aynı bedene sahip olacak okadar illa değişik bi beden mi olsun yani......İSaRuhuLLaH

Bir nevi kılıf değiştirmektir

ben reenkarnasyona inanıyorum. bence reenkarnasyonu çok basit bir şekilde tanımlamak gerekirse: bir "ruhun"(eğer varsa) öldükten sonra başka bir bedende yine aynı ruh olarak eskiden işlediği günah ve sevaplarla birlikte canlanmasıdır.

Özür dilerim

Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum. Gönderilmiş olna mesaj benim değildir. Aynı evi paylaştıım kardeşim yollamıştır. Ben reenkarnasyona inanmıyorm ayrıca. Tekrar özür dilerim.

benim anlamdıgım bişey var bu olayda şimdi ilk baslarda insanalr az dı onların ruhları nasıl cogaldıda 5 milyar oldu yani ruhlar parcalanabilem özeliğne de mi sahip yoksa ve eger parcalnıyosa insanlr tek kişin ruhlarıdır aslında ve o tek kişi kim adem mi ademse onu kim yarattı onu yaratn bi tane yaratıda artık üşendi de mi daha fazla yaratmadı komik yani "yav ben cok yoruldum bi tane yeter ruhlar parcalnsın" demiş olmaz öyle değil mii??????

kolay abı atla bi yerden hadi nasıl olsa reenkarne olmaycanmı öl valla tutan yok zaten pek memnun değilsin hayatn öyled ğilmi nden hala yasıyosun merak ediyorum sevdikleriniçin miii

biliyorum demiş ki:
kolay abı atla bi yerden hadi nasıl olsa reenkarne olmaycanmı öl valla tutan yok zaten pek memnun değilsin hayatn öyled ğilmi nden hala yasıyosun merak ediyorum sevdikleriniçin miii

O kadar kolaysa neden kimse "ölemiyor" kolayca?!... İnan bana hiç kolay değil bilmediğin bir yere gitmek...

Evet tutan da yok... Ancak ne diye öleyim ki durup dururken... Hala burada işlerim olduğunu düşünüyorum ben...

bence bilinçaltında baska neenler var söylsene bu iğrenç dünyayı(senin deyiminle) oyuncak oldugun bi yerde bence öle
ben senin gibi düşünseydim coktan atlamıstım
belki diğer haytımda daha mutlu olursun olmazsan bidaha intihar edersin mutlulugu bulana kadar
ha ne dersin
bence ölmek kadar kolay bişey yok
öl ve kurtul :)

Geri