Mor ve Ötesi

Ben de televizyon başına geçtim saat 6 gibi.Uyuklaya uyuklaya o önemli anı bekledim.Veee hüsran.Şimdiye kadarki gittiğim konserleri veya izlediğim konserlerine göre çok başarısızdı mvö.Ne Harun Tekin'i ne diğerlerini beğendim o kadar beklemem boşa gitti diyemem de zevk almadım pek.Soğuktan heralde...
Kargoyu ve direc-t i çok beğendim.En çok gaza gelen grup izlediklerim arasında direc-tti çok hoştu ateş gösterisi falan...

bence de performans kötüydü.ama kesin etkisi olan şeyler var soğuk hava gibi... tabi bu etkenlerin olması performansın kötü olmasını değiştirmiyor. ama izleyici ve dinleyicilerle iletişim güzeldi yani bir arkadaşın yazdığı gibi harun tekinin onların gönlünü almaya çalışması falan hoşuma gitti...bunu dışında en iyi kargo ve mangaydı bana göre... zaten aslıdan sonrasını televizyondan düzgünce izleyebildim.kurban da güzeldi...

ben mor ve ötesi'nin her konserine giden bir kişi olaraktan yedikule'de donma sebebinden dolayi mvö ciktigi zaman eve dondum. tv'den izledim kalmadigıma çok da pişman olmadım.az kalmışlar sahnede bir de hep son dönem parçaları söylediler.heralde soğuktan çok iyi performans gösteremediler.

tamam soğuk bir derece etki etmiştir fakat şöyle bi soru geliyor akıllara 'peki kargo veyahut da manga sahne aldıkların da özel bi ısıtma sistemleri kurulmamıştı?' mvö kaliteli bi gruptur her açıdan forumda yaptıım yorumlardan da bellidir... fakat dün bence herşey üst üste geldi.. yine eyvallah kalbimizdesiniz!!!

morveotesi maslak venue de sahne aldıktan sonra ,yedikuleye gelmişler,hiç soundcheck yapamamışlar,eksi bilmem kaç derece soğukta özveriyle yaklaşıp 2 saat(!) sahnede kalmışlar.Serkan beyin yorumu böyle arkadaşlar.Yayına gelen detone Harun Tekin sesini pek kabullenmiyor.Eğer problem yayındaysa biz gayet güzel bi Kargo performansı izledik..MorVeÖtesinin performansları beni çok şaşırtmıyor..Ama son albümle tanıyan arkadaşlar için hayal kırıklığı yaşatmış olabilir..

Az önce türkç kanalındaki programın tekrarı vardı Harun Tekin'in katıldığı.Şans eseri yakaladım ve ordaki kendini ispatlamaya çalışan tip çok komik geldi.Sürekli 'ben zaten sizi önceden de tanıyodum' , 'evet ben de biliyorum o grubu zaten ben bütün grupları bilirim ' tarzı geyikler döndü.Ama Harun Tekin'e olan saygım arttı.Her soruya aklı başında cevaplar verdi her zamanki gibi çok hoştu.(sohpet hoştu)
Diğer elemanların yağmur nedeniyle gelemediğini açıklarken 'zaten hep İstanbul'da yağmur yağınca böyle oluyor ama suç Belediyenin değil niye yağmur yağıyor? diye sormak lazım' tarzı bişey söyledi çok hoşuma gitti.
Heralde bidaha tekrarı olur bu programın...

tamam mvö türkiyedeki standartların üstünde bi grup ama ne kadar özgünler??? raadiohead,muse gibi grupları dinleyen arkadaşlar bunun farkına varmışlardır..

ben son albümden önce çok severdim. sanki bu albüm soguttu beni bilmiyorum belki bana öyle geliyodur ama bence biraz havaya girdiler o yuzdende itici geliyo artik mvö bana.. hele harunu oyle full makyaj gorunce bi acaip oluyorum.. :roll:

dün sabahın onundan konser bitene kadar ordaydım..gerçekten diğer konserlere oranla daha kötüydü ama bunu hava şartlarına ve aynı gün içinde ikinci sahne alışları olmasına bağlıyorum..harun'un "madem o kadar üşüdünüz ben de daha çok üşümek istiyorum" diyerek üstünü çıkarması (her ne kadar bazı arkadaşlar çığlıklar atsa da :evil: ) çok hoşuma gitti..23 diye bağırmamı daha önce duysalar çalarlardı heralde..en azından yaz veya cambaz yerine çalabilirlerdi..her neyse en azından bizim meşhur kitleden birini görmedim,sinirlenmedim...bu arada yanımdaki japon kadının bütün dünya yalan söylüyor şarkılarını söyleyip coşması da ayrı bir güzeldi.. :)

bazen düşeriz bataklığa elimizden birilerinin tutmasını bekleriz.bazen bir umut ararız yüreğimizi aydınlatacak.en zor anımızda yanımızda olacak bir arkadaştır aradığımız bazen.insanlar doğarken.insanlar ölürken.herkes susarken.susturulurken.insanlar görürken.görmezden gelirken.onlar hep yanımdaydı benim.beni hiç tanımamış olsalar da en yakın dostlarım onlar.umut ışıklarım.yaşama sevincim.tüm duygularımızı notaya döküp akıttılar bize gerçek bizi.
son günlerde populer akım onları savursa da yakın zamanda yine gerçek fanlarına dönecekler. ama onlar gibi grup bir daha bu ülkeye nasip olmaz. değerlerini bilelim üstadlar...

cumartesi günkü konsere kötü hava koşullarından dolayı gidemedim..ama power türkte izleme şansım oldu..kesinlikle çok kötü bir performans,kötü bi sahnee...tek kelimeyle hayal kırıklığıydı benim için...oysaki sabırsızlıkla mor ve ötesini beklemiştim tüm konser boyunca..ve konserin yıldızlarıda hiç şüphesiz kargo ve kurbandı...arkadaşlar tüm alkışlar size....kesinlikle çok iyidiniz....

konserden 1 gün önce soundcheck'in bile yapılamayıp iptal edildiğini duydum, öyle karambol bi organizasyondu yani. 20 grubun arka arkaya çıktığı bigünün sonunda ses sisteminin dee,sahne çalışanlarının da (o soğukta), müzisyenlerin de yine de iyi dayandığını düşünüyorum.grubun performansıyla teknik yetersizlikleri ayırmak lazım. bence hiçbir grup kendi standardında çalamadı zaten bu sebeplerden...

Ne soundcheck yapılabildi ne de oradaki aletler güzeldi.. Hepsi çok kötüydü.. Ayrıca soğuk hava dolayısıyla bütün sanatçıların akortları sürekli bozuldu.. Bi de konserden çıkıp geldikleri düşünüldüğü zaman bu kadar acımasızca yargılanmasına gönlüm razı olmadı.. Lütfen arkadaşlar tek bir performansla onların kötü olduklarını düşünmeyin.. Sadece hepsi ardarda geldi o kadar. Kimse onlarla ilgilenmedi en sona kaldıkları için.. Zaten konserden çıkıp geldikleri üstüne üstlük trafikte takılıp kalmalarının verdiği eziklikle ellerinden geleni yapmaya çalıştılar.. Her zaman iyiler bir kere çok iyi performans sergileyememişler.. Bir kereden ölmez kimse..

Saygılar :!:

Akustik konseri izledim Pazar günü ve bayıldım.Muhteşemdi cumartesi günkü konserden sonra muhteşem geldi.Kaçırdıysanız tekrarı olur mutlaka izleyin derim.Özellikle vokaller, geri vokaller çok iyiydi.Gerçekten izlenesi bir performanstı.'Bir' i çalmaları da şaşırttı beni.Burak Güven balıklar ı çok güzel söyledi...
Çok övdüm ama etkisindeyim hala çok güzeldi beklemiyodum bu kadarını...

akustik konser i şöyle açıklayacağım:
ilk defa mor ve ötesini koltuğumda uzanarak, dier konserlerinden ayrı bir keyifle, huzurla ve mutlulukla izledim... rock grubu olmalarına rağmen parçalarında en azından duman da zıpladığımız kadar zıplamadığımız bir gruptur... bu yüzden parçalara akustik çok ii oturmuş sanıorum... vokal, geri vokal, ozan, piyano hepsi süperdi...
ayrıca 'söz vermiş şarkılar' albümünü herkese tavsiye ediyorum... murathan mungan dan telli telli yi çok güzel ve alternatif yorumlamış bizim müzisyen adamlarımız...!!!

evet şarkının bir de amorphis'in tuonela albümündeki yeri var.amorphis'in the way şarkısından arak bir derdim var.saygı duyulacak bir grup değil mor ve ötesi...[/quote]

bak o parçayı dinledim, gerçekten andırıyor fakat bariz bi benzerlik çok fazla yok... etkilenmiş olabilirler fakat sadece gitar girişi benzio... yine süper bi parça olduğunu unutmamak lazım ...mazide dediim gibi =)))klasikleşmeye aday bir bestedir bir derdim var!!!!

Ya geçin bu ayakları abi..Bir arkadaşım da bana Radiohead'in creep klibini izle harun'un şarkı söyleyişi aynı o adama benziyor..çok özenti biri harun demişti.Müzik ulan bu.Etkileşim olacak herhalde.İlk mikrafonla şarkı söyleyen adamı takip etmeselerdi mesela özentilik olur diye artık k.ıyla falan söyleyenleri görürdük arkadaşın mantığı ile gidersek :D

ya ne alaka creep.. olabilir belki ama ben o klibi izlerken hiç böyle bi şey düşünmemiştim, abartılmış..
yok prominx onlara göre bu etkileşim değildir radiohead taklitçisidir mvö

Geri