Mor ve Ötesi

yazmıyım,bulaşmıyım diyorum ama,sanırım herşeyin bir sınırı var.sabrın da..
konserler,sahne arkaları,imza günleri derken,nihayet sonunda burayı da ele geçirmişler.
ben hiçbir zaman eski kitle-yeni kitle diye bir ayırım yapmadım.hepimiz bu gittikçe önlenemez bir şekilde büyüyen kitlenin içindeyiz.
benim gibi şanslı olanlar,onlarla beraber yola çıkıp,9 senedir yine onlarla birlikte büyüdüler.yaşı tutmayanlar da sonradan ortak oldular bize.3 sene 4 sene farketmez.neticede geçen seneye kadar beraber geldik onlarla.
dys ile dinlemeye başlayanlar arasında da tanıdığım bir sürü sağlam adam var.sadece biraz geç keşfettiler,yine de eski albümleri de aldılar,dinlediler,onlar hakkında pek çok şey okuyup öğrendiler ve SAYGI DUYUP sevdiler.onları da ayrı bir kenara koymak gerek.
fakat bu müziğin m'sinden anlamayan,popüleritenin peşinden koşan,yaşlarından mıdır kapasitelerinden midir bilinmez körüne körüne,bilinçsiz ve kesinlikle GEÇİCİ bir hayranlığa kapılan,sonunda burayı da işgal eden ve henüz adlarını bile koyamadığım,ama kesinlikle dinleyici sınıfına giremeyecek insanlar için ve kirlenip,bozulan herşey için 'yazık' dışında hiç birşey diyemiyorum.
yıllar önce 'bu harika müziği,harika sesleri herkes duysun,bu mükemmel insanları herkes tanısın!' isterdim.öyle de oldu..
ama sanırım ben artık eski küçük,huzurlu ve temiz dünyamıza geri dönmek istiyorum.

OzMooo demiş ki:
manga_mania_luna demiş ki:
çekerlerse uyana çekmelerini ya da dünya yalan söylüyora çeksinler isterim ama serseri olur gibi gelior banada...
DÜnya Yalan Söylüyor adında bir şarkıları yok onların.. Albümlerinin adı DÜnya Yalan Söylüyor....

Saygılar.......... :!:

O Dünya Yalan Söylüyor sözlerinin geçtiği şarkı Yardım Et...

Saygılar X2

özür dilerim şarkının isminin y"ardım et" olduğunu biliyorum yani o konuda bir bilgi eksikliğim yok ama dilim ve elim alışmış "dünya yalan söylüyor" demeye zaten gördüğüm bir kaç yerdede şarkının ismi "yardım et(düny yalan söylüyor)" diye geçiordu.

saygılar

ya şöyle diyeyim.Bana göre şehir ve bırak zaman aksın albümünden sonra aynı standartta,güzellikte bir albüm yapamadılar hiçbir zaman.Belki gül kendine ama şehir'in yanına yaklaşamaz bile gül kendine.Öyle ki göreceli bir kavram beğenmek beğenmemek.
Hala kulaklarımda çınlayan beyaz,beyaz dibine dek beyaz ve harunun mükemmel sesi,hayatımın şarkısı mucize de bırak zaman aksının bombalarıydı mesela.Hee Hayat diye bir şarkıları var ki(yanılmıyorsam gül kendine albümündeydi) yazılmış en güzel şarkılarından biri(bence...)...
Dünya Yalan Söylüyor...Bilmiyorum ilk dinlediğimde Cambazı hiç sevmedim ki hala sevmiyorum ama bunun nedeni şarkının b.kunun çıkarılması.Yardım Et herkesin farklı görüşler çıkarabileceği çok güzel bir şarkı.Ama bush'a iyi geçiriyorlar tebrik ederim :twisted:
Bir Derdim Var aşmış bir şarkı,süper bir ton kullanmışlar şarkıda.Ama artık ondan da nefret etmeye başladım.Çünkü Cambaz ile başlayan Kral Tv'nin topoş Vj'lerinin ağzından çıkan"evet şimdi de mor ve ötesi gelsin bakalım" sesleri midemi bulandırıyor...
Tikkylerin 3 şarkı için konsere gelip sonra çekip gitmeleri midemi bulandırıyor.
Albüm ilk çıktığı günlerde bir dergide röportajlarını okumuştum...İstediğimiz yere geldik diyorlardı.O zaman hak vermiştim.Ulan helal olsun 9-10 senedir bildiğim bir grup,kaliteli hakediyolar demiştim.Ama şimdi bakıyorum ki onların isteği dışında bir aşağılanma sürecine girdiler.
İlk albümlerini aldığım günden beri severek dinliyorum...Devam da edeceğim.Mümkün olursa da tanışacağım en yakında Harunla ve diğerleriyle.
Buradaki herkesin fikrine ve görüşüne saygı duymak gerekiyor.Eski veya yeni herkes dinliyor sonuçta...Saygılarımla

DEEP NOT:Şu Dünya Yalan Söylüyor Albümün kapağındaki parlak elbiselerle çekilmiş saçma resimler hiç hoşuma gitmedi.Çizgilerini aşmışlar gibi geldi bana...Söylemeden edemedim...

prominx sonuçta şu olguyu da göz ardı etmemek lazım; şu anda dinlediimiz adamlar 10 sene öncesinin 18 19 yaşındaki gençleri değil... neredeyse otuzuna merdiven dayamış adam gibi adamlar... bu kalitede ki adamların da başka nasıl bir tarzda(hani şu albüm kapağından bahsediyorum=))) çıkmasını beklerdin ki.. bence en iyisini en kalitelisini yapmışlar.. sonuçta hiç merak etmeyelim onlar kesinlikle biz<den daha fazla düşünüyorlardır durumlarını... öyle değil mi?? bütün bunlardan sonra aslında en en keyiflendirici olgu ise müziklerinden ödün vermemeleri, aksine çok daha iyi bir sound yakalamalarıdır... en önemlisi de budur zaten şahsım adına....

arkadaslar tabi bu sizin düşünceniz ama ben mor ve ötesinin eski albümlerini daha cok sevdim ve su anda asırı cabuk bi patlama yasadıklarını düşünüyorum ve bunu da cok hayırlı görmüyorum acıkcası. bence piyasa olma yolunda gdiyolar. ne kadar cok sevsem de bu kadar ortada olmalarını tasvip etmiyorum acıkcası ama tabiki eski albümlerini dinlesemde eski güzelligini koruyamadıgını düşnüyorum...

cd89 demiş ki:
arkadaslar tabi bu sizin düşünceniz ama ben mor ve ötesinin eski albümlerini daha cok sevdim ve su anda asırı cabuk bi patlama yasadıklarını düşünüyorum ve bunu da cok hayırlı görmüyorum acıkcası. bence piyasa olma yolunda gdiyolar. ne kadar cok sevsem de bu kadar ortada olmalarını tasvip etmiyorum acıkcası ama tabiki eski albümlerini dinlesemde eski güzelligini koruyamadıgını düşnüyorum...
dediklerine bir şey dışında katılıyorum..katılmadığım yer de "aşırı çabuk patlamaları"..adamlar on senedir bu işle uğraşıyorlar bence tam zamanıydı..şimdi patlamasalr bir daha patlayamazlardı...zaten albüm büyük bir sarsıntı yarattı..yeni dinleyici kitlesi olması da gayet güzel..bazıları mvö'yü yeni keşfetti ama bunların arasına biraz da boş bir kitle karıştı..zaten onların da zamanla eleneceğine inanıyorum..

tracey yorumlarına katılıyorum...
bugün dream de güven abi NM dergisinin bu ayki tanıtımını yaptı... kapak konusunu sanıyorum tahmin edebiliyorsunuz.. Mor ve ötesi... hani benim de albümüm de yer alan aylin aslım la fotoğrafları bulunan bu sayıyı haber veriim dedim...=)))

prominx demiş ki:
İlk albümlerini aldığım günden beri severek dinliyorum...Devam da edeceğim.Mümkün olursa da tanışacağım en yakında Harunla ve diğerleriyle.

ben tanısma fırsatını buldum imza gününde..kısa süreliine ist.deydim, bi gidiim bari dedim.ii de ettim..hepsi cok canayakın insanlar,bunu anladım.ayrıca cok da sabırlılar; yanaklarından hışımla tutup öpenlere ve içlerine girip foto almaya calısanlara ragmen yüzlerce insanın albumünü imzalamayı basardılar!!tabi yüzlerindeki ifade herseyi açıklıyordu...

ve ve veee ayrıca türkç adlı kanaldaki programa bittimmm!!kaçmaz yanii süperr :LOL: gülmek , eglenmek isteyenlere biçilmiş kaftan!!

Genelde vokalleri bence iyi!! Cok guzel ve yerinde bir sesi var!!! Arkada kalan, instrumental anlaminda, cok goze carpan bisey degil ama yine de guzel bir grup!! Kimsey alinmasin!! Cunku ben instrumental'e cok onem veririm! :D

hayır ben aşırı cabuk patlamaları derken, yani istikrarsız bir grafik cizdiler anlamında söyledim. adım adım tırmanırken birden en yüksek noktaya ulaştılar ki, bu bence cok saglıklı ve cok uzun bir süreli zirve cıkışı degil...

hayatın boyunca hep bir mücadele vardır, hep tırmanırsın ha adım adım ha koşar adım ... bir gün olur ki kendini zirvede hissedersin ya da seni zirveye oturturlar... fakat yaptıkların o kadar değer verilmesi gereken şeylerdir ki elinde olmadan da sen kendini zirvede bulabilirsin... her konuda... ;) böyle bakmak lazım..

Wahrheit demiş ki:
hayatın boyunca hep bir mücadele vardır, hep tırmanırsın ha adım adım ha koşar adım ... bir gün olur ki kendini zirvede hissedersin ya da seni zirveye oturturlar... fakat yaptıkların o kadar değer verilmesi gereken şeylerdir ki elinde olmadan da sen kendini zirvede bulabilirsin... her konuda... ;) böyle bakmak lazım..

İşte benim kızdıım nokta da tam olarak bu dostum.Demek istiyorum ki Wahrheit onların elinden biri tutup da zirveye koyacağına(tikkyler,boş insanlar,kıro dediklerimiz),bizim gibi eskiden beri dinleyenler ya da yani keşfedenler ama bu müzikle içi içe olan ve onları gerçekten sevenlerin bir yere getirmesini isterdim...(kastım yaa..bayağı uzun bir cümle oldu ama bitti sonunda :) )
Onlar buralar gelmeyi hakediyorlardı zaten ama geçici bir iktidarı değil,sürekli bir iktidarı hakediyorlar...
Bilmem anlatabildim mi?:)
Bir de şu konuya değinmek istiyorum müsadenizle.Bilmem giden var mı G.Asya depremine yardım amaçlı düzenlenen ALLSTAR basketbol maçlarına gittim.Arada 15 dk.lık bir MVÖ konseri olacak dediler.Sevindim tabi.Ama adamlar playback yaptılar!Orada her türlü teçhizat varken..Hem böyle bir organizasyonda böyle birşey yapmalarını asvip etmedim hem de bu aralar her yerde playback yapmaya başladılar.Önceden böyleler miydi?Ben hatırlamıyorum.Benim bildiğim her yerde canlı performans sergilerlerdi.Ki Zaga'nın küçücük stüdyosunda Canlı performans yaptıklarına göre koca A.İpekçi Arenada böyle birşey yapmaları...
Neyse canları sağolsun.Ne diyeyim.Bi açıklaması vardır elbette:)

cd89 demiş ki:

piyasa olma yolunda gidiyolar deme bence sonuçta henüz "piyasa"ya yönelik bi iş yapmadılar..ama o da olur tabi..hiçbi gruptan paranın fazlasını görünce değişmemelerini bekleyemezsin...

mor ve ötesi

söylie bileceim tek sey bu grup ele ayağa düstü, artık dinlenilmez. bırak zaman aksın ve gül kendine gerçekten muhteşem albümler ama dünya yalan söylüyor su ana kadar ki en başarısız albümleri bence..

PROMİNX BEN ONLARI(mvö) BAHSETTİÐİN ŞAHISLARIN BU NOKTAYA GETİRDİÐİNİ söylemedim... TABİİ Kİ BU NOKTAYA ESKİ DİNLEYİCİLERİ GETİRDİ... EÐER ESKİ VE EN ÖNEMLİSİ köklü dinleyicileri olmasaydı bu zirve geçici olabilirdi... ama artık öle bişey söz konusu değil...sonuçta ortada mvö nün ne derler felsefesini kapmış adamlar var... o yüzden merak etme sen bişey olmaz... bu arada kendi ağızınla söyledin ... istediler mi yapıolarmış canlı performans..(örnek zaga dedin) ama o gün niye yapmadıklarını kendilerine sor.. yine bu tip tavırlar zirveden düşürmeyecek onları.. benden sölemesi!!!

bu arada COLDBLACK sen de yaptın haa..!!! uçma istersen hani seni tanısam müzikten anlamıyosun dieceim ama maalesef seni tanımıorum=)) dier albümlerini seviyor olabilirsin ama bu son albümlerine başarısız sıfatı hiç yakışık almıyor...

Re: mor ve ötesi

coldblack demiş ki:
söylie bileceim tek sey bu grup ele ayağa düstü, artık dinlenilmez. bırak zaman aksın ve gül kendine gerçekten muhteşem albümler ama dünya yalan söylüyor su ana kadar ki en başarısız albümleri bence..
Senin görüşün bu olabilir saygı duyarım ama anlayamadığım şey ayağa düşünce neden dinlemeyi bırakıyosun ki.Yani ben de memnun değilim konserdeki cambaz kitlesinden.Yanlış anlaşılmasın ben dys ile mvöyü tanıyanlara karşı değilim cambaz dışında şarkılarını bilmeyip bilmek için hiçbir çaba harcamayıp müziğiyle değil de elemanların özel hayatlarıyla ilgilenen ve bi 23e değil de Harun Tekin'in dudaklarına övgü yağdıranlara karşıyım.Zaten bu kitle de kalıcı değil benim görüşüme göre bikaç aya unuturlar.
Anlatmak istediğim bence seven kitlelerinin artması bizim görüşümüzü etkilememeli.Hem fena mı birsürü insan mvö sayesinde kaliteli bişeyler dinlemiş oldu...

Geri