Renan Bilek

Renan Bilek Grup Baran, Avrasya gruplarında müzik yapmış, Sevingül Bahadır ve Haluk Levent' le birlikte çalışmıştır. 1998'de Leke adlı albümünü Ada müzikten çıkmıştır. Kadıköy sound içinde Renan Bilek'e de yer vardır.
Leke adlı grubu vardı bir zamanlar ve tiyatroyla ilgileniyordu.. (Hikaye parçası çok güzeldir..) Bir çok reklam filminin müziğine de imzasını atmıştır. 'Çek O Pis Ellerini' bir aralar marş niteliği kazandı =) Başımıza ne gelse çalınır, söylenir oldu.. Benim Hayatım adlı parçanın klibi vardı.

Renan Bilek geçen senelerde Maximum Rock'a katılmıştı.. Tam da üniversite sınavı zamanlarıydı.. Ziya'yı dinlemiştik ve sınavı kazanamamanın daha kolay olduğunu söyleyip bizi rahatlatmıştı.. =) Çok keyifliydi..

impala demiş ki:
Benim bildiğim Renan Bilek'in ilk ve tek albümü "Leke" adlı albüm...Bu albümü yanlış hatırlamıyorsam 1999 da almıştım...
Albümde 10 parça var...Bu parçaların 7 si Renan Bilek'e ait...
Ayrıca Tuna Kiremitçi (Kumdan Kaleler) bestesi olan "Koru Beni" parçası cover olarak bu albümde yer alıyor...

-----LEKE-----
1.Benim Hayatım - (Renan Bilek)
2.Çek O Pis Ellerini - (Renan Bilek)
3.Parklar Boştur - (Enver Topaloğlu)
4.Koru Beni - (Tuna Kiremitçi)
5.Manifesto - (Renan Bilek)

1.Ziya - (Renan Bilek)
2.Görüşme Günü - (Mladen Isayev)
3.Şopar Şarkı - (Renan Bilek)
4.Sür Gitsin - (Renan Bilek)
5.Hikaye - (Renan Bilek)

Parklar Boştur, Benim Hayatım, Çek O Pis Ellerini ve Koru Beni favorilerimdir...

**Bu arada Renan Bilek Turkrock.com' a üyedir...

müziğini özledim...lise yıllarımın gizemli adamıydı.albümü antalyanın en lüks müzik marketinde en sol köşede dururdu bir gün 1500.000 tl aldım ve mükemmeldi.sür gitsin yaşama bağlardı....nerdesin be abi...kadıköyü canlandır.kesmeşekerde döndü sen de gel.

hakikikertenkele bir başka başlıkta demiş ki:
RENAN BİLEK
Aralarında Kesmeşeker, Yersiz Davranış, Pis 7’li ve Demirhan Baylan gibi isimlerin bulunduğu, “Kadıköy Sound” birliteliğinde yer alan gruplardan birisi de Leke’ydi... İşte bu grubu 1990 yılında kuran Renan Bilek, 1998 yılında çıkan albümüne de bu adı vermiştir.... Aynı zamanda bir tiyatro ve sinema sanatçısı olan Renan’ın bir albüm daha çıkarıp çıkartmayacağı şüpheli...

UnusuaL demiş ki:
Kadıköy sound içinde Renan Bilek'e de yer vardır.

yer vardır da ne demek.. kurucularındandır yahu :)
bir sohbette "Kadıköy Sound" kavramını nasıl uydurduklarını ve işin büyüyüp kendilerini nasıl aştığını gülerek anlatmıştı.. "aman sözlerine dikkat et.." demişti bana.. "sözcükler sana rağmen, seni de aşabilir bir anda.. biz geyik yaparken bir de baktık, Kadıköy Sound diye bir şey olmuş.. hatta bizim grup için (Leke) takipçisi falan diyolar.. bak şu Allah'ın işine.. :D " diye anlatmıştı..
bi gün fırsat olsa da kendi ağzından dinleseniz :D

Blacktrio demiş ki:
UnusuaL demiş ki:
Kadıköy sound içinde Renan Bilek'e de yer vardır.

yer vardır da ne demek.. kurucularındandır yahu :)
bir sohbette "Kadıköy Sound" kavramını nasıl uydurduklarını ve işin büyüyüp kendilerini nasıl aştığını gülerek anlatmıştı.. "aman sözlerine dikkat et.." demişti bana.. "sözcükler sana rağmen, seni de aşabilir bir anda.. biz geyik yaparken bir de baktık, Kadıköy Sound diye bir şey olmuş.. hatta bizim grup için (Leke) takipçisi falan diyolar.. bak şu Allah'ın işine.. :D " diye anlatmıştı..
bi gün fırsat olsa da kendi ağzından dinleseniz :D
Eyvallah.Dinlemiş kadar olduk... :p :)

tiyatrocu kimliğini albüme çok iyi yansıtmış çok ii bi müzisyen...albümü tee yıllar önce almıştım bende.. ozaman iice heycanlıdık ve çek o pis ellerini dinlerken aciip gaza gelirdim vala...daatırdım ortalıı... hehe..parklar boştur da çok güsel ve anlamlı bi şarkı....

Renan Bilek denince benim en çok takıldığım nokta yazarlığı, bir dönem 'baybilek' adlı köşesi vardı Şebek dergisinde. Aynı dergide çalışmıştık :) Sonra... Sonrasını yakında Dönüp Baktım Maziye - Bölüm2 de okuyun...

BU arada Leke albümüde çok sıkı bir albümdür, bence ne yapın edin edinin albümü!

Parklar boştur, kanepeler ıslak
Ay ışığı utanır...
Altında gezen silahlı devriyelerden
Ay ışığı utanır...
Çünkü mevsim sonbahardır.
Sonbaharda sevgilim,
Önce haziran sayfaları yırtılır anıların...
Parklar boştur, kanepeler ıslak
Ay ışığı utanır...
Altında gezen silahlı devriyelerden
Ay ışığı utanır...
Önce haziran sayfaları
Yırtılır anıların...
Kalın çivilerle üstümüze
Çapraz eylüller çakılır...

ne güzel şarkıdır.. kadıköy sound kurmuş güzel insan .. 1 kez canlı performansını izledim .. şimdi neredde neler yapıyor merak konusu..

kendisi Müzikte Bir Deney , Anadolu Rock isimli bir belgesel filmin müziklerini yapmıştır kasım ayı içinde.

renan abi.... bir zamanlar aynı sitede oturduğum ve muhabbetine doyum olmayan güzel insan. Evlendi İzmire gitti sonra gene geldi diye duyduk....özledik kendisini. Albümünü çıkar çıkmaz almıştım.

Grizu dan Kutay , ben ve renan abi çok güzel muhabbetler ederdik zamanında. Ne güzel günlerdi.

Geri